Пожълтяване от храна

  • 2 761
  • 8
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 603
Току що се връщаме от педиатърката и според нея малката имала жълти длани и носле от повечкото ядене на моркови или от мултисаностола. Тя наистина яде моркови, но не в голямо количество, а и мултисаностола пие през ден. Забравих да я питам - възножно ли е да е пожълтяла от портокалите и мандарините,че определено от тях хапва поне по един на ден от доста време.Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 242
От натрупване на бета-каротин в организма е възможно да се наблюдава такова оцветяване, но определено трябва доста големи количества да се поемат ..
Не съм сигурна за портокалите и мандарините.. Морковите да .. и витамините също може да са причина..
Или просто педиатърката ви е недогледала.. или това да си й е нормалния пигмент на кожата..
Ти виждаш ли промяна?

# 2
  • Мнения: 653
и при Марин се получи такова оцветяване за кратко, съвпадна със захранването с тиква и моркови, наистина няколко дни подред ядеше от тях и затова се получи
педиатър ми обърна внимание, аз не бях забелязала

# 3
  • Мнения: 11 003
От моркови и тиква наистина може. Дъщеря ми се беше "оцветила" така, но за кратко.

# 4
  • Мнения: 176
 Моя син също има жълто носле, а понякога и бузките му пожълтяват.Тъкмо почнах да се притеснявам дали му има нещо и се сетих,че бившата ми съквартирантка пиеше всеки ден сок от морков и цялата беше пожълтяла,така че  наистина мисля ,че може да е от храната.Всеки ден ядеше пюре с картофи и моркови,и месните и зеленчуковите т.като тях ги харесва най-много, а и  плодовите му пюрета също имаха морков.Прецених че май му идват в повече и сега му давам по рядко за да видя дали ще се промени и май наистина има разлика.Щом педиатърката ти е казала, че може да е от морковите значи наистина може да  е от това.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 603
Мамички аз от моркови знам,че може да се получи оцветяване, но тя всъщност не яде кой знае колко моркови - хапва портокали и мандарини много - та се питах дали може да е от тях. Благодаря на всички, които са ми отговорили!

# 6
  • Мнения: 653
а мултисаностол ли даваш?

# 7
  • Varna
  • Мнения: 603
Да- давам  Мултисаностол по 5 мл през ден по препоръка на педиатърката!

# 8
  • Мнения: 653
ами след като не яде толкова моркови и тиква, значи е от него
не съм давала Мултисаностол, но не е ли оранжев на цвят?

Общи условия

Активация на акаунт