Какъв режим имат 1-годишните ви бебчета

  • 2 714
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Мами, кажете какъв ви е режима през деня, че аз май нещо и го обърквам и не мога да я нахраня.
Ставаме в 7.30
в 8.00 - мляко 150мл
в 11.30 - някаква закуска
в 12.00 - спим по час и половина
в 15.30 - трябва да яде обаче борбата е голяма - не иска почти нищо. След 30 мин. борба и давам кремчето / от кухнята/ - него поне го яде
към 16.30 - спи по час и половина
8-8.30 вечеря
 Е това ядене в 15 ми разказва играта. Стиска зъби, бори се. Хапва по малко различчни неща, които държи в устата. Итака.
Накрая яде половината кремче и това е!
Споделете вие как си подреждате нещата

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Нашият режим не е много постоянен, затова няма смисъл да пиша часове
Но ако искам да изяде това, което съм си наумила, трябва да са минали поне 4 часа от предното хранене Simple Smile
Освен това, ако му се спи много, също не му се яде.
И, разбира се, си има предпочитания - някои храни, като спанак и др. подобни, много трудно минават, не винаги, дори, когато е гладен Simple Smile да не говорим, че, да речем, киселото мляко под никаква форма не минава.

# 2
  • Мнения: 111
Ох да! забравих да кажа че киселото мляко винаги е спасението. Яде го под всякаква форма. Ама не може по цял ден кисело мляко.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ние имаме почти месец до годинката и все още сме на 5 хранения, защото малката се буди сутрин много рано, ама ако ще съм ти полезна, ето горе - долу как се движим: 6.30 - закуска, кисело мляко от шише /разредено с вода, пие между 150-180гр./, за да заспи наново, което не винаги се случва. Ако заспи пак, става най - късно в 8.00. Гърне, игри и т.н. 10.00 - попара. Спи около 40 мин.преди обяд. В 13.30 ядем супа и манджа от кухнята + малко хляб, него много го обичаме. Спи около час - час и половина следобед, към 17.00 хапва крем или каша, но не повече от 150гр., не ще и не ще... Вечер яде към 20.30 - 20.45ч. кисело мляко с бисквита. Има дни, в които зъбите много я мъчат и яде по - малко, но на следващия ден наваксва  Stuck Out Tongue

П.П. И ние сме така с киселото мляко - яде го до пръсване  #Milti

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами до преди седмица хранех шушон през 3-3,5 часа, като ядеше по-малко количество. После захитрях и ми писна да измислям разнообразна храна, която да не яде, та я чакам да огладнее хубаво и давам нещо, което може да яде с пръсти, освен основното пюре. Супи рядко харесва.
Към настоящият момент :
6 - кърма,
9 - закуска (овесена ядка със сирене, тиква със сирене или мляко с банан и ябълка, рядко попара или някаква каша),
14 - обедно хранене  - може и две ястия да поднеса, ако е много нервозна  и имам в запас в хладилното или манджа и десерт,
19 - вечеря от нещо си, различно от обедното,
20 - кърма и лека нощ.
Така сме засега. При тези хранения бебе може да изяде до 250 гр. пюре. Засега фино пасирам голяма част от манджите, но с пръсти много харесва да яде разни работи...
Разбира се винаги има изключения и понякога променяме режима, според благосъстоянието на малкото човеченце.

# 5
  • Мнения: 1 512
Такааааа. Да видим:
Сутрин с Кристина ставаме между 7.30 и 9 ч. - както казва Алма- според желанието и благосъстоянието на съкровищенцето. Следва сутрешна закуска- най- често попара. Към обяд, около 13-13.30 отново сме на масата и имаме супичка, манджа някаква с месо или без и трошички хляб, дробени с ръчичка. После се отдаваме на блажен следобеден сън. Към 17 ч. се събуууужда, протяяяяга се и е готова за подвизи и приключения. Идва ред на следобедната закуска, която бива поднесена около половин час  след събуждането- към 17.30 и представлява каша, овесени ядки с мляко или плодово пюре, или плодов дует Хип, понякога и Йогурт на Нестле с една бисквитка.
Времето минава бързо в игри и разходки и идва време за баня и вечеря. Обикновено похапва мляко с бисквитки или каша " Лека нощ" към 20.30-21 ч. и до 21.30 ч. заспива.
Това е нашият дневен режим- 4 хранения, които включват и кърмене, между тях плодове или плодов сок.

# 6
  • Мнения: 2 529
Малко по-малко от месец до годинката имаме доста строг режим Sunglasses :
ок. 8ч закуска - попара, овесени или ечемичени, ръжени и т.н. ядки с адаптирано мляко, каша от елда
ок.10ч плод или сок или чай или бисквитка, малко адапт. мляко
ок. 12ч обяд
ок. 16ч следобедна закуска - бисквити с адапт. мляко, плодов десерт и др.
ок. 18ч плод или сок или чай или бисквитка
ок. 20.30ч вечеря - 230мл адаптирано мляко

За щастие дечко има добър апетит, ако не иска нещо никога не го насилвам, предлагам друго ядене например Grinning

# 7
nie sme po4ti na godinka\bez 2 sedmici\ i rejima ni e:sutrin stava kam 8-8.30.zakusva popara ili kasha.kam 13-13.30 obiadva-osnovnoto iadene ot kuhniata.posle zaspiva i spi okolo chas i polovina,dva.kam 17 iade zsledobednata zakuska i ve4eriata e kam 21-21.30-iade supa i posle mliako kato legne.niakoipat zaspiva dokato pie mliakoto,no se slu4va i da zaspi kam 22-23 chasa-koeto znam,4e ne e hubavo ama kakvo da pravia.....prez denia pie i sokove,a niakoi pat iade i plodovo piure.obsto vzeto taka e pri nas.

# 8
  • Мнения: 2 534
8.30-9.00 - закуска
10.00-11.00 - сън
12.00 - обяд
13.00-15.00 - сън
16.00 - следобедна закуска
20.00 - вечеря
20.30 - сън

Да подчертая , че това е режим създаден в яслата яслата .
Когато сме си у дома в събота и неделя спим до по-късничко и целия режим се измества с около един час .

# 9
  • Мнения: 1 645
Нашият режиме;
8.30 - закуска
10.30- сън----- само половин час
12.00- обяд + плод  - напоследък изобщо не иска да яде
14.30- сън----------- отново половин час
16.00- сл.закуска
20.00- супа + сухар, но не надробен в супата
в повечето случаи остава неизядена, но аз никога не го насилвам
22.00- пие любимото си мляко все още и лягаме да спим
Между храненията ядем- гризини;трохо;бисквитки.........

# 10
  • Мнения: 4 414
нашият режим е следния:
ставаме в 7:30
8 - закуска/попара, овесени ядки, каша + плод/
10-10:30 - суче преди да заспи
спи до към 13
13-13:30 - обяд/супа, ядене...плод, обиновено отказва, ама аз предлагам/
16:30-17 - плод+кисело мляко+бисквити
20-20:30 - вечеря
21 - суче, преди да заспи
според мен, закуската ви е късно и затова не яде в 15...пробвай да дадеш в 8 закуската, а в 10-11 млякото.
успех!

# 11
  • Мнения: 705
първо искам да те поздравя по случай рождения ден на малката! да ви е жива и здрава и мноооооооооого да ви радва!!! (въпреки тези малки недоразумения по между ви с яденето и спането)
аз няма да ти пиша подробно нашия режим, за да не се повтарям. той е съвсем стриктен - сутрин попара, по обяд детска кухня, след обяд кисел и вечер мляко.
искам само да ти обърна внимание на това, че правиш 2 закуски, а изпускаш обяда (все пак 3ч. не е време за обяд, нали?) защо вместо мляко не пробваш попара сутрин (или друга закуска) и към 12ч (попарата е по-хранителна от 150мл мляко) да обядва? така ще има време и за кисела - следобед, а и обедният сън ще й е като хората - след като се наобядва.
дано съм била поне малко полезна, успех!

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Режимът на моя бебо за момента е следния:

7,30: Ставане
9,00: Закуска (не желае по- рано)
10,00-10,30: Предиобедна закуска (малко плодово пюре или плод)
10,30 (11,00): спи около час, час и малко
13,00: обяд (не харесва супи, яде пюре от кухнята и някакъв десер (плод, плодово пюре, кис.мляко с бисквитка)
15,00 (15,30): спи около час и половина
17,00: следобедна закуска (кремче от кухнята или каша, грис..)
20,30-21,00: вечеря (кисело мляко с бисквити; каша или пюре лека нощ на Хип или Хаме)
21,30: заспива

И нашите хранения понякога са доста трудни, особено първите няколко лъжички. Все се бори с мен, но след като хапне малко, (атетита идва с яденето) си изяжда всичко.

Предполагам, че скоро ще си сменя режима, защото много се измести следобедния сън. Мисля, че се настройва за пропускане на сутришното спане. Но ще видим....

# 13
  • Мнения: 111
stelt - благодаря за поздравите.
И мерси на всички - мисля че ще пробвам няколко начина, и аз мислех че е рано за 11.30 - закуска, ама тя сама си търси нещо за ядене.
Ще пробвам с попара сутрин за да издържа поне до 12.30
Мерси ви

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ето и режима на Мони:
8.00 - ставане от сън;
10.00 - 12.30 - разходка;
8.30 - 9.00 - закуска /попара, овесени ядки или кус-кус/ + 1/2 бурканче плодово пюре;
12.30 - 13.00 - обяд /40 мг. супа + 200 основно ядене от ДМК/;
13.30 - 17.00 - следобеден сън;
17.00 - следобедна закуска /млечен крем, грис, мляко с орис или каша/ + 1 плод /ябълка, банан, круша/;
20.30 - вечеря /остатъка от супата + "Уогурт" + 100 мг. адапт. мляко/;
21.00 - сън

Общи условия

Активация на акаунт