За бягството от сигурното- не успях да измисля друго заглавие

  • 2 191
  • 22
  •   1
Отговори
Предполагам доста от вас са се сблъсквали със следния проблем- поради финансови проблеми обсъждаме с приятеля ми да се преместим да живеем при техните, а мен ме е страх- страх ме е, че не съм сигурна дали искам да бъда с този човек, че чак да живея с родителите му! Всъщност проблема е много по-дълбок някак си ме плаши възможноста да се обвържа за постоянно с някой- имала съм няколко дълги връзки и в един момент ги прекратявам- нищо лошо не ми е направил нито един от мъжете в моя живот- но просто стигне ли се до по-сериозно и бягам!!Той ми говори за деца, аз все казвам има време- ама време няма SadВече съм на 30 г и няма смисъл от повече бягства- до кога да чакам се питам???Има ли някой, като мен?????

# 1
  • Мнения: 3 423
Да, аз съм като теб.
Искам да те успокоя, че, рано
или късно, човек става за резил.
Така че не се притеснявай. Бягай
си, когато ти се бяга, ще се умориш,
ще седнеш да си починеш, някой ще
ти избърше потта от челото и ти ще
плеснеш щастливо с ръце и вместо да
спринтираш, ще заиграеш шахмат. И
това е спорт, нали така. Горе главата!

# 2
  • Мнения: 533
Булката ,беглец newsm78
Колкото и силно да бягаш , все някой ще те настигне  и докосне.
Отвори си сърчицето , там могат да се настанят трайно  доста приятни нещица.  bouquet

# 3
Да, аз съм като теб.
Искам да те успокоя, че, рано
или късно, човек става за резил.
Така че не се притеснявай. Бягай
си, когато ти се бяга, ще се умориш,
ще седнеш да си починеш, някой ще
ти избърше потта от челото и ти ще
плеснеш щастливо с ръце и вместо да
спринтираш, ще заиграеш шахмат. И
това е спорт, нали така. Горе главата!

Лиске, много си права, но да не окаже накрая,че този някой дето ми избърсва челото е някой идиот, по който аз съм луднала, пък онези истинските мъже в живота ми съм ги пропуснала да се изнижат покрай мен, щото ме било страх  и тогава ще стана пешката на Царя!!!

# 4
  • Мнения: 3 423
Ха, и това е много възможно!
Нали ти казах. Никога няма да
е късно да станеш за резил.

# 5
  • Мнения: 804
Не е зле да помислите за алтернативен вариант - по-евтина квартира или допълнителна работа. Поразходи се из форума и виж какво пишат младите дами, които съжителстват със свекърви. Ти и без това не си сигурна какво искаш, а съжителството с родителите на човека  до теб, може допълнително да натовари връзката ти.
Колкото до възрастта ти, не смятам че е причина да се обвържеш сериозно без да си сигурна, че това е човекът с който искаш да остарееш.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
А, че има много като теб - има. Друг е въпросът, че аз това не го намирам нито за нормално, нито за хубаво, Според мен страхът от обвързване си е емоционален проблем, който иска да му се обърне внимание. Защото не винаги се решава късметлийски, както при някои хитри форумски кумици Grinning А лошият вариант е да станеш н-брой години и да се окаже не просто сама, а много, много самотна Sad
И съвсем отделно е въпросът, че никога не бих се навила да живея с нечии родители, включително и моите собствени, за постоянно. Още по-малко, ако до този момент не съм живяла с въпросния мъж. Няма да се получи, вервай ми! Живейте си отделно и свиквай лека полека с мисълта, че вече имаш половинка. В противен случай финансовите промени ще се заменят с други, по-неприятни Confused

# 7
  • Мнения: 4 965
Не е зле да помислите за алтернативен вариант - по-евтина квартира или допълнителна работа. Поразходи се из форума и виж какво пишат младите дами, които съжителстват със свекърви. Ти и без това не си сигурна какво искаш, а съжителството с родителите на човека  до теб, може допълнително да натовари връзката ти.
Колкото до възрастта ти, не смятам че е причина да се обвържеш сериозно без да си сигурна, че това е човекът с който искаш да остарееш.

  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 092
Няма ли начин да се решат тези финансови проблеми без да живеете с нечий родители ...още повече че ти не си сигурна в чувствата си  Thinking
Моят съвет е да седнеш хубаво и да си помислиш за това какво чувстваш , какво значи за теб  човекът с когото си и да си дадеш равносметка .
Не те съветвам да  живееш с родителите му дори да беше лудо влюбена в него .Съгласна съм с Белинда че нема да се получи. Naughty

# 9
  • Мнения: 1 731
Първо си разясни чувствата към този човек .После решавайте къде ще живеете.Мога да ти кажа ,че няма нищо страшно в съвместното съжителство ,даже е приятно .Но все пак само и единствено ти можеш да си прецениш.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз разбирам несигурността ти, нежеланието ти да обвързваш някого със себе си, понеже не знаеш дали ти искаш да бъдеш обвързана с него.
Страх е също.
Точно понеже трудно се решаваш на всяка цена едва ли не решението трябва да е правилното. А това няма как да се случи. Няма най-правилни решения. Има желани или не.
Успех  Hug

# 11
Няма ли начин да се решат тези финансови проблеми без да живеете с нечий родители ...още повече че ти не си сигурна в чувствата си  Thinking
Моят съвет е да седнеш хубаво и да си помислиш за това какво чувстваш , какво значи за теб  човекът с когото си и да си дадеш равносметка .
Не те съветвам да  живееш с родителите му дори да беше лудо влюбена в него .Съгласна съм с Белинда че нема да се получи. Naughty

Не мисля , че някога бих могла да съм сигурна в някой мъж, за това бягам- израснала съм с баща с много любовници, който тормозеше майка ми и пиеше, още от дете немога да се доверя на мъжете винаги разчитам изцяло и единствено на себе си- и от това ме е страх, защото досега бягам само от свестни мъже, ами ако следващия е някой като баща ми, както се е случило с живота на майка ми и тогава не посмея да избягам, аз неискам нейната съдба???!!!Къде е разковничето???

Колкото до съжителството с неговите родители,  баща  му пие , не прави скандали, но на мен ми е неприятно, като им ходим на гости той се напива и почва да ръси глупости- (приятелят ми не лизва алкохол), това е една от причините да не искам да живея там-докато живеех с нашите се нагледах на пиянски истории- не искам повече подобни, ако беше само майка му- ок- с нея си пасваме страхотно, но поради описаните обстоятелства не бих могла......

# 12
  • Мнения: 2 556
На 30 години да се преместиш с приятеля си при неговите родители е според мен възможно най-най-лошия вариант от всички останали, които бихте могли да измислите. Каквото и да е друго все ще е по-добре. В никакъв случай не отивай да живееш там, ще съжалиш стократно още след месец. Просто няма начин как да излезе нещо добро от това, особено с навика на бащата да пие пък съвсем гарантирана става картинката ... Може да са супер свестни хората, но вашето място не е там. Малко рязко ми излезе мнението, ама в този случай съм категорична.

# 13
  • София
  • Мнения: 71
Тъкмо щях да те посъветвам все пак да опиташ, защото не опитваш ли, със сигурност нищо няма да се получи. Обстоятелствата, такива, каквито ги описваш обаче не ми се струват хич благоприятни за развитието на връзката ви, още повече че ти влачиш върху гърба си баласт от миналото, който очевидно затруднява взаимоотношенията ти с мъжете. Най-добрият вариант за теб, а и за вас като двойка, е да НЕ живеете с родителите му, а да се опитате на всяка цена да се справите сами и заедно. Тази борба ще ви сближи повече, пък и ще проличи заслужава ли си или не човекът до теб. А на въпроса дали искаш да си с него - никой не може да ти отговори. И все пак - не бягай! Все някога трябва да спреш да бягаш. Опитай! Не е толкова страшно! Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679

Не мисля , че някога бих могла да съм сигурна в някой мъж, за това бягам- израснала съм с баща с много любовници, който тормозеше майка ми и пиеше, още от дете немога да се доверя на мъжете винаги разчитам изцяло и единствено на себе си-
Всичко е в детството...
мила, няма нужда да си 100% сигурна в някой мъж. В живота няма нищо сигурно, най-малко пък мъжете. Няма застраховка срещу нараняване, никога не е късно да бъдеш сринат. Но все пак трябва да дадеш шанс на някой да те обича. Защото колкото е вероятността да те боли, толкова е и да бъдеш щастлива. Дай шанс.

Общи условия

Активация на акаунт