Полипи на матката

  • 275 010
  • 481
  •   1
Отговори
Та искам да попитам: полипите на какво се дьлжат и по какаьв на4ин се третират(лекуват),могат ли да бьдат опасни по какаьв на4ин и ако нарастват накакво се дьлжи.Не знам от колко време го имам този полип но генеколожката го видя  на ултра звук и ми го показа но не ми направи снимка а само ме пита дали друг лекар ми е казвал нещо подобно.
 Тя ми каза 4е полипа е близко до десния яи4ник, като каза 4е няма опасност за плода ако забременея.Да но аз си се притеснявам и не знам какво да правя,защото тя не ми предписа никакво ле4ение само ме успокояваше 4е при една бременност няма да е опасно за плода тьи като полипа е бил мек и еласти4ен и при притискане от плода нямало опасност от нещо,да ама аз си се сьмнявам и притеснявам.
Ако някои от Вас са имали или знаят нещи4ко за това умолявам Ви споделете как е било или е все още при Вас.

# 1
  • Мнения: 91
Сега аз ще ти споделя моя опит.Аз имах полип около 2 см.Полипа може да бъде опасен за плода,каза моя лекар затова ми препоръча да го махна,но от друга страна може да бъде опасен за теб ,защото в много малък % може да бъде злокачесвен,но много рядко.Когато го занесох в цистологичнага лабаратория,лекарите там бяха очудени как до сега никои лекар не го е видял,за да го махнем.Така ,че отърви се от него.

# 2
  • Мнения: 1 951
Не знам как точно стои въпроса с полипите, но при миомите има голямо значение къде точно се намират и какъв им е размерът. При всички положения е най-добре да се консултираш с още един лекар. Успех!

# 3
  • Мнения: 7 718
Полипите по принцип е добре да се махат, консултирай се с още едни лекар.

# 4
  • Мнения: 740
Потърси второ лекарско мнение. На мен ми отстраниха полип миналата година. Коментара на лекаря беше: "с този полип бременност няма да се получи"
 

# 5
  • Мнения: 945
И на мен ми казаха,че първо трябва да махна полипа, после да правя опити за забременяване. Той променя средата в матката, расте, секретира някаква слуз и изобщо е ужасно. Много лесно се маха с хистероскопия, нищо не те боли после. Не е операция, отдолу ти го изстъргват. Не си губи времето. Потърси добра клиника.

# 6
  • Мнения: 91
О,да за болка не говорим изобщо.И е доста бърза процедура не повече от 10мин.Успех.

# 7
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Jacque, аз също имах полип, беше голям около 7 мм. лекарката ми каза, че трябва да го махнем преди да правим опити за забременяване. Махнахме го чрез хистероскопия. Мисля, че трябва да потърсиш мнение на още един лекар поне.
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 950
Да се включа и аз в групата на мацките с полипи Mr. Green
Имах полип и още преди първата процудера ИКСИ го махнахме с хистероскопия.

# 9
В4ера ходих на лакар пак и лекарката която ми прави изясняване в моя слу4аи(защото аз ве4е имам 5 спонтанни аборта, a преди 2 месеца сe оттьрвах и от  4cm-ва киста)ми каза 4е полипа е голям 8 мм и  каза 4е ще ми запази 4ас за операционната и ще ми изпрати писмо в кьщи (надявам се да не 4акам прекалено дьлго)за кюртаж, защото единственната медецинска интервенция която може да бьде в слу4ая е тази, но се извьршвало под наркоза.А опасността от неле4ение на полипи или по то4но тяхното навременно отстраняване можело да доведе до нарастването им и кьрвене от тях което водело до преканцероза.И с нарастването на полипа се увели4ава и вероятността в % -но сьотношение от canser. Тя каза 4е полип сьс диаметър 1 см е ве4е кансерогенен и вероятността от раково израждане е 10%, така 4е е желателно да се вземат превантивни мерки навреме.

Моми4ета искам да ви попитам какво е това: хистероскопия - за което описвате.
(Извинявам се  за запитването-но просто не сьм запозната.)

# 10
  • Мнения: 124
Здравейте. И аз имам този проблем с полипите. В четвъртък ми ги махнаха. След процедурата имаше слабо кървене, в петък никакво, но днес събота отново кървя. Нормално ли е това? Има ли от какво да се притеснявам? Колко дни е нормалното течение или е напълно индивидуално, все пак това си е рана.Докторката каза да ида чак след 10 дни на проверка. Не чувствам болка, но съм уплашена.

# 11
  • Мнения: 7 718
Хистероскопията е оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп, наречен хистероскоп. Той може да бъде гъвкав инструмент с дебелината на молив или по-твърд, но доста по-тънък (3 мм в диаметър).

За какво е нужна хистероскопията?

Хистероскопията позволява на докторът да разгледа вътрешността на матката. Хистероскопът се въвежда внимателно през вагината и шийката в матката. По време на процедурата операторът може да вземе биопсия -малко парченце от тъканта за изследване.

Хистероскопията се използва за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания. Хистероскопията също може да бъде използвана за да лекуване на определени състояния. Използувайки тесни инструменти , които преминават през хистероскопа, прави възможно отстраняването на полипи, стари сраствания, а също и премахването на вътрематочна спирала, която не може да бъде отстранена по стандартния начин или е счупена.


Сhipolita,  нормално е, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 124
Благодаря, Lali. Бях се шашнала тази сутрин.

# 13
  • Мнения: 124
Отново съм аз. Вчера ходих на контролен преглед. Беше излязъл и резултата от изследването на материала - доброкачествен полип. Докторката беше учудена как може от млада жена да се извади толкова полип. Изписа ми да пия 6 дни метергин и след него 10 дни оргаметрил и да отида на 3 -4 ден от редовния цикъл. Кажете ми нещо за оргаметрила - прочетох,че се напълнява от него.

# 14
  • Мнения: 7 718
Еееее, хайде сега, радвай се за резултата, за добрият изход от ситуацията!!!

Общи условия

Активация на акаунт