Винаги ли когато гънките се разминават....

  • 1 401
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Винаги ли когато гънките на крачетата се разминават става въпрос за луксация или дисплазия? На Анна нещо й се разминават на едно място и много се шашнах. От извество време я гледам, но днес майка ми окончателно ме побърка. Още другата седмица ще я заведа на преглед, но сега имам нужда от малко информация...

Само да кажа, че като беше на 1 месец я водихме на ортопед и всичко беше ОК, ама знам ли  сега как е   Thinking

 Sad

# 1
  • Мнения: 5 241
Ако тогава всичко е било наред и е нямало луксация,едва ли сега ще има проблем.Нали не си я повивала с пелени и не си изпъвала крачетата,след прегледа?Но за да си по спокойна я заведи на ортопед.

# 2
  • Мнения: 883
Щом са ти казали на прегледа, че нищо и няма, значи всичко е наред. Моята буба има много различни гънки на двете крачета, водихме я на ортопед, прегледа я с ехограф и каза, че са и много добре ставичките. Не се шашкай излишно.

# 3
  • Мнения: 1 753
Ами не, не съм я повивала естествено  Shocked  Даже й правих гимнастика, така както доктора ми каза. Ама знам ли... не е носила профилактично ортопединчи гащи та не знам дали не се е появило нещо в последствие...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Не, не е задължително да има проблеми.
Ние дори бяхме с една гънка повече на единия карак и аз също се бях шашнала доста, докато не отидохме на ортопед и не се убедих в обратното Grinning
Но е редно пакд да ви прегледат, изобщо не губи време, а отивай!
Когато ние ходихме дъщеря ми беше на 3 месеца, в чакалнята разбрах от другите мами, че всички са ходили, когато бебета им са били на 1 месец, тогава не е имало проблем, но ортопедът им казал, че някои проблеми може да се видят, чак към 3-я месец.
Дано да нямате пробелми!

# 5
  • Мнения: 1 753
оо, задължително ще отида на преглед. Моята племенничка беше с много тежка луксация като бебе и едвам я оправиха, защото сестра ми се сети много късно за прегледа... От тогава все съм нащрек... Дано й няма нищо!  Praynig

# 6
  • Мнения: 215
О, не, не е задължително да говори за проблем разминаването на гънките. Вико имаше на едното краче една гънчица повече, но- никакъв проблем.  Отиди все пак на лекар.

# 7
  • Мнения: 3 562
Не е задължително да има луксация  Laughing
След като първия път не сте имали вероятно и сега всичко ще бъде наред - не се притеснявай  Laughing

П.П. Моята племенничка също беше с много тежка вродена луксация и беше вързана до 1г и 2 месеца - просто ужас Sad

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
предполагам 4е щом сте ходили на преглед ,зна4и вси4ко е наред.  моята мома ве4е ходи и наскоро забелязах 4е гънките са разли4ни, попитах педито .. уто4нявам 4е имаха съмнение когато беше на един месец,,затова ни предписаха 2 памперса, като стана на три ходих на екография и тогава казаха 4е е добре... та педито каза 4е може наново да има нещо,затова сега ни направиха ренгенова снимка и  ще я гледа травматолог да си каже мнението . така 4е като проходи ,ако са разли4ни гънките желателно е пак да отидете на преглед

# 9
  • Мнения: 5 228
Това за гънките изобщо не е вярно - това са някакви стари схващания, които вече са отречени. Не се притеснявай, още повече, че сте били на преглед

# 10
  • Мнения: 18 542
Не, не винаги, но ако има луксация, гънките винаги се разминават.

# 11
  • Мнения: 5 140
Не се притеснявай и не се шашкай толкова,няма проблем.Ния и до днес едната гънчица и е по голяма.На 4 мес я заведохме за луксация на преглед в ортопедията в Горна Баня и д-р Ефремов ни успокой като ни каза че никога едната част на тялото не е същата с другата плюс това я гледа и на ултразвук.Но за твое успокоение я заведи да я видят.

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
не се притеснявай, не е задължително ако гънките не съвпадат да има проблем.При нас съЩо се разминаваха ортопедъдт каза 4е всико е ОК,  но за по сигурно ни направиха радиография и после ренгенова снимка.Резултатите потвърдиха думите на ортопеда.
Педиатърката ме посъветва докато се изясни съмнението да слагам по 2 памперса, помагало при леките форми.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен лекар ми каза, че това с гънките било голяма глупост и да не вярвам на такива неща, но за собствено успокоение можеш да я заведеш.
Весели празници !!!

# 14
  • Мнения: 338
И при нас гънките се различаваха, предния месец бяхме на ортопед, всичко си е ОК, така че това за гънките може да е поредната отживелица.

Общи условия

Активация на акаунт