Мами на деца 5, 6 клас - помогнете

  • 1 107
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 195
Имам изпит по пеене в петък и ми е спешно . Ако има мами на дечица от пети и шести клас , можете ли да погледнете в учебниците им по музика , или да ги питате какви песни учат ( български ) . Много ще съм благодарна .
Нарочно сложих темата тук , защото най - много се чете .

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Я виж тези програми, може да ти свършат работа, но само като насоки:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … as/musics_5kl.pdf
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … as/musics_6kl.pdf
Гледам за шести клас трябва да се знае задължително химна на РБ и химна на Кирил и Методий.

# 2
  • Мнения: 30
В 6 клас се учат тези български песни
-Хубава си моя горо
-Една българска роза
-народни  Бързала Ружка бързала,Елено моме ,Коладе,коладе,Дилмано, дилберо
-Две следи на Щурците
-Детство мое
Желая ти успех и да почерпиш за взетия изпит: Simple Smile))))

# 3
  • Мнения: 30
Това което ти написах е от учебника на сина ми на издателство АНУБИС

# 4
  • Мнения: 352
Здравей mimkata! Учителка съм по музика в същите класове. Много са песните в учебниците за 5ти и 6ти клас. Моят съвет е не да акцентиращ на точно определена песен заради текста или музиката, че примерно ти харесват. Наблегни на песен, която смяташ ,че ще я изпееш най-добре. Това е особено важно.Мога да ти кажа примерни заглавия или всякакъв текст от всички издателства. Ако имаш нужда от помощ пиши. На един такъв изпит при мен всъщност комисията ми каза, че хареса избора на възрожденска песен.Бъди подготвена и за въпроси от сорта "Защо си избрала точно тази?, Кой е автора на текста и музиката?"Въпреки ,че при нас всичко беше доста стриктно, понеже бях Музикална педагогика.Успех!

# 5
  • Мнения: 2 195
Много благодаря за отговорите .   bouquet
Галинела , аз също съм музикална педагогика , но уча в Холандия . На изпита трябва да знаем 15 песни от предучилищна до 6 клас . Две от тях да си съпровождаме на пиано , една - на китара . Понеже не ми се учат наизуст толкова много холандски песни , реших да изпея и някоя българска , та за автори няма да ме питат  Wink Ще им изпея предимно народни песни , защото на тях това им е интересно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт