Какво мога да направя-кърмим се през 5 минути...

  • 432
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Малкото ми слънце е на година и 4 месеца почти. Кърмим се от първия му ден и сега продължаваме и денем и нощем, особено през нощта. Късно го захраних (към 6-я месец) и сега ако благоволи хапва. Имаше период, в който през деня не го кърмех, освен за приспиване. Сега положението е следното: иска да цока постоянно, гони ме, вдига ми блузата и ако откажа реве или пищи и се тръшка. Сърце не ми дава да го оставя да плаче (а и никога не съм го правила). Проблема е, че иска да цока през 5 минути буквално, дори и по-често по някога. Разбира се, няма кърма за толкова интензивно кърмене, но той си смуче гърдата и това е. Започна да отказва и друга храна, хапва едва по няколко лъжички. Залъгалки не приема, вода също...Предполагам, че големия виновник са зъбките. Никнат ни предкътници. Но единия проби преди 3 месеца и още не избил напълно.  Не смятам да го отбивам още, но не издържам нито психически, нито физически на такова чудо, имайки в предвид, че и нощем си ме буди поне 5 пъти за "цоки" (така си е от родилния...).
Моля, дайте съвет какво бих могла да направя?

# 1
  • Мнения: 2 829
Ева, има доста неща, които можеш да опиташ. На първо място-ако има кой да ти помага можеш да започнеш да излизаш за 2-3 часа всеки ден. Така детето ще разбере, че не си на разположение денонощно. Можеш да опиташ да въведеш някакви правила (например-може да се суче сътрин, след обяда и вечер, или пък-суче се само следе хранене), важното е правилата да са разбираеми за детето. Ако иска да суче по друго време-търпеливо обясняваш, че ей сега ще хапнете и после ще суче. Само ако веднъж въведеш правила бъди твърда-както не даваш да бърка в контакта или да пипа ножа, (дори и да реве и да се тръшка)-така и за кърменето. Опитвай се да му отвлечеш вниманието с нещо интересно. Би могла също да опиташ с "горчивото мляко"-да обясниш, че гърдите трябва да почиват и че млякото става горчиво еди-кога-си (в периода когато не даваш да суче) и да си мажеш гърдите с Даум Ексол (горчиво лекарство, за отказване от сукането на палец). Същото нещо можеш да правиш и ако си сложиш лепенки на гърдите и кажеш че те болят от многото сукане и че трябва да се оправят.

# 2
  • Мнения: 13 667
Малкото ми слънце е на година и 4 месеца почти. Кърмим се от първия му ден и сега продължаваме и денем и нощем, особено през нощта. Късно го захраних (към 6-я месец) и сега ако благоволи хапва. Имаше период, в който през деня не го кърмех, освен за приспиване. Сега положението е следното: иска да цока постоянно, гони ме, вдига ми блузата и ако откажа реве или пищи и се тръшка. Сърце не ми дава да го оставя да плаче (а и никога не съм го правила). Проблема е, че иска да цока през 5 минути буквално, дори и по-често по някога. Разбира се, няма кърма за толкова интензивно кърмене, но той си смуче гърдата и това е. Започна да отказва и друга храна, хапва едва по няколко лъжички. Залъгалки не приема, вода също...Предполагам, че големия виновник са зъбките. Никнат ни предкътници. Но единия проби преди 3 месеца и още не избил напълно.  Не смятам да го отбивам още, но не издържам нито психически, нито физически на такова чудо, имайки в предвид, че и нощем си ме буди поне 5 пъти за "цоки" (така си е от родилния...).
Моля, дайте съвет какво бих могла да направя?


Ние сме в подобна ситуация но без тръшкането. На нас на една са ни избили само долни два резеца а всички други предстоят, забелязвам признаци на нервност, дори сам си отваря устата да я мажа с дентинокс. А нощем ... - разбирам те прекрасно- и ние сме на такова лудо "цоки-цоки" дори на няколко пъти си направих труда да броя преглъщанията- на 100-то ми стана ясно че това цокане си е точно здраво хранене а не просто нервност или нещо друго. И на мен ми идва да кажа стига ама като го кажа после какво ... как да разбере милия че мама е изморена, как да му обясниш какво става ... ние също не пием от шише а изпозлваме само от лъжица , опитахме с чаша ама му е ясно че е вода и не я иска ...

Общи условия

Активация на акаунт