Нормално ли е бебето да връща храна след ядене?

  • 7 777
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Здравейте, малката е вече на 9 дни но от няколко дни забелязвам , че връща храна след кърмене , дали е от това , че заспива на гърдата ми и не гълта или пък си я повръща  защото е преяла newsm78 акушерките ми казаха , че когато я кърмя не е нужно да чакам да се уригне, това важало само за АМ

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Връщат ами,почти всички бебета връщат след хранене.Отвора на стомахчето още не се затваря плътно(малко лаишки го бясних)и неможе да задържа храната постоянно.Няма страшно,като попорасне малко ще се оправи.Дръж я изправена известно време след хранене и гледай да се оригне.Потърси лекарска помощ,ако повръщането стане в големи количества и изхвърчава от устата на струя.За една глътчица,която изтича от устичката от време на време няма защо да се тревожиш.

# 2
  • Мнения: 864

                       
            Всички бебета връщат след хранене.Кога повече кога по малко.
            Задължително е обаче да я оригваш след хранене  Peace
                           




# 3
  • Мнения: 1 367
Ако повръщането е мъничко,проблем няма,просто както са те посъветвали другите майки,подръж малко детенце правичко след храна,за да се оригне и да изхвърли ненужното мляко.Ако количеството е повече и не само веднага след хранене,вероятно става дума за рефлукс.Не е болка за умиране,моят син имаше рефлукс.В повечето случаи не е тежко заболяване и отминава естествено,когато детето започне да стои повече време изправено и поема по-твърда храна от млякото.Не се притеснявай излишно,но ако повръща повечко питай лекаря.

# 4
  • Мнения: 750
Почти всички връщат - това е излишната храна, не се безпокой. Но все пак, както са те посъветвали, дръж бебчето да се оригне, хубаво е да му олекне на стомахчето....и най-вероятно няма да връща.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526

                      
            Всички бебета връщат след хранене.Кога повече кога по малко.
            Задължително е обаче да я оригваш след хранене  Peace
                          






Категорично не съм съгласна с написаното NaughtyДъщеря ми никога не е повръщала ,както и никога не съм я оригвала-кърмех Peace

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Моето със сигурност повръщаше от преяждане, оказа се, че поглъща върде много манджа. Нещата се оправиха към третия месец, когато количеството кърма и съответно налягането и се урегулира спрямо нуждите на детето. В оригването никога не съм се старала особено.

# 7
  • Мнения: 728
Предполагам е от преяждане, моя го е правил този номер някоклко пъти, Mr. Green колкото до уригването, изправяй детето след ядене за всеки случай, като се уригне добре ако не няма проблем

# 8
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна повръщаше, кога по малко, кога по повече, имаше засилен рефлукс. Оригвала съм я след хранене.

# 9
  • Мнения: 770
Да, до определено време!

# 10
  • Мнения: 61
Да ти е жива и здрава  дъщеричката, mari_rus!
Моята бебка също връщаше често до към края на втория месец. Определено положението беше по-добре ако я оригвах след кърмене, но това ставаше рядко, понеже почти винаги заспиваше на гърдата. Сега връща много рядко (обикновено когато прекали с папането), но независимо от това си я изправям за оригване.
Общо взето, няма място за притеснение ако не повръща "на фонтан" и в големи количества.

# 11
  • Мнения: 2 242
нормално до определено време и форма
Ако повръща често след хранене, и то доста след това (1-2часа), повръща на фонтан и много (петното е около педя) прочети за ГЕР
За да повръща по-малко винаги уригвай и евентуално сложете кошарата под лек наклон

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дияна повръщаше, кога по малко, кога по повече, имаше засилен рефлукс. Оригвала съм я след хранене.
Peace И моя задължително съм го оригвала иначе му тежеше и връщаше и до ден днешен е така ако не се е оригнал след ядене понякога ми прави номера с повръщането (хубавото е че вече все по-рядко)

# 13
  • Мнения: 537
Да ти е жива и здрава малката кукла и много да ви радва с тати  Heart Eyes
И моята калпазанка връщаше докъм 3-4 месец, в началото ми беше много кърмата и тя като се нагълта набързо, дори и после да я изправя да се оригва връщаше, или пък направо ми олива рамото, това нощно време го правеше, и айде рев, че пак гладна и наново суче  baby_neutral

# 14
 Абсоютно нормално е, бих се учудила, ако не връщаше  Wink, моята педка го обясняваше с несъвършения и къс хранопровод, не е нужно да е от преяждане, колкото до уригането... няма значение дали си на АМ или кърма детето трябва да се подържи, за да уригне, друг е въпроса дали ще го направи, моя син не искаше да се урига докато навърши 2м.

Общи условия

Активация на акаунт