Препоръка за Майчин дом - моля, хелп

  • 7 223
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Здравейте!
нямам време да чета всичко, за съжаление .... знам че има много информация...

но бих ви помолила за помощ - да препоръчате добър лекар в Майчин дом за раждане и секцио евентуално.

Братовчедка ми трябва да ражда през март, но има много високо кръвно 160/110 и въпреки всички видове хапчета и системни лежания по болници , то не пада. Това е опасно за бебето , може да не се храни добре и да не расте добре.
Засега тоновете на бебето са добре, и по показания е само с 1 седмица под нормата.
Тя е в 7ми месец - тепърва влиза.

Препоръчали са й да лежи до края в майчин дом. За всеки случай. Това означава да дойде от друг град в София.

Моля препоръчайте лекар, при който би могла да роди в Майчин дом - ЧОВЕК, ЛЕКАР, ДОБЪР ПРОФЕСИОНАЛИСТ!

Искаме бебето и майката да са здрави! и в сигурни ръце!   bouquet

# 1
  • Мнения: 357
д-р Юри Хранов - страшен е  Grinning отиваш на регистратура и го избираш за екип  Peace

# 2
  • Мнения: 5 790
Завеждащият на Родилна зала - проф. Ангел Димитров.
Можеш да прочетеш доста отзиви за него във форума.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Раждах при Димитров,безкрайно съм доволна.Друг за който се сещам е д-р Гунев.

# 4
  • Мнения: 24
подкрепям препоръката за Гунев!

# 5
  • Мнения: 1 391
леле страхотни сте просто - колко сте бързи
значи нейната лекарка я праща при Дуковски - в София й той й е препоръчал да лежив майчин дом за всеки случай.

Обаче аз лично като трябваше да раждам за Дуковски не съм прочела прекалено много добри отзиви и някак си - абе искам някой дето да имаме повече доверие!

а колко струва в днешно време раждането - знаете ли случайно?

Ама верно сте страхотни!!  Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 559
След раждането имах "късмета" да поостана в Майчин Дом. От д-р Гунев съм с много добри впечатления. Една приятелка роди и трите си деца при него, той й следеше бременностите. Ако трябва да раждам в Майчин Дом (макар че не бих родила пак там), бих се свързала с д-р Гунев.
И за д-р Хранов се сещам, макар и бегло. Видя ми се много човечен и симпатичен (направило ми е впечатление, понеже тези качества не се срещат лесно в Майчин Дом).
Кажи на братовчедка си да се пази от доц. Истатков и от д-р Диков.
Леко раждане и здраво бебенце й пожелавам! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 391
аз хич не съм настроена добре към майчин дом, не съм била там, освен на преглед и наистина е ултра архаично...

аз раждах в Св.София и останах доволна

Но всикчи казват че за недоносено бебе - ако случайно се случи да не успее да го доноси -  най-доброто място е в Майчин дом

Така ли е - за недоносени къде са най-добрите грижи? какво е впечатлението ви

# 8
  • Мнения: 357
доколкото знам най-добрите неонаталози са там  Peace

# 9
  • Мнения: 1 671
Наистина в нейния случай най-добре там. За грижите в неонатологията - на много високо ниво са. Впечатленията ми от лекарите и акушерките също са отлични, визирам тези от родилна зала и 7 ет. - патологична бременност. Диков не работи там повече от година - в Токуда е  Mr. Green. Дуковски и аз не бих избрала. Момичетата са ти дали много варианти, дано всичко с братовчедка ти и бебето е наред!

# 10
  • Мнения: 1 391
а тарифата - знаете ли каква е?

# 11
  • Мнения: 1 044
Моля, само не избирайте Дуковски! #Cussing outНай-корумпираният, най-продажният и недостоен човек, който познвам. Не че няма и други такива, но този е направо нагъл. Честно, след моя престой в Майчин дом, под неговите "грижи" много исках да информирам медиите и да го съдя, но бебчето, трудното ми възстановяване и мъжът ми, ме спряха. Сега съжалявам.

# 12
  • София
  • Мнения: 553
"Моля, само не избирайте Дуковски! Най-корумпираният, най-продажният и недостоен човек, който познвам. Не че няма и други такива, но този е направо нагъл. Честно, след моя престой в Майчин дом, под неговите "грижи" много исках да информирам медиите и да го съдя, но бебчето, трудното ми възстановяване и мъжът ми, ме спряха. Сега съжалявам."
Меденка, какво се е случило, наистина ли си с такива впечатления от Дуковски. Чак се стреснах, предвид това, че и аз раждах при него, както и моя приятелка, а и още една мама, която познавам е раждала и двете си деца там. Личните му качества или професионалните визираш, защото що касае професиалните такива - за мен той е добър специалист.

# 13
  • Мнения: 357
а тарифата - знаете ли каква е?


преди 4 месеца беше 500 лева за избор на екип - плащаш на каса и ти дават фактура

# 14
  • Мнения: 1 044
Бях с 180/90 кръвно и той ме изписа в 35 г.с. от отделението на 7мия етаж в Майчин дом. Много ми бе зле, главата ме болеше ужасно. Кръвното не се повлияваше от лекарства. Страхувах се за бебето ужасно, защото когато правихме записи имаше често случеи, когато тоновете падаха. Ехография ми правиха като ме приеха, но не и като ме изписаха и аз напрактика не знаех какво става с бебето. От болницата след като ме изписаха отидох при наблюдаващия ме лекар. Той като разбра, че са ми изписали се хвана за главата: "Не можаха ли да те поддържат още малко дни, да влезнеш в 9тия и да направят секцио, какво изписване, ти трябва да си под наблюдение". Аз се разревах и му казах да каже на кой, къде да си платя и да ми направят секцио, защото не мога да се върна с това кръвно вкъщи и да си седя спокойно там. Лекарят ми се обади на когото трябваше, платих си 600 лева и ме оперираха. бебето бе седалищно, с увита пъпна връв около вратлето. "Почти се е било задушило в теб, ако беше тръгнало по естествен път не ми се мисли"-как може да ми го каже лекар, след като ме е изписал, да си ходя вкъщи, че съм била със среднотежка преекламсия и страшно нямало. Бебето бе 2 750 г и 48 см. Беше спряло да се развива, отговаряше на 35 г.с. някъде. За какво ме изгони от болницата не разбрах, но като си платих ме върнаха веднага и веднага насрочиха ден за операцията-той и шефът му

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 09:24 от Меденка

Общи условия

Активация на акаунт