Кърмене и ФЕРВЕКС

  • 2 976
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте
настинала съм и вчера пих Фервекс. Днес сутринта без да се усетя накърмих бебо ooooh! Та затова искам да ви питам мога ли да пия Фервекс? Или ако не може какво да пия?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Това е от сайта на Фервекс:
6. Бременност и кърмене:
Не е известен риска, тъй като липсват изследвания с животни и клинични данни от изследвания на хора. Следователно, като предпазна мярка, този продукт не трябва да се предписва в случай на бременност и кърмене.

# 2
  • Мнения: 1 195
Педиатърката ни каза че не е желателно да се пие Фервекс. Евентуално може да пиеш нещо хомеопатично - Осцилокопциум

# 3
  • София
  • Мнения: 461
Когато бях настинала,педиатърката ми каза да пия ФЕРВЕКС newsm78 и ,че няма проблем да кърмя.
Всеки доктор казва различно. Thinking

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не е препоръчително, но предполагам от един път няма да има никакви странични ефекти.

# 5
  • Мнения: 97
Педиатърката ни каза че не е желателно да се пие Фервекс. Евентуално може да пиеш нещо хомеопатично - Осцилокопциум
Peace И когато бях бременна и настинала пиех осцилокопциум

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма причина да не може да се пие фервекс по време на кърмене - съдържа само парацетамол и витамин С, и двете са одобрени за използване при кърмещи майки. Фенирамин малеат е противоалергична отпушваща носа съставка, която също е одобрена от ААР за употреба при кърмачки, макар че е по-добре да се ползват препарати без нея (последните изследвания на продаваните без рецепта лекарства сочат, че е по-безопасно и ефективно да се приемат нужните препарати поотделно и за предпочитане локално - това специално за отпушващите носа съставки - вместо в такива комбинации).
Т.е. това, че си накърмила бебето, не е проблем - но за предпочитане е все пак да пиеш парацетамол и витамин С поотделно Grinning

# 7
  • Мнения: 10 983
Много пъти съм пила Фервекс и не съм имала никакви проблеми. Аз го пия вечер, понеже от него ми се доспива.

# 8
  • София
  • Мнения: 368
И на мен се е случвало да пия фервекс, докато кърмех. Не смятам, че се е отразила неблагоприятно на детето. Но основно при простуда и грип пиех осцилококцинум. Също много ми помага.

# 9
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
В един момент имах проблеми със зъбите и трябваше да пия болкоуспокояващи. Педиатърката ми препоръча парацетамол, защото той се дава и на бебета по принцип. Пих около 20 дни и кърмех през това време.
Ако е само еднократно- не се притеснявай, ако ти се налага да пиеш повече- посъветвай се с педиатър.

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз съм болна от няколко дни. Пия по един Фервекс на ден и много чай...Днес се чувствам много добре. Не съм спирала да кърмя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт