Сърдят ли ви се децата ви?

  • 1 577
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Дъщеря ми е на две години, но дори от по-малка ми се сърди и то за дълго като викам. Признавам си - не съм от най-търпеливите родители, с което никак не се гордея  Sad , но просто понякога не ми издържат нервите. Тя си е палава като всяко дете. Иска си своето и аз винаги се старая да я разбера. Позволявам доста неща, гледам да обръщам внимание. Винаги си търся коректив ако някъде сгреша, нещо повече винаги страдам ако викам и се старая да огранича крясъците. Обаче случва се все пак. И тя се сръди - избягва погледа ми, вика ми да се махам  Cry, не дава да я погаля и то не винаги пряко след караница. Понякога ми е особено гадно, защото плаче и не дава да я успокоя. Аз ли съм най-ужасната майка, че така ми реагира. И ми е особено тежко, че все още не проявява никаква нежност към мен - прегръща ме рядко, а целувка получавам само ако я поканя да го направи и то почти винаги отказва. Страшно ревнувам като отидем при свекърва ми и нея започва да я прегръща  Sad. Сигурно съм прекалено строга и прекалено много изисквам. Незнам. Вие какво мислите? Как е при вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Моята дъщеря до 3-тата си година ме възприемаше като персонал. Нежностите бяха са баща и и бабите - задълженията - за мен. Не се безпокой, ще отмине тази фаза. Викането го ограничавай максимално, ти това и сама го усещаш, ако искаш да и покажеш, че си ядосана, намери друг начин. Успех!

# 2
  • Мнения: 8 999
Моите деца ме обичат безусловно. Дори и да ги опердаша без причина, пак не ми се сърдят. Търсят любовта ми, стремят се към нея, изпитват я. Сърдят се само, ако съм обещала нещо, но съм забравила да го изпълня. И то за мъничко.
Всъщност твоето дете ти се цупи, а не се сърди. Реагира на твоята грубост, може би е по-чувствителна, по-потайна в чувствата си. Това, че не демонстрира обич, не означава, че такава няма. Баба й е различен от теб човек - затова се държи различно с нея. Може би ти не я предразполагаш достатъчно често, трябва да я поглезваш повечко. Детето явно обича да бъде приласкавано, но има задръжки към теб.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм от персонала в нас. Нежностите са към баща й.  И на мен ми е неприятно, но се надявам да премине понякога започва да ми се гали и да се гушка в мен.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сърди се, предава номера, но после пак се гушкаме! нормално.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Единствено на мен дава да я прегръщам и целувам постоянно, сама ме търси и се гуши много. Към всички останали действа изибрателно, дори на баща си се дърпа в повечето случаи /няма още 4г./. А пък аз най - много се карам и наказвам. Минавам за "лошото ченге" вкъщи  Wink
Явно си е до дете и до изградени вече взаимоотношения. И на мен ми се сърди, но много за кратко, после сама идва и иска "Да се сдобрим".

# 6
  • Мнения: 7 201
Моите деца ме обичат безусловно. Дори и да ги опердаша без причина, пак не ми се сърдят. Търсят любовта ми, стремят се към нея, изпитват я.
Точно така е при нас,само че детето ми е едно.

# 7
  • Мнения: 600
Благородно ви завиждам за безусловната обич на вашите деца. Но ми давате надежа, че поне по-късно във времето и аз ще получа някоя ласка  Wink

# 8
  • Мнения: 1 541
Спокойно, ще мине и този период. На мен целувки се дават и ме гушка, но и често се случва да ми вика "махай се", " не те искам , мамо", ... това и на баща си го казва, но по - рядко. Аз съм по - цял ден с него и също не съм от най - търпеливите, мисля че е период и ще си мине, ако им показваме любов и разбиране въпреки всичко , нещата ще са наред за вбъдеше. На мен най - големия ми кошмар е да не изгубя връзката с него и да не стане така, че когато има наситина проблем и има нужда от мен пак да ми каже"не те искам"... Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Благородно ви завиждам за безусловната обич на вашите деца. Но ми давате надежа, че поне по-късно във времето и аз ще получа някоя ласка  Wink

А защо реши, че обичта на детето ти е условна  Grinning
Аз пък мисля, че и то както и ти имате право на негативни чувства. Както ти може да се разсърдиш, така и то може. И не бива да се подтискат тия чувства, защото агресията идва именно от това. Съгласи се, че ти ако си ядосана не би искала човека дето те е ядосал да те прегръща и целува веднага след скарването  Grinning Така е и за детето ти. Аз съм чувала от дъщеря ми какво ли не.. вкл. и "Не искам да си ми майка"  Mr. Green Никога не съм се впечатлявала от тези неща, точно обратното, показвала съм й, че има право да чувства и по-важното да показва чувствата си. Единственото, за което правя забележка е ако в яда си започне да хвърля например. Никога не е удряла в пристъп на яд. Не толерирам тези прояви, но да каже "Ядосана съм" - да.  Wink Тогава й казвам, че я разбирам и правя разбор на причините поради които е ядосана. Така се успокоява за 1 минута и остава със сигурността, че е разбрана  Wink

Опитай това да направиш и ще има ефект, ще видиш  Grinning

# 10
  • Мнения: 700
Дъщеря ми реагира по същия начин и то дори ако съм й се скарала или не е станало на нейната - върти учи, бръчка вежди, не ме гледа в очите, мрънка или мълчи упорито и аз мисля, че реагирам много грешно, защото започвам да я целувам и прегръщам и излиза, че ме играе по тънката струна.
 
За гушкането забелязвам, че започва да ме гушка дори когато спим. Но и аз съм доста гушкава и постоянно я преследвам и току я туширам, за да я мачкам и целувам.

Може би ако ти се държиш към нея по-гушкаво и тя ще ти отговори със същото. newsm78

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И Тери ми се сърди,но засега за кратко.Пък и аз гледам винаги да и се извиня и да и обясня защо става така.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Ооооо да и още как!
Само когато повиша малко тон и ....."Пък аз ти се сърдя!"
Цупи ми се, после иска да и се извиня и сме готови.
Обясням и защо и съм се скарала и така ....  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина започна да ми се сърди откакто тръгна на градина. Вечер като я взимам и понеча да я целуна винаги ме отблъсква и започва да се цупи или да нервничи. Един вид, наказва ме, че съм я оставила там целия ден...Започнах да не й обръщам внимание и да не реагирам на тези изблици. По някое време, като й мине, тя сама идва при мен и отново много се обичаме... Grinning

# 14
  • Мнения: 1 404
Досега не ми се е разсърдвала Simple Smile,но не дава да япрегръщаме много,да я целуваме още по-малко.Само когато е болна,сама идва и се сгушва в мен.Като бебе постоянно искаше да е в ръцете ми,може да и е писнало от мен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт