менструация и кърмене

  • 1 101
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Момичета пак се нуждая от вашите съвети за спасяването на кърмата ми! Преди два дни ми дойде и от вчера кърмата е повече от оскъдна.Малкия направо се бори за всяка глътка , дърпа по 2-3 минути на сухо без да се отказва, за да изтегли 10-тина глътцичи. Гледам го милото ми кърмаче и плача от мъка..... Cry Той не е лаком, никога не е бил и не плаче след това, но аз не мога да го държа гладен.Захранен е с 6-7 плода, 6-7 зеленчука и 2 меса.Яде ги в малки количества, предпочита си кърмата все още. Нямаме заместено кърмене. Захранването на никъде не е, правих си планове да го приключа  чак към 1,5 г. и дотогава основно на кърмица, но не ни е било писано...

Кажете ми има ли някакъв шанс като ми спре менструацията да си възвърна кърмата? В момента правя всичко възможно-течности, бирена мая, чай за кърмачки, дори и боза пия, дето хич не й вярвам.
Сутринта  му взех АМ, /Милупа/ не ми се иска да го отварям, дори като го видя на масата го заобикалям като дявол тамян...Дори не зная по колко мл.да му давам, кога , дали след пюрето или преди това........моля, ви за съвет!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Я не се панирай!Колкото теми са пускани досега за М и кърмене,всички майки споделят,че по време на менструация количеството на кърмата намалява чувствително.При мен също е така.Към края на цикъла нещата се нормализират.Успокой се и бъди сигурна в себе си,бебчо няма да остане гладен!

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И аз в момента съм така.Наистина малко намалява.Не мисли за това и АМ-то го махни да не го гледаш.Моят син даже не иска пък да суче през деня,явно вкуса не му харесва много.Прочети всичко в архива за кърмене с менструация и ще се успокоиш. Hug

# 3
  • Мнения: 350
Благодаря ви! С търсачката не успях да намеря нищо по въпроса, ще опитам пак...
При мен не намаля само малко, а чувствително и надеждата ми е да се възстанови след цикъла. Преди малко го кърмих и пак така- няма ги онези "мравки"....

# 4
  • Мнения: 4 242
Не се тревожи повече, всичко ще се нормализира скоро. Нормално е при някои жени кърмата да намалее дали заради предменструалния синдром който предизвиква доста неразположения, а знаем че неспокойна майка= по малко кърма. Възможно е да е заради обърканите хормони по време на менструация, освен това те променят и вкуса на млякото ти. Има майки на които цикъла не се отразява никак, има и деца на които не им пречи промяната, вие явно сте от другия тип, но с приключването на цикъла нещата си идват по местата, така че успокой се!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247417.msg5801705#msg5801705
ето тук една тема..
Не се притеснявай, ще си кърмиш...аз с цедене и български лактогонен чай при първия М, който беше 7 месеца след раждането си възстанових кърмата..доооста ми беше намаляла...При следващияте М нямаше проблеми...Стискам палци

# 6
  • Мнения: 6 441
При първата менструация след раждаето и моята кърма м намаля,но следващите пъти всичко е ок.Струва ми се само,че не му е така вкусна,но си суче,иначе. Simple Smile Не се притеснявай-сигура съм,че всичко ще се оправи!!!

# 7
  • Мнения: 753
Не се притеснявай!
Аз като не съм знаела, че се променя вкуса, знаеш ли как хубаво съм си живяла Wink
Даже не съм обърнала внимание дали бебо суче повече и дали е недоволен.
Но щом другите мами те успокояват, значи е така!На мен ми дойде на 1г1мес. и аз бях много посърнала заради неразположението ми, много съм нервна.
И май бебо първия път беше нещо залепен за мене да суче.
Наистина спокойствието е злато, та не се бой, само кърми - това е условието да има кърма.
Успех и пиши какво става!

# 8
  • Мнения: 350
Момичета от вашите усти в Божиите уши! Нещата с пооправиха, днес ми е 6-ти ден от цикъла, все още не ми е свършило, но кърмицата значително се увеличи. Тази бирена мая дали мога да я пия постоянно? Много помогна и цеденето, течностите, ов.ядки, чая........или може би към края на цикъла нещата просто си се оправят.Голяма работа са тези хормони.
Благодаря ви, останете си със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт