Спортуване и диета

  • 937
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 876
Здравейте !
В последно време доста съм се амбицирала да свалям килца - имам около 10 - 12 излишни , но проблемът е , че най-вече са натрупани в ханша и корема!В краката съм слаба,мога да си позволя да нося пола и да не изглеждам смешно  Simple Smile Започнах да ходя и на фитнес - 3 пъти седмично за по 2 часа и тренирам интензивно,поне за моите разбирания  newsm78 - 30 мин пътека,30 мин степер , 30 мин колело и 30 мин остават за коремни преси и упражнения за мускули....Отделно като не ходя на фитнес всяка вечер правя гимнастиката на Синди  Crazy Изцяло съм спряла сладко,тесто и газирано!Наблягам на плодове и зеленчуци , кисело мляко и сварено пилешко месо....избягвам и да ям след 18 часа.... Така е вече 10 дни ..но особен резултат не виждам  newsm45 newsm45 smile3518 Кога според вас мога да видя резултат? И за месец горе-долу колко?

# 1
  • Мнения: 1 599
Здрасти,

Защо не започнеш някаква диета от изброените във форума.. 10 дни според мен са били достатъчни с толкова много спорт за да забележиш вече някакъв резултат. Но не забравяй, че отслабването не е с магическа пръчица трябва време! Ако и това не помогне отиди на диетолог... и тогава ще успееш...
Успех

# 2
  • Мнения: 484
Не е вярно, че за 10 дни е нормално да се забележат резултати.
Тялото има памет. За известно време след като промениш начина си на живот, тялото продължава да гори енергия и да преработва храната в енергия по стария начин. След известно време това се променя - тогава можеш изведнъж да забележиш много голяма разлика. Няма как да ти кажем след колко време ще започенш да виждаш промяна, нито колко ще свалиш за 1 месец - при всеки е индивидуално. Ако, обаче след месец и половина нищо не се променя - значи нещо трябва да промениш.
Отслабването е резултат от отрицателен калориен баланс - ако приемаш по-малко калории, отколкото гориш, ще отслабваш. Това означава, че можеш да спазваш диета и да спортуваш, но ако калорийният ти баланс не е отрицателен, няма да отслабваш.
И аз смятам, че трябва да почетеш малко повече и за храненето (не предприемай временни диети, а си установи постоянен хранителен режим) и за спортуването, за да оптимизираш резултатите. Ако трябва поговори с диетолог и инструктор.
Бъди упорита, не се отказвай, ще видиш, че ще имаш добри резултати.

# 3
  • Мнения: 2 718
Здрасти,

Защо не започнеш някаква диета от изброените във форума.. 10 дни според мен са били достатъчни с толкова много спорт за да забележиш вече някакъв резултат. Но не забравяй, че отслабването не е с магическа пръчица трябва време! Ако и това не помогне отиди на диетолог... и тогава ще успееш...
Успех

Стига с тия диети.А като отслабнеш от диета и като ти виснат месцата ,то красота то чудо.
Много добре правиш че спортуваш,продължаваи все така и ще има резултат

# 4
  • Мнения: 1 599
Здрасти,

Защо не започнеш някаква диета от изброените във форума.. 10 дни според мен са били достатъчни с толкова много спорт за да забележиш вече някакъв резултат. Но не забравяй, че отслабването не е с магическа пръчица трябва време! Ако и това не помогне отиди на диетолог... и тогава ще успееш...
Успех

Стига с тия диети.А като отслабнеш от диета и като ти виснат месцата ,то красота то чудо.
Много добре правиш че спортуваш,продължаваи все така и ще има резултат

Само със спорт не става..... трябва и двете...  е аз нямах време да спортувам сега и само с диета отслабнах и нямам и едно месце увиснало! А иначе аз съм за диета със спорт...
Като бях малка... и какво спорт спорт... и ефекта е че бях само стегната но не и слаба (приятно закръглена).   

# 5
  • Мнения: 2 718
Аз съм за спорт и рационално хранене,но не диета
Като гледам авторката на поста добре се е ориентирала,като е изключила от менюто определени ,вредни храни
Просто десет дни са много малко време и се нуждае от пощряване и упоритост,а не от гладуване

# 6
  • Мнения: 1 599
Аз съм за спорт и рационално хранене,но не диета
Като гледам авторката на поста добре се е ориентирала,като е изключила от менюто определени ,вредни храни
Просто десет дни са много малко време и се нуждае от пощряване и упоритост,а не от гладуване
.
Диета не означава гладуване (това пък го чувам за 1 път) ...никъде не съм казала да се гладува!  Напротив аз съм за редовното хранене.

# 7
  • Мнения: 2 718

.
Диета не означава гладуване (това пък го чувам за 1 път) ...никъде не съм казала да се гладува!  Напротив аз съм за редовното хранене.

[/quote]



ок и аз също.
зависи от диетата

# 8
  • Мнения: 484
Само със спорт не става, но правилната комбинация е спорт и балансиран хранителен режим.
Аиа, виж какво съм написала за отслабването и ще си обясниш защо си била стегната и закръглена:
Цитат
Отслабването е резултат от отрицателен калориен баланс - ако приемаш по-малко калории, отколкото гориш, ще отслабваш. Това означава, че можеш да спазваш диета и да спортуваш, но ако калорийният ти баланс не е отрицателен, няма да отслабваш.

# 9
  • Мнения: 1 599
Но не забравяй, че отслабването не е с магическа пръчица трябва време!

Така това е част от моите писания..... да за отслабването трябва време. Написах, че за 10 дни поне от мой личен пример има ефект. Дори и 1 кг. да си отслабнал личи по дрехи...10 дни да ядеш диетично и да спортуваш всеки ден дори и от самият спорт формата на тялото се променя.
polinbg теориите за отслабването са толкова много ..... че едвали ще ни стигне времето...Това е твоята теория..ок.  Аз познавам хора, които нямат много време за спорт (заради деца работа и тн) и са отслабнали.
Аз не съм против спорта ..напротив! Но за да има ефект трябва двете да са съчетани.... хайде стига с обсъждането на моите писания. Посъветвайте просто момичето  newsm44


# 10
  • Мнения: 484
Аз съм го посъветвала.
Но искам да уточня нещо - няма много теории за отслабването. Тя е една - отрицателен калориен баланс. Има различни теории как да се постигне това. Да, може да се постигне и само с диета. Но дали това е най-добрият начин? Никой не обсъжда твоите писания. Просто се опитах  с моя опит на инструктор и с професионалните си знания да обясня защо при теб е имало ефект след 10 дни, но това не значи, че при всички трябва да е така и защо може да спортуваш и пак да не отслабваш.
Всъшност само една от целите и резултатите от спорта е отслабването.
Не приемай отговорите на другите лично. Нали затова е форума - за да стават дискусии.

# 11
  • Мнения: 1 599
polinbg  аз по принцип съм с 2те ръце за спорта и много съм спортувала...не съм инструктор като теб и не го правя всеки ден (даже наскоро въобще, но това  е  от нямане на време) но преди поне по 2 пъти седмично по 1-2 часа. Тренирала съм какво ли не но според мен 2те неща трябва да се съчетават за да има ефект отслабването.
Дори от събота пак започвам да спортувам  newsm44 newsm44 спорта ме зарежда с енергия и се чуствам добре... 

Общи условия

Активация на акаунт