Изтичане на коластра от едната гърда?

  • 2 669
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Май не озаглавих темата правилно,но сега уточнявам.Вчера моя приятелка ми сподели,че като била в банята и се къпела случайно стиснала едната си гърда и от там изтекла малко коластра (поне тя така го определи). После стиснала и другата,но от там- нищо .Има едно детенце и работят по въпроса за второ,та си мисли ,дали вече не е заченала и заради това да се получава така.Все още обаче не и е закъснял цикъла и тя не си е направила тест.Досещате се ,че въпроса ми ще е :Възможно ли е в толкова начална бременност (ако изобщо има бременност) или ,ако няма бременност,то изобщо нормално ли е? Моля ,ако има мами на които им с ее случвало,да споделят!

# 1
  • Мнения: 134
В толков ранна бременност (ако има) не е възможно
На колко е първото детенце ?, на мен след като спрях да кърмя ми течеше  около 8 месеца , но по-съвсем малко примерно в банята след като са се загряли гърдите .

# 2
  • Мнения: 2 829
Възможно е, но не защото е бременна. Жена, която е кърмила веднъж (дори да е съвсем кратко) може да има капки кърма/коластра години след като е спряла да кърми.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз имах подобен проблем докъм третата година след раждането на сина ми. На мамолог ходих, на гинеколози, къде ли не ooooh!, никой не ми даде отговор. После изчезна от само себе си. Колко и е голямо детето? При повишен пролактин също може да се получи изтичане на секрет от гърдите; нека го изследва /аз това го разбрах чак като попаднах във форума/.

# 4
  • Мнения: 1 877
Ами детенцето и точно днес навършва 4г. А иначе го е кърмила около 4-5 месеца...
Казах и да отиде на лекар,ама тя нещо се шубелисва...

# 5
Аз имам същият проблем.Забременях трудно,поради увеличен хормон пролактин.При мен обаче не съм усетила да е изтичала,но имах корички по зърната(след като спрях кърменето пак се появиха).Обясниха ми че благодарение на този хормон ми е почти постоянното главоболие,но скоро не съм си правила изследвания.Най-вероятно проблемът на приятелката ти е свързан с хормоните!Както казваше мъжът ми когато бях бременна-ТЕЗИ ХОРМОНИ ЩЕ ТЕ ПОБЪРКАТ Joy

Общи условия

Активация на акаунт