Има ли готови сокчета за бебета на 2 месеца?

  • 7 521
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Мили мами,педи заръча на предишната консултация да почнем да правим сокчета,но аз не смея предвид "заплахата"от по-силни колики.Казаха ми,че готовите били с по-малка киселинност и ми препоръчаха като начало да взимам от тях,но.....повечето са май от 4 месец.Има ли фирми,които имат и за по-малки бебоци и кои са те?

# 1
  • Мнения: 844
Видях такива в сайта на Ганчев, ето тук:http://www.ganchevltd.hit.bg/index_bul.htm. Аз нес ъм ги пробвала още. Нека се изкаже някоя по-подготвена мама.

# 2
Здравей Coeur!
ние отдавна минахме периода на захранването със сокчета /сега сме на 1.2 година/, но това което помня бе, че независимо от коликите не трябва да се плаши човек, а да дава прясно изцеден сок. Ние също бяхме притеснени да не направим колики за това захранвах така - 4 дни само по една лъжичка морков, 3 дни само по 2 лъжички и така докато стигнем до 7-8 лъжички. Така процедирах и с ябълката. След като ги изравних и от двете да сме яли по 10-15 лъжички дневно смесих двете сокчета. И след около месец вече пиехме от шишето. Бях си изградила принцип за захранването кокото по-бавно - толкова по-добре. Сега съм доволна защотот нямаме никакъв проблем със стомахчето и никога не ми е получавала алергия ако съм прекалила с нещо. Та моя съвет е - недей да купуваш готови сокове. Ще дойде време когато ще ги купуваш. Сега най-доброто за детето е прясно изцедения сок. И още нещшо - сигурна съм, че го знаеш но да ти кажа - когато изцеждаш сокчето гледай да го дадеш на бебето до 5 мин, след това почти нищо не остава от Витамин С.
успех и бъдете здрави и усмихнати Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 575
аз пък честно да си кажа, не мисля че трябва да се дава сок ( пресен или какъвто и да е) на 2 месеца?!Не виждам ползата от такова бързане и при нас сок давахме чак след 4 месеца, както и пюрета и т.н.
Моят съвет е да не бързаш толкова, а иначе - най-ранните готоеи сокчета, които съм виждала бяха на Хип - за 3 месеца.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 333
На Ганчев сокчетата са за над 9 седмици / поне тези които аз намерих/ . Ако детето има колики от сокчетата по-добре изчакай. Моето дете също имаше колики от сокчетата. Спрях ги и започнах да давам сокче след като вече ядеше плодови и зеленчукови пюрета. Освен това купени сокчета не иска да пие и до сега.

# 5
  • Мнения: 18 542
Бе я не се излагай и ги зарежи тези сокчета толкова рано.
 Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
За никъде не бързай, особено щом имате още колики. Не му липсват на детето нито пресни, нито готови сокове.

# 7
6tom imate koliki iz4akai o6te, ne burzai sus sok4etata. No ako si re6ila da kopuva6 sok4eta nedei, nai-dobre ti gi izcegdai, na tolkova malko bebe ne se davat kupegki (pedito ni go kaza)

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: zaiche-baiche
6tom imate koliki iz4akai o6te, ne burzai sus sok4etata. No ako si re6ila da kopuva6 sok4eta nedei, nai-dobre ti gi izcegdai, na tolkova malko bebe ne se davat kupegki (pedito ni go kaza)

Изчетох геройски латиницата.
Купешките ябълки в началото на пролетта са по-голямото зло от купешките детски храни  Wink

# 9
moge bi,(izviniavam sa za latinicata Confused) nie vse o6te ne piem iablka - za6toto povru6ta ot neia. No kupe6kite sum 4uvala 4e gi razregdat s malko voda

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: Coeur
Мили мами,педи заръча на предишната консултация да почнем да правим сокчета,но аз не смея предвид "заплахата"от по-силни колики.Казаха ми,че готовите били с по-малка киселинност и ми препоръчаха като начало да взимам от тях,но.....повечето са май от 4 месец.Има ли фирми,които имат и за по-малки бебоци и кои са те?


На ХИП има след 12седмица.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"Ганчев" имат 2 вида ябълков сок: единият за деца над 9 седмици (оранжева кутийка), който е без добавена захар, т.е. си е сладък само от ябълките, другия за деца над годинка със захар (синя кутийка). Аз давам и сега от този без добавена захар, който е достатъчно сладък.
А по принцип не съм привърженик на даването на сокове толкова отрано, независимо на какво хранене е бебето, но ти си знаеш...

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Има сокове на Хип (но те са след 3-тия месец!), но смятам, че ви е рано.
Ти си решавай сама, но с тези колики те съветвам да изчакаш.

# 13
  • Мнения: 396
Ние пиеме сокчетата на Ганчев,които са (след 9 седмица),но от сокчето ябълка,забелязах че коремчето я присвива и  и образуват газове.Спрях да и го давам,сега пиеме банани ,моркови от тях се чуства добре.Нашата педиатърка също от втория месец ми каза сокчета,но аз и изцеждах ябълка или круша(от ябълката се беше  запекла),но по много малко,давах и  по 2-3 лъжички,коликите не ни бяха спряли изцяло имаше ги от време на време,нямам наблюдение,че от пресния сок започва да я пресвива коремчето.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: zaiche-baiche
No kupe6kite sum 4uvala 4e gi razregdat s malko voda


Не е проблем, че са разредени, чела съм дори препоръка в началото да се дават разредени, но не мога да цитирам, къде точно съм го срещала. Аз досега разреждам сока на моето бебе в редките случаи, когато й давам.

Общи условия

Активация на акаунт