БРЕМЕННОСТ И ХАПЧЕТА

  • 1 454
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте,
бременна съм в 5 седмица и има нещо които много ме безпокой.Имам проблеми с преработването на храната от много време или така наречените лениви черва.Постоянно досега взимах хапчета за това който се казват Лаксена и са на билкова основа.Дали мога да продължавам или това не е добре за плода и ще му навреди?Много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне!

# 1
  • Мнения: 27 524
Това е добре да ти каже само и единствено доктор.
Не мисля, че има нужда да прибягваш до хапчета. Много плодове, портокалов сок сутрин на гладно или две кивите, много кисело мляко и не на последно място достатъчно разходки и би трябвало да нямаш подобни проблеми. Лека бременност  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 570
Забрави за хапчетата, освен по лекарско предписание.
Блонди ти е отговорила много добре. Въпреки че на мен почти нищо не ми действа. Sad Бях с много редовен стомах и от момента, в който забременях, започнах да посещавам WC-то не повече от два пъти в седмицата. Но и с първата бременност бях така - след 4-ия месец всичко си дойде на мястото. Wink

# 3
  • Мнения: 864
Блонди ти е дала много точен отговор  Peace

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това е добре да ти каже само и единствено доктор.
Не мисля, че има нужда да прибягваш до хапчета. Много плодове, портокалов сок сутрин на гладно или две кивите, много кисело мляко и не на последно място достатъчно разходки и би трябвало да нямаш подобни проблеми. Лека бременност  Hug
напълно съм съгласна Peace

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Лаксената е забранена със сигурност!Опитай с плодове на гладно, кивито и най-прокарващо.Може да се пие Дуфалак (прахчетата са по-ефикасни)в краен случай, а ако не помогне и той се прави клизма.Но клизмата е краен вариант, не помня след кой ден от запека се правеше.

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Tiredабсолютно не Naughty
Посъветвай се и с лекар, но лаксената може да предизвика контракции и има риск за бременността Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 961
Най-добре се посъветвай с лекар. Не си назначавай самолечение. Повече плодове и разходка ще ти се отразят само положително.

Общи условия

Активация на акаунт