Искам да ви чуя!

  • 1 726
  • 34
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 700
Нямам думи ooooh!
А аз се учудвах на родителите на съученичка на дъщеря ми, че за всяка шестица й давали по 5 лв. (за да я стиулират!!!)
После защо обществото ни било материално и посредствено...

# 2
  • Мнения: 8 999
Малко плащат. Аз не бих се хванала на такава въдица.

# 3
  • Мнения: 7 263
Ами solaris знам ли - преди две три години и през ум не би ми минало, но по-добре образован и комерсиализиран отколкото неграмотен. Знам ли много съм раздвоена.
Затова и искам да чуя повечко мнения.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
На мен ми хареса идеята. Работя в изцяло цигански район. Не можете да си представите колко неграмотно е това съсловие и колко е немотивирано да посещава училище. Щом общината може да си го позволи - браво. В община Приморско дават по 2000 лв. на новородено. И това е похвално. Така и общината се застрахова с подсигурени работни места, защото учениците ще бъдат стимулирани да изберат да останат в Средец, вместо да пътуват до Бургаските училища.

# 5
  • Мнения: 2 700
Lennyh, мислиш ли, че ако са си вяли краката през последните 11 години, точно в този 12-ти клас ще наваксат дълготрайно загубеното? Насила хубост не става  Naughty
Един човек трябва да осмисли необходимостта си от знания (в зависимост от възрастта си). В противен случай, според мен, е преливане от пусто в празно.

Всъщност, едниствен вариант, който бих приела АЗ е тези средства да отиват целево, т.е. като авансова вноска за обучение. Но не и да си купуват абитуриентски тоалети или каквото и да било друго.

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Допадна ми идеята да се помогне на първолаците и ГД.
Lennyh, мислиш ли, че ако са си вяли краката през последните 11 години, точно в този 12-ти клас ще наваксат дълготрайно загубеното? Насила хубост не става  Naughty
Един човек трябва да осмисли необходимостта си от знания (в зависимост от възрастта си). В противен случай, според мен, е преливане от пусто в празно.  Peace

# 7
  • Мнения: 7 263
Lennyh, мислиш ли, че ако са си вяли краката през последните 11 години, точно в този 12-ти клас ще наваксат дълготрайно загубеното? Насила хубост не става  Naughty
Един човек трябва да осмисли необходимостта си от знания (в зависимост от възрастта си). В противен случай, според мен, е преливане от пусто в празно.

Всъщност, едниствен вариант, който бих приела АЗ е тези средства да отиват целево, т.е. като авансова вноска за обучение. Но не и да си купуват абитуриентски тоалети или каквото и да било друго.

Оооо съгласна съм напълно с теб. Надали можеш за една година да наваксаш пропуски от цялото си обучение, но просто идеята да намериш начин да мотивираш незаинтересуваните деца още в началото на гимназиалния курс може би не е лоша.
Лошото за мен е, че пак опираме до парите като единствен стимул и това не ми се нрави!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
по-лоша "услуга" едва ли някога някъде може да се измисли.
Не с финанси трябва да се стимулира. А с крути мерки по дисциплината и знанията.

# 9
  • Мнения: 7 263
по-лоша "услуга" едва ли някога някъде може да се измисли.
Не с финанси трябва да се стимулира. А с крути мерки по дисциплината и знанията.

 Peace Peace Peace
Ама от къде да дойдат като на никой от въпросното министерство не му пука и виж хората вече какво не измислят!

# 10
  • Мнения: 494
  Аз също съм ужасно раздвоена, но...вижте сега...насила няма да стане хубост, но поне да се "замаже" малко "грозотията", че направо ужас...Пък покрай това, което насила се "разхубавява" (все едно как-средствата са според хората... Confused), може да се стимулира развитието на някоя дълбоко-скрита способност или пък да се размърда нещо там...в "горните етажи"...Знам ли...Гадно е, наистина,че пак до парите се опира, но нужно ли е да обсъждаме съвременния манталитет? На всички ни е ясно, че когато липсва интелектуален стимул, трябва да заработи материалния, да заработи какъвто и да е, всъщност, което, все пак, е повече от нищо...(Стига да заработи, че и на мен ми се вижда малко късно 12 клас...)
 Работила съм с проблемите на едно мургаво малцинство, например, за което, изглежда трудно проработват каквито и да е стимули, освен тоягата (извинете грубостта и не че се е правело, но цялостните резултати са плачевни, въпреки пределно добрите намерения...). Въпреки това обаче, при някои младежи се забеляза точно това-пробуждане (верно, почти насила и заради обещана последваща изгода), но, все пак, пробуждане - на желание за промяна, за развитие, че даже и за учене и работа...Пренебрежимо малък процент са тези ''проблясъци", но все е повече от нищо.
  По-нагоре прочетох мнение, според което необходимостта от знание трябва да се осмисли...не че нещо, ама осмислянето е следствие на наличие на някаква основа, а когато тя напълно липсва? Тогава какво правим? Оставяме го да си гние и да трови, в последствие, нашия живот или правим нещо, с което, макар и "насила" му наливаме малко мозък, който(евентуално) може да ''събуди'' нещо си там...или пък му плащаме(колкото и гадно да звучи)...,за да го стимулираме...
 Да, съгласна съм, че това изглежда като "мечешка услуга", Шани, но нещата са докарани до там, че нищо, ама абсолютно нищо не работи с "изпуснати'' вече деца...Можем да се възмущаваме, но мерки от подобен род работят най-добре на този етап. Съчетани с други-засягащи родителите на децата и ''бъркащи дълбоко в джобовете" им (глоби, отнемане на право за получаване на соц. услуги, отнемане на привилегии, липса на такива и пр.)...

# 11
  • Мнения: 7 263
Кrisal знаеш ли кое ме притеснява тук?
Притеснява ме че тук не става дума за малцинствата или поне аз така го разбрах.
Иначе много точно си го написала и аз съм раздвоена. Първата ми реакция беше възмущение, но като се замислих малко и аз като теб си казах - един да се трогне от 100 и да поучи повече си струва м***ка му!
Пък утре може да станат двама на 100 и така да се дърпат един други  да се конкурират....
Мечтииии

# 12
  • Мнения: 494
Кrisal знаеш ли кое ме притеснява тук?
Притеснява ме че тук не става дума за малцинствата или поне аз така го разбрах.
Иначе много точно си го написала и аз съм раздвоена. Първата ми реакция беше възмущение, но като се замислих малко и аз като теб си казах - един да се трогне от 100 и да поучи повече си струва м***ка му!
Пък утре може да станат двама на 100 и така да се дърпат един други  да се конкурират....
Мечтииии
И моите мечти са такива... Grinning

 Дадох само пример с малцинствата...По принцип обаче нещата важат за всички деца и всички етноси-просто с болшинството от това поколение...Страшно е просто...Така се случи, че попаднах между много млади хора-такива, които са само с няколко години по-големи от сегашните 12-класници. Не съм предполагала, че нещата са страшни навсякъде-аз съм завършила средно образование в училище по изкуствата, където (по старите програми) бяхме лишени от една значителна част от общата култура, достъпна за другите средни училища, заради твърде тясната специализация. Трябваше ми много време и нерви, за да попълня пропуските...Но липсата на елементарни познания и фрапиращите пропуски, поради неучене, поради...(проблемите на образованието сме ги обсъждали в други теми, няма да разтягам локуми и тук Simple Smile) направо ме отчайват сега...В университета се срамувам да стоя в една зала с повечето колеги, срамувам се да обяснявам, срамувам се заради това, че в най-добрите специалности има деца(голямата част от тях), които нямат най-елементарни познания, най-елементарна основа, които на 20 години пишат с правописни грешки собствените си имена и учат право или политология, пишейки в лекциите си упорито юрЕдическо лице, плащат си, масово, за да им пишат курсовите работи и пр...Срамувам се..да...Но и се страхувам от масовостта на явлението...Говориш възможно най-простичко, а срещу себе си имаш хора, на чиито абсолютно елементарни въпроси и неадекватни реакции просто не знаеш как да реагираш на моменти...като марсианец се чувстваш...И това не изчерпва ни най-малко проблемите...
  Разбира се, че съм раздвоена, но дано пък се стимулират...дано решат да почетат нещо децата... Далече съм от мисълта, че всички са родени тъпи или пък, че нямат способности по принцип...дано пък нещо им "светне"... Или поне на някои от тях и да "повлекат крак", дето викаш, Lennyh...

# 13
  • Мнения: 47 888
на мен ми харесва че детските градини стават безплатни и че дават пари за 1 клас, и то на няколко пъти
за абитуриентите не знам какво да мисля, но ми се струва малко странно
и от друга страна- защо тези пари да се дават само за малцинствата, нека са за всички

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
Дали пък не мога да си направя партия с учителите и да им дам по 100 лв, ако ми изкарат въпросните 1200?

Общи условия

Активация на акаунт