Респивакс, Цитросепт, нещо друго или нищо

  • 7 963
  • 23
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Става въпрос а дете на 2 години и 2 месеца, което често е боледувало.
Изчетох за Цитросепта и ми допадна, личната ни, която е и педиатър не го е чувала и препоръча респивакс за деца- 10 дни давам, 20 почивка и така 3 месеца.
обаче дали не е късно вече за засилване на имунната система?
Какво бихте препоръчали и какво сте давали?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 692
Моята дъщеря е на 2.7 години и ходи на ясла.Често боледува напоследък и започнах на и давам Бронховаксом за деца.На прах е и се разтваря във вода.Всъщност доколкото ми е известно това е френския варинат на Респивакса.
Не зная дали е късно и дали ще ни помогне,пием го от 5 дена,но тепърва предстои грипната епидемия.

# 2
  • Мнения: 899
Моята дъщеря скоро ще направи 3г.Есента пиеше "Цитро"/екстракт от грейпфрут,само че не толкова горчив/.Първото и боледуване беше декември.През това не е спирала да ходи на градина,но не знам дали препарата и помогна.Сега сме болни по всяка вероятност с грип,но няма кой да каже със сигурност.Купих "Цитросепт",но тя не желае да го пие.Само да вметна,че винаги и го давам със сок.МНОГО е горчив,изобщо не мога да я излъжа.Купихме "Ехинацея"на д-рТайс и се мъчим с нея.Не съм сигурна,че някой от тези препарати е панацея.

# 3
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Привет,мога да ви препоръчам за вашите дечица Имунокинд.Хомеопатично е,пие се 2 месеца по три хапченца сутрин,обед и вечер.Респивакса също е мн добър,но е за деца навършили 3 години аз го давам на големия ми син.

# 4
  • Мнения: 899
Става въпрос а дете на 2 години и 2 месеца, което често е боледувало.
Изчетох за Цитросепта и ми допадна, личната ни, която е и педиатър не го е чувала и препоръча респивакс за деца- 10 дни давам, 20 почивка и така 3 месеца.
обаче дали не е късно вече за засилване на имунната система?
Какво бихте препоръчали и какво сте давали?
Благодаря!

Малко ми е странно,че педиатърката не е чувала за "Цитросепта" ShockedА относно "Респивакса"-той не се ли дава пролет и есен?Понеже сме градски-от любопитство-кое е джи пи то?

# 5
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Респивакса се почва есента и се пие три месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 272
Ва, много ще й горчи Цитросепта. По-добре купете от аптеката капки от екстрат от ехинация. Моят син го пи, когато беше на 3 г. - след като прекара Варицела и имунната му система много беше отслабнала. Предписа ни го Джи-пи-то и бяхме много доволни.

# 7
  • София
  • Мнения: 568
gretacvetina разтваряй Цитросепта в прясно мляко. Няма и да го усети  Peace. На моята дъщеря само така й го давам, а иначе не ще да го помирише.
Иначе съм доволна от Цитросепта, мисля, че има ефект.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ва, аз лично съм доволна от Бронховаксом-а. Но наистина не е сега най-подходящото време.
Дава се септ.-окт.-ноември. Или от окт.
10 дни давам, 20 почивка.
Но от д-р знам и друга схема. 20 дни прием, 10 дни почивка и после следва пак 20 дни на прием.

Може да се дава и от февр.-март.-април или пак с 1 м. изместено.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ва, аз лично съм доволна от Бронховаксом-а. Но наистина не е сега най-подходящото време.
Дава се септ.-окт.-ноември. Или от окт.
10 дни давам, 20 почивка.
Но от д-р знам и друга схема. 20 дни прием, 10 дни почивка и после следва пак 20 дни на прием.

Може да се дава и от февр.-март.-април или пак с 1 м. изместено.


Благодаря Шани, мен от февруари ме устройва, дотогава ще давам витамини и повече плодове.
Благодаря на всички за мненията, много ми бяхте полезни!  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
Е добре,ако моята щерка го пие януари,февруари и март няма да подейства ли?Уж се консултирах с доктор,но май и нямах друг избор детенце си боледува в яслата.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ali&Meli - даването на тези продукти е есен и/или пролет. Цели се баш по време на грипните вирусни прояви, организма да е защитен.

Пак казвам - аз съм давала тоз придукт на моята дъщеря (есен и пролет) в продължение на 2-2.5г. И бях много доволна. Не ми се е разболявала от нищо бронхитно. Естествено - ангини си ми правеше, но никога нищо не й слизаше надолу.
Обаче тя не ходеше на ДГ. Може би и това е важно...

# 12
  • Мнения: 31
Дъщеричката ми е на 2г7м и и давам Цитросепт вече 2 месеца и наистина са много горчиви единствено не се усеща в прясно мляко с нескуик.Не мога да кажа дали съм доволна т.к. ходим на ясла и вчера и изолираха бактерия в гърлото която и е причина за хремата и кашлицата и вече сме на антибиотик.Но педиатърката и тя ни препоръчва Цитросепт а и съдържа Вит С. За деца под 3 г.се дава според килограмите на детето ,напр.ако е 12 кг и се полагат  3*4капки

# 13
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ва Ва, схемата за прием на респивакс е 20 дена, 10 дни почивка - изрично го пише в упътването.
Най-добре се дава септември, октомври и ноември, за да обхване периода с най-честите вирусни заболявания. Придобитият имунитет е най-силен в първите 6 мес. след приключване на схемата.
Сега най-подходящо е осцилококцинум по една доза седмично, витамини, повече пресни плодове, лимонов сок и мед /ако детето не е алергично към него/.

# 14
  • Мнения: 3 929
Моето дете е на 2 г. и 3 мес. Много боледува, откакто тръгна на ясла. Току-що приключихме 2-я блистер Бронховаксом - започнахме го декември, така реши педиатърката, за да го подсилим. Давам му и цитросепт - в натурален сок. Давам му още Цигапан. А - и Умкалор профилактично и вит. С. Ще видя как ще се развият нещата и ще докладвам.

Общи условия

Активация на акаунт