Опити с деца? Помощ!!!

  • 18 790
  • 312
  •   1
Отговори
Моля ви дайте ми съвет, не знам какво да правя. Детето ми ходи на ясла само 3 дни за по 2,5 часа. На втория ден получи болки в корема. На третия ден вечерта след банята забелязахме следа от убождане с игла в областта на вътрешната сгъвка на лакета.  Казваше "боц".На сутринта съпругът ми го заведе при педиатъра, която е казала, че е или случайно убождане (на това място и през боди с дълъг ръкав и блузка с такъв) или е подкожна инжекция. Същия този ден малкия беше хиперактивен-от 8,00 до 24,00 с ок.30-мин сън следобед. Четири дни не беше ял НИЩО. Пиеше страшно много вода и сок. Педиатърката-нищо му няма. Притеснени в петък го заведохме в токсикологията в Пирогов-не пуснаха изследвания, от там при съдебен лекар-издаде документ за убождането и каза да следим много здравето му, че това е най важното, а документа е само за пред полицията.От там в института по педиатрия-пратиха ни за по  подробен прегглед в педиатрична клиника-там го изследваха-ПКК, диференциално броене-НО НЕ НИ го дадоха, СУЕ ни казаха по телефона и мисля , че не е акуратен резултата-10мм.Малкия продължава да се храни трудно-по малко кис. мляко още 2 дни и от снощи и днес е с нов проблем-зачервени подбедрици, сякаш подути колена и болка-не дава да го пипнем по крачетата, казва, че му пари,казваше и че му пари акото и като пишка. Изпражненията му станаха почти бели на цвят, но иначе нормелни. Има и газове.Отедохме при педиатъра-с пижама, защото не даваше да го пипаме и ПАК НИЩО. Било вирус (цели 7 дни, при това без лечение и заинтересованст от нейна страна), последва спор, стана посттравматичен стрес от яслата.Пита ни къде сме ходили, какво ни е дал съдебния лекар-нищо не бил тоя документ... И други странни неща забелязах, но в яслата. Там  ходи съпругът ми да иска обяснение, от страх ние чакахме от вън. На него му затръшнали вратата и казали да търси причината  у нас. Директорката ми се обажда и ми постави ултиматум-искала го в понеделник на ясла, ако не да съм го отписвала да освободя мястото Shocked
Когато говорихме за убождането с педиатъра, тя каза, че ако искали да му правят нещо щели да го направят на по-тайно място-например във врата Shocked #CrazyНе знам какво да си мисля, факт е че преживях кошмарна седмица, детето не се чувства добре, изплаени сме, страх ме е това да не продължи и не знам утре какво ще му стане. Все пак днес педиатърката пусна изследвания-излязоха нормални, но още не сме и ги занесли. Ние си пуснахме допълнителни. Озадачават ме следните показатели, които тя не е поискала: СУЕ-20мм/н и АсАТ(чернодробен ензим)-37,5 U/l-тези стойности са притеснително високи. Не знам къде да търсим помощ-лекарите говорят с недомлъвки и сякаш искат да избягат, личната пък ни говори глупости-тези показатели не се менят от стрес, а и всички други симптоми....Утре чакаме още изследвания, може би пак ще обикаляме по доктори-да се намери някой да каже какво е станало...Не знам на телевизия ли да се обадя или какво. Ако има някой с медицинско образование или правист-моля ви посъветвайте ни.

# 1
  • Мнения: 6 167
Тоест, ти мислиш, че с детето ти правят опити в детската ясла, така ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Инжектиране на каквото и да било не влиза и в най-смелите ми мисли за работещите в ясла! Shocked #Crazy
Да не би да го е уболо някое дете с нещо (със значка например) и това да е реакция на организма от замърсяване? newsm78
Говорихте ли с възпитателките, лелките, с медицинските сестри там? newsm78
Не съм лекар, но на първо четене това ми дойде на акъла. Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 11 703
Обвинението е доста серизоно и тежко!Настръхна ми косата...Да попитам коя е яслата няма смисъл,предвид анонимността ти.
Едно нещо ме озадачава най-много,а имено реакцията на директорката.Колко време е отсъствало детето ти,че ще поставя ултиматум в понеделник да е на ясла?

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това е нещо ужасно..........,но да си призная не ми се вярва в детска градина да си позволят подобни манипулации.........Детето как се чувства на този етап?След толкова ходенки по доктори никой ли не каза нещо конкретно все пак? Shocked

# 5
  • Мнения: 597
детето да не болно от хепатит - бели изпражнения, повишени чернодробни проби
как е урината - потамняла лие ?
склерите на очите пожълтели ли са?

# 6
Не знам какво е ставало, директорката, с която говорих и сестрата, с която е говорил съпругът ми отричат за такава възможност. Казват, че играчките били съобразени с възрастта.Този белег лекарите казаха какво е , на мен наистина ми приличаше на боцнато, изглеждаше както след ваксина. А за тези предположения-в клиниката по педиатрия казаха"имали сми и други такива случаи и докато си мълчите и се криете ще правят каквото си искат", казаха да не оставяме нещата така. Но и аз реагирах като вас, до момента , в който започнаха здравословните проблеми и безхаберието на лекарката ни(според мен). Как може всичките тези симптоми да са посттравматичен стрес. Тя ни биши посъветвала да потърсим следи от хиксчета или кръв по бельото, но нищо такова не намерих. А и изследванията ме притесняват, но проблема тепърва ще се разрешава, просто исках да потърся съвет и от тук.
Кали, отговарят ни с недомлъвки и казват"следете му състоянието".  А и така и не ни дадоха резултата от диференциалното броене в клиниката. Аз затова съм объркана.
Ваксиниран е за хепатит Б, в лабораторията попитахме за хепатит А и пуснаха изследване, отрицателно е.Урината за сега е нормална. Жълтееше ми първите4 дни, когато усилено гладуваше и пиеше много вода. Сега не е жълт. В клиниката  ни посъветваха да му ограничим водата и да го следим.

# 7
  • Мнения: 71
Най-важното е с детенцето ти здравословно  всичко да е наред!Аз бих се консултирала с частен лекар и след това с адвокат.Директорката няма правомощия  да изключва току така деца Naughty,странно защо ти го е казала Thinking.Ако има начин отиди там и се опитай да резбереш нещо повече.Съпругът ми е лекар,но е извън града,Утре ще говоря с него и ще пиша.

# 8
  • Мнения: 1 475
не оставяй така нещата, потърси си правата, наеми адвокат и медицинско лице и се опитайте да докажете правотата си, а такава директорка направо си плаче за уволнение!Кажи името на детската градина и за кой град става въпрос, може и други майки да ти бъдат от помощ или пък да предотвратиш друг такъв инцидент, за каккъвто се съмняваш!
Другия вариант е да се свържеш с господари на ефира, ако нямате финансови възможност за адвокат, и медицински лица и те да разследват случая!!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
не оставяй така нещата, потърси си правата, наеми адвокат и медицинско лице и се опитайте да докажете правотата си, а такава директорка направо си плаче за уволнение!Кажи името на детската градина и за кой град става въпрос, може и други майки да ти бъдат от помощ или пък да предотвратиш друг такъв инцидент, за каккъвто се съмняваш!
Другия вариант е да се свържеш с господари на ефира, ако нямате финансови възможност за адвокат, и медицински лица и те да разследват случая!!

подкрепям  Peace

# 10
69-та ясла, Студентски град-София е посещавал

# 11
  • Мнения: 476
Това звучи зловещо. Някак инстинктивно отказвам да приема, че е възможно.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако се окаже, че някой е инжектирал нещо на детето мъжо да взема тоягата и да бие директорката докато не каже какво става. Бой, бой, бой и пак бой докато мърда.

# 13
  • Мнения: 836
Мен ме озадачава реакцията на директорката, също на детето - "Боц", в комбинация с белег от убождане говори, че има ясни спомени за случката.
Но, възможно е, всичко да е в резултат на инцидент, който госпожите в яслата да искат да прикрият.
При всички случаи трябва да се направят изследвания и те да се разчетат от специалист. Имаш право да си искаш резултатите, как така не са ги дали?
И дано все пак не става въпрос за злоумишлени действия в яслата!

# 14
  • София
  • Мнения: 397
 Доколкото разбирам са минали 4-5 дни, когато не е яло, после още 7,когато са му се подули коленете и вие още го изследвате. Каквото и да му е инжектирано/ако наистина е така/, отдавна вече е преработено от организма. Акито е нормално да е бяло, щом е било няколко дни само на мляко. Грип наистина върлува в момента и държи по 2 седмици, точно с липса на апетит. Изобщо спри малко с параноята и недей да търсиш навсякъде "доказателства". Изследванията не са излишни, но за здравословното състояние на детето, а не за да намериш непременно нещо нередно. Stop

Общи условия

Активация на акаунт