Заспиване в дет.легло-мисия невъзможна

  • 1 738
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами как научихте децата ви да заспиват през деня в легълцата си?Сина ми до сега заспиваше в бебешки шезлонг, като го люляме и така спеше 2-3 часа .Вечер си заспиваше сам в легълцето ,а от 2-3 месеца спи при мен на леглото и от вчера се опитвам да го науча да спи и през деня в легълцето си или поне при мен на леглото,но като го сложа до мен да легне той става и слиза от кревата,а в неговото креватче настава един рев с часове.Днес така рева рева и както беше седнал се успокои и почна да задремва и да се клати аз тогава опитах да го сложа да легне,но това имаше обратен ефект почна да плаче и така 2-3 пъти го изчаквах да се успокой и да си легне ,но без резултат и накрая го взех при мен на леглото и така заспа,но кото тръгнах да излизам от стаята се събуди и пак рев и тръгна след мен.Направо ужас незнам как да го науча да заспива без люляне.Моля някой ако е имал такъв проблем да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 382
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug

# 2
  • Мнения: 1 409
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug
И при нас е същата работа.Ако не го приспа на ръце ,няма заспиване,а като вече се изнерви пада голям рев.И аз се записвам да следя темата

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
И при нас е същият проблема, но ние заспиваме в люлка.Единствено вечер след като си изпие млякото или веднага заспива или поиграва и тогава заспива сам.

# 4
  • Мнения: 454
И при нас положението е такова. До преди 2 месеца си спеше в леглото и нямаше никакви проблеми. Откакто започнаха да никнат зъби, спим заедно и нищо друго не може да го успокои, камо ли да заспи сам. Не мисля, че има повод за притеснение, защото поне в моя случай явно детето има нужда да е при нас и докато това е така ще спим заедно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според мен грешка е било да го учиш да спи при теб на леглото и сега оттам идва целия проблем.Децата харесват топлината на мама и тати и после няма отучаване от навика да се спи в леглото на  родителите.Остави го да реве/колкото и грубо да изглежда/ 1-2 дена и като види,че не става вече на неговата ще се откаже и ще започне да го ''хваща'' умората в неговото си легълце.Или поне би трябвало newsm78!Моя син си заспива сам в кошарката,ако не в количката,обаче никога не е спал при нас на леглото/няма и да спи/.Успех ти пожелавам,дано се отучи.Но пробвай това наистина-остави га сам да се оправя и можа и да те изненада! Hug Peace

# 6
  • Мнения: 636
Запис и от мен Tired.
Дъщеря ми спи само в количката си Crazy. В леглото й не знам как да я приспя, защото е свикнала да я бутаме напред-назад.

# 7
  • София
  • Мнения: 627
Нашата сладурана пък заспива само като я бутаме в количката. 1stroller Да се надяваме, че поне това ще се отрази добре на фигурата ми  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 356
Заспива на спалнята,после го пренасяме в леглото му.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug
Мила,само те съветвам най-доброжелателно-НЕ УЧИ ДЕТЕТО СИ ДА ЗАСПИВА НА РЪЦЕ!После ще съжаляваш.Нека е самостоятелно,от това по-хубаво няма и за теб и за бебока.Колкото по-отрано се научи само да се приспива,толкова по-добре. Hug Peace

# 10
  • Мнения: 2 677
Винаги е заспивал сам в кревата си.
Има периоди, обикновено като го мъчат зъбите, когато заспива на спалнята между нас, но не се е превърнало в навик.

# 11
  • Мнения: 959
И ние сме така.През деня я оставям да поплаче и някой път заспива ,друг път не  ConfusedВечер си заспива сама но,след няколко часа се пробужда и я взимам при мен,просто ако не го направя няма заспиване.

# 12
  • Мнения: 636
Наистина ли ще се окаже, че мисията е наевъзможна?! Никой до сега не се включи със съвет или да сподели как е отучил детето си от навика да заспива на места, различни от неговото креватче...

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нашата дъщеря заспива различно - през деня вече сама си се качва в кревата да спи, но нощем винаги заспива при нас и след тов я местим на легълцето и Peace

# 14
  • Мнения: 4 388
от първия ден на ръце ,а като бяха коликите и на корема ми е спала така някъде около три м..После си заспиваше сама но на спалнята до мен докато я галя или суче ,а понякога и в хамака/бяхме го инсталирали в стаята/.Така докато ни почнаха зъбите -последва пак яко носене и пак на корема ми по цяла нощ/е почти  но се сещай какво беше/.Сега е пак в период на затишие и отново заспива на спалнята но да легна и аз до нея .Обаче като заспи и я подпирам с една възглавница та да чувства че има някой и се изнизвам Grinning.Мисля че не го правят от лошотия ,а ги е страх че няма да се върнем.Поне така го беше обяснила авторката на ''Моето първо бебе'' /не се сещам за името и /Та значи бебоците си мислят ,че като не виждат мама и тя престава да съществува и ги е страх да заспят въпреки че им се спи жестоко.Там беше обяснено да учим децата че като пъхнем играчката под възглавницата  и не я виждат тя пак съществува ...и така полека и с времето ги напускали тези притеснения че мама ще изчезне като не е до тях и не ги гушка постоянно.Пишеше още че много помага шалче което сте носили няколко дни около врата си и е поело миризмата ви и също любима играчка с която сте си играли с бебето ..... и разбира се много обич и търпение.
Успех на всички борещи се с проблема и ако се сетите за нещо което би  ни улеснило  моля споделете  bouquet!Не ми допадат тези начини дето се оставя бебо да плаче .Ако приеме да спи сам без съпротива да ,но да го оставям да се дере та да се наложа насила  Confused....не е за мен.

Общи условия

Активация на акаунт