Утрогестан (Utrogestan) при закъснение на цикъла

  • 11 039
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Момичета, искам да ви питам нещо, търсих из темите, но във всички е писано отдавна.
По принцип работим за второ бебе, цикъла ми закъсня и отидох на лекар, той установи липса на овулация ( и при първата бременност имах такъв проблем). И ми предписа Утрогестан 10 дни 1 сутрин и 2 вечер. И ми каза да отида на третия ден на цикъла. Доколко дни трябва да ми дойде, че мина вече 1 седмица?

# 1
  • Мнения: 421
Здравей, VENIAND.
На мен за предизвикване на цикъл са ми изписвали Дуфастон, той също е прогестеронов препарат като Утрогестана. На мен ми идваше не по-късно от 2-я ден след последната таблетка, но при всяка жена е индивидуално. Мисля, че 1 седмица не е малко. Моето мнение е да изчакаш още 1-2 дни и да отидеш на преглед.
 

# 2
  • Мнения: 181
Благодаря, Яничка!

# 3
  • Мнения: 576
И аз пих утрогестан за предизвикване на цикъла обаче 5 дни 3х2 хапчета на ден. Дойде ми два дни след като свърших хапчетата.
Според мен трябва да се консултираш с лекар.

Обнадежди ме това, което си казала , че имаш бебче въпреки, че си имала ановулаторен цикъл.
Ние нямаме детенце, но много искаме...няколко месеца не става и последния така се надявах, но се оказа, че няма нищо. Бях с 2 седмици закъснение...Споменаха диагноза липса на ову. и ми дадоха Утрогестан. Стреснах се бая от заключението, въпреки че ме успокояваха как било лечимо. Сега като видях темата ти се успокоих наистина - явно не е толкова фатално и в такива случаи стават бебчета   bouquet

# 4
  • Мнения: 181
Първият път три месеца ме стимулираха, след това два месеца почивах и на втория бях бременна. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 868
На мен док ми каза ,че до десет дена трябва да изчакам и после пак на ехограф.Успех на теб Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 718
VENIAND, щом е минала една седмица от спирането на утрогестана, вече трябва да отидеш на лекар.

# 7
  • Мнения: 181
Сутринта ходих, оказа се че има киста на левия яйчник 4 см., да изчакам 2 седмици и ако до тогава нямам цикъл пак да отида.

# 8
  • Мнения: 7 718
Колко е голяма кистата?

# 9
# 10
  • Мнения: 114
Момичета за какво се изписва утрогестана.Аз съм бременна в 10г.с. и леко прокървях,тогава доктора ми предписа утрогестана и като ви чета сега оставам с впечатление ,че е за предизвикване на цикъл Shocked ,а аз не желая това.

# 11
  • Мнения: 1 950
katia82, Утрогестана е чист прогестерон. Изписва се при бременност до 12 седмица. Организма произвежда и сам от този хормон, но за да няма проблеми с недостига му, които да доведат до проблеми с плода, все повече лекари го изписват от установяване на бременноста до към 12 седмица. Лекото кървене при теб е било симптом за евентуален недостиг на прогестерон затова са ти го предписали.
В други случаи обаче, Утрогестана се предписва и за регулиране на цикъла при жени с проблеми. Това теб обаче не те засяга. Бременей си спокойно Hug

# 12
  • Мнения: 114
Хиляди благодарности zvetun4o.Въпреки ,че имам голямо доверие в доктора при който бях и ще ходя занапред,се стреснах като прочетох по-горните постове,тъй като имам една несполучлива бременност и сега много се страхувам от всичко.  bouquet

# 13
  • Мнения: 35
На мен ми го предписахо след изследване на  прогестерона, което установи  много ниска стойност.

# 14
  • Мнения: 7 718
След една седмица провери дали нараства, защото това би било опасно.

Общи условия

Активация на акаунт