Първи неуспешен опит....

  • 4 323
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 510
Здравейте момичета,
Аз съм в клуба на бебеправещите от този месец, но за съжаление неуспешен  Cry
Споделям го с Вас, защото никой друг не зане, че опитваме и а аз няма пред кой друг да излея това което е в душата ми. Страхувам се, че ако и другият месец ми дойде просто ще рухна Sad
От психария си записах час за преглед (при Кълвачева) и сега се чудя какво да й обясня. Бях при нея на профилактичен преди 6-8 месеца и тя ми направи пълни изследвания (всичко беше ОК).
Моял Ви споделете как преодоляхте първите неуспешни опити?
Благодаря   bouquet

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 11:49 от Kylie

# 1
  • Мнения: 206
На пръв прочит направо щях да напиша:
Абе първият неуспешен опит? Това момиче чува ли се?
Но сега като се замисля, май си много права! Първите 2 пъти беше много стресиращо за мен, з-то невежеството ми се простираше до там, че очаквах още първият месец в който не се пазим и ще стане - е да ама не...
Как се справих? - започнах да се информирам и разбрах, че не всичко е толкова просто, че е стечение на много фактори и най-вече е Божа работа. Сега мисля, че съм по-зряла и по-готова, с помощта на момичетата тук по-лесно намирам сили да погледна напред в новият месец изпълнен с очакване! Пожелавам ти скоро да се отърсиш от разочарованието и да се похвалиш с положително тестче!

# 2
  • Мнения: 2 270
Първия път - махнах с лека ръка и си казах "Другия път ще стане" и така до 5-тия - 6-тия!
Страшното идва след това!
На авторката мога да кажа, че малцина са тези които успяват от първия път!
Успех и търпение ти пожелавам! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 510
Момичета много Ви благодаря, много сте мили и нямате идея как ми давате кураж  Hug

# 4
  • Мнения: 7 201
Първите 2 пъти беше много стресиращо за мен, з-то невежеството ми се простираше до там, че очаквах още първият месец в който не се пазим и ще стане - е да ама не...
Така беше и при мен,защото вече имам едно детенце и стана на 2-я месец.И си мислех,че и сега ще е така...
Да,но не би! Sad Мен повече ме притеснява мисълта не че не е станало,а че се започва ходенето по доктори,изследвания,евентуално лекарства... ooooh!
Пожелавам ти да не ти се налага да минаваш през всичко това,а още другия месец да се похвалиш с  EFP тестче!

# 5
  • Мнения: 304
Кайли, напълно те разбирам!
Когато ние започнахме опитите исках да изкрещя на целия свят едва ли не "пък ние правим бебе". По-късно разбрах, че колкото по-малко хора знаят, толкова по-добре, чисто психически, заради теб самата.
И аз очаквах да стане от първия път, още повече че под мъдрите напътствия на някои доктори си само назначих стимулация (отлично знам нението на всички по този въпрос и моля ви, не ми го казвайте), правих си тестове за овулация - просто идеален цикъл, идеално засечена овулация с тестове, секс в идеалното време и... нищо. И съпругът ми също очакваше да стане от раз, дори беше пресмятал като го направим тогава колко добре ще се получи да се роди на пролет и да го гледаме в топлото докато е съвсем мъничко. Това просто явно е от нещата, които не стават по поръчка.
Опитай се да не мислиш за това кога точно ще стане, защото и без това процентът на двойките, успели от първия път е съвсееееем мъничък.
Прити ти го е казала много точно - успех и търпение и дано да стане скоро! А всички ние сме тук, за да се подкрепяме която, когато има нужда.

# 6
  • Мнения: 4 428
Ако кажа, че те разбирам, няма да е съвсем вярно, защото аз съм от малцината видяла двете чертички още след първия месец/колко сме малцинство не знам  Rolling Eyes/. Но това не ми попречи и аз да мина през психясването, докато дойде времето за теста  ooooh! Така, че май няма кандидат-мама, която да не психясва в началото.
Този път пак си правя сметки за сезона, когато искам да се роди бебето. И съм си планирала старт на бебеправенето от май месец. Но този път дори и мъжа ми няма да знае, че ще правим бебе  Laughing Той си мисли, че ще започваме с опитите към юни. Но аз ще спра хапчетата по-рано. Така ще имам няколко "спокойни" месеца, ако нямам същото щастие както с Маги  Grinning
Гледала съм много филми за оплождането, бременността и раждането. И целия процес е много сложен и пълен с много щастливи случайности. Но, за да започне, аз поне си мисля, че трябва един силен мъжки фактор. Като дават през какво трябва да минат мъниците, за да стигнат до яйцеклетката, просто  #Crazy Това явно е нашия естествен подбор  Rolling Eyes
Просто горе главата и следващия месец дано стане.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
Миличка, знам, че разочарованието е голямо, когато ти се иска всичко да е по план. Но тези неща не стават така /за съжаление/. Д-р Кълвачева ще те прегледа, ще ти се усмихне, ще те успокои, че голяма част от неуспеха се дължи на психическа основа. Знам, че това е най-трудното - да не го мислиш, защото практически е невъзможно, когато го искаш. Може другия месец за по-сигурно да си засечеш овулацията с тест или просто се отдай на хубав секс, без да смяташ дните /така е най-добре/. Късмет Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 406
Разбирам те достатъчно,защото отдавна правим опити за бебе и след всеки отрицателен тест се разочаровам все повече,надежда става все по-малка,плача,идеята за бебче ми се струва нереална,но най-неприятно е чувството,че си непълноценна жена.........  Cry

Убедих се,че нещата не стават,когато ние искаме,а когато трябва да станат.Пожелавам ти да не изпиташ тези чувства и скоро да ни стоплиш сърцата с една хубава новина Praynig.Успех!
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 510
Благодаря Ви за топлите думи  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 129
Първия ни неуспешен опит беше преди около година и 8 месеца.Тогава менструацията ми закъсня с 12 дни- бях сигурна,че съм бременна +постоянно виене на свят и често ходене до WC,но не би.Спомням си ,че даже си правех сметка коя зодия да си направим бебенцето/колко смешно само/.
Като си спомня как даже не давах на съпруга си секс след като спрях противозачатъчните мислейки си,че веднага може да стане "белята" направо ме хваща яд на самата мен.
Не се притеснявай,всички сме минали по този път,само недей да си го слагаш на сърце от сега и да си внушаваш разни неща.Дай Боже съвсем скоро да видиш двете чертички  PraynigУспех!

# 11
  • Мнения: 879
Az probvam da zabremeneia ot July 2007, i do sega nishto. Gledam da si sledia ovulacionnite dni i togava da pravim kolkoto se moje pove4e sex s priatelia mi i pak ne stava. Ve4e e January 2008 i nishto. Taka 4e i az si mislia 4e tova e Boja Rabota. Hodih na ginekolog minalata sedmitsa toi me pregleda, napravi mi citonamazka i kaza 4e vsi4ko e nared. Taka 4e ne s epritesniavai i s vremeto i tova shte stane. kasmet i mnogo bebeshki prah:))) Laughing

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Запаси се с търпение и не го мисли толково много. Нямаш повод за момента да се притесняваш. Успех Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 248
Вече дори не се сещам кога беше моят първи неуспешен опит...може би защото много исках бебе и като че ли се бях настроила, че ще стане трудно, тъй като при мен обикновено нещата които искам стават трудно. Единственото ми успокоение за момента е че въпреки трудностите до сега всичкити ми желания са се осъществили...затова вярвам, че и това ще се сбъдне. Важното е да няма отчаяния, важното е да сме силни и да правим това, което трябва...другото е въпрос на време...Моето убеждение е такова, че когато искаш нещо, когато правиш всичко необходимо за да го заслужиш рано или късно ще го получиш! 

# 14
ZDRAVEITE na vsichki ...i  izvinete  Embarassed za latinicata, no pi6a ot drugia krai na sveta i komp.mi njama kirilica. 
Po povod napisanoto ot Kylie.....
Mila, dnes za parvi pat plakah newsm45 s glas. Zabolja me glava i mai razstroih sapruga si.
Ide6e mi da se skrija i da ne se pokazvam.
Vtori mesec - negativni testove...  newsm45.....vtori mesec nadejdite mi se izpariha s idvaneto na M.
Chuvstvam se zle...plache mi se postojanno, mislja kade sgre6ihme, sgre6ihme li ili prosto ne stava ... ???

Otchajana sam.....i mi e mnogo tejko...i razbiram kak se chuvstva6 i ti ....
Presmetnati ovulacii, fertilni dni, sex po shema i pak .....negativen test.

Nie imame sin na 12 i iskame vtoro dete. Misleh, che 6te stane ot raz, kakto stana sas sina mi....NO....vtori neuspe6en mesec....
I za tova dnes plakah. za6toto se 4uvstvam zle ........

Jasno osaznavam, che e mnogo rano za revane....no mi be6e gadno....
A ti ne se otchaivai .......Davai ....napred....I Uspeh.....i az 6te opitvam dokato stane .....
Kasmet ....!!!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт