Моля за помощ

  • 716
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Току-що си взех резултатите от хормоналните изследвания,но чак следобяд имам час за преглед.Някой може ли да ми помогне в разчитането:
FSH-11,1
LH-0,15
Prolactin-16,5
Progesterone-79,5
Предварително Благодаря!

# 1
  • Мнения: 939
в кой ден от цикъла, какви са референтните стойности на лабораторията?

# 2
  • Мнения: 6
на 21 ден.
   фоликуларна фаза     Овулационна фаза   Лутеална фаза   Постменопауза жени
FSH-11,1   2,4-9,3                          3,9-13,3                    0,6-8,0                 31-134
LH-0,15     1,6-9,3                         13,8-71,8                   0,5-12,8              15,0-64,0
Prolactin-16,5                      2,5-14,6
Progesterone-79,5 0,5-2,2              -                               6,3-79,5               0,1-5,0                 

# 3
  • Мнения: 1 950
На 21 - ви, 7 дни след евентуална овулация се изследва само прогестерона. Минала ли ти е овулацията?
Пролактина може по всяко време, имаш завишение при него леко.
За ЛХ и ФСХ не коментирам, защото те се изследват между 3 и 5 ден на месечния цикъл. Нищо, че имат референтни стойности за всички фази.
Виж какво ще ти каже лекаря, но според мен трябва да ги повториш между 3 и 5 ден при следващия цикъл Peace.

# 4
  • Мнения: 3 453
Цветунка ти е написала всичко. Ще добавя само, че освен ЛХ и ФСХ, трябва да пуснеш и Estradiol. За да ти е по-лесно, ще ти опиша подробно какво и кога трябва да изследваш:

LH, FSH, Estradiol - между 3 - 5 ден на цикъла /за първи ден се брои денят с чисто кървене, не зацапване/
Prolactin, Testosteron - по всяко време
Progesteron - 7 дни, след доказана овулация

Можеш и сама да ги изследваш. Не ти е нужно направление.
Пусни си нови изследвания, като трябва да спазиш някой правила при изследване на Пролактина. Не трябва да си правила секс предната вечер. Не трябва да си си пипала гърдите. Трябва да дадеш кръв на гладно, след като си лежала в покой половин час.
Успех! Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 100
Норе,като чета за хормоните:
-на мен Александров ми каза FSH, Estradiol ,Prolactin, и хламидии на 3ден,но какво е това LH,защо не ми каза да си го изследвам newsm78
И на мене първия ден от цикъла ми беше в петък(сутринта ме изненада) ,а пуснах хормоните в неделя.Да не би да е много рано????Нали уж е трети ден newsm78
Оф,направо.....

# 6
  • Мнения: 939
Норе,като чета за хормоните:
-на мен Александров ми каза FSH, Estradiol ,Prolactin, и хламидии на 3ден,но какво е това LH,защо не ми каза да си го изследвам newsm78
И на мене първия ден от цикъла ми беше в петък(сутринта ме изненада) ,а пуснах хормоните в неделя.Да не би да е много рано????Нали уж е трети ден newsm78
Оф,направо.....
първо - може да ти е казал, но да не си запомнила. ЛХ и ФСХ се изследват заедно, а и се следи отношението ми. Второ - трети ден се пада точно неделя, така че не е рано, а си е навреме.

# 7
  • Мнения: 3 453
Сиска,
хормоните се изследват между 3 - 5 ден. Можело е и днес, но идея си нямам, защо не ти е казал лекаря! Rolling Eyes
Трябва да изследваш и ЛХ-то. Никак не ми е ясно, защо не ти го е пуснал и него!
За деня, според мен не е рано. Успех! Peace

Лутеинизиращият хормон(ЛХ) подтиква разпукването на зреещия фоликул тоест овулацията,и стимулира образуването на жълтото тяло.
Когато доминантния фоликул достигне зрялост (около 12-ия ден от месечния цикъл), хипофизата започва да отдели голямо количество от лутеинизиращия хормон (ЛХ). Това е т.нар фоликулярна фаза – фазата в която се развива и расте един фоликул - доминантния фоликул - съдържащ яйцеклетка. Овулацията настъпва от 24 до 36 часа след повишаването на количеството на Лутеинизиращия хормон. Това е средно 14 дни преди края на цикъла. Това повишаване е много бързо и продължава кратко време – само 1-2 дни. Нарича се "Пик на ЛХ". След като количествата на ЛХ се увеличат, започва процеса наречен овулация, а фазата от месечния цикъл – овулаторна фаза. Под негово въздействие налягането на течността в яйчника, се увеличава което довежда до спукването на фоликула през следващите 40-48 часа.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 18:40 от _Hope_

# 8
  • Варна
  • Мнения: 100
Май много имам да чета EmbarassedТолкова работи знаете Embarassed
От много време не ми се е случвало да съм толкова объркана и да правя грешки и пропуски SadНе знаех,че когато си вътре в нещата и влагаш чувства става много по-сложно Sad
Норе,сигурна съм,че ми каза 3 ден и повторих на глас изследванията-потвърди ги,без да ми каже за ЛХ.
Най-добре май да изчакам да отида при него и тогава да пускам пак хормони.....Иначе губя средства,а както виждам май тепърва ще ми трябват......

Общи условия

Активация на акаунт