Убивали ли сте...

  • 7 055
  • 109
  •   1
Отговори

Анкета

Убивали ли сте съзнателно мравка?

Опции:

  • Мнения: 1 100
... съзнателно мравка?
   Внезапно се върнах в детските си години и си спомних, че често съм го правила. Подробности няма да казвам.


Темата е сериозна. Замислих се, аз убиец ли съм? Защото не се чувствам като такъв. А...
И един живот по-ценен ли е от друг? Без клишета.

# 1
  • Мнения: 1 416
Убивала съм, да. Не само мравки. Децата са жестоки. Като пораснат, някои се облагородяват...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Естествено, че съм убивала и все още го правя. Живея в къща и от време на време ползвам Райд за масово изтребление на мравки...

# 3
  • Мнения: 6 991
Мравки - не, тях се опитвах да ги дресирам  Laughing. Но гадинки други сигурно съм newsm78 Като си помисля как сме връзвали майски бръмбъри на конец Confused
Другото ми е твърде философско...

# 4
  • Мнения: 5 265
По време на ежегодни летни атаки на мравки в кухнята - просто се налага да се отбранявам. Обаче още ми тежат на съвестта няколко живота на калинки, затворени в кибритена кутийка с малко тревичка. Убедена бях, че ще ми станата домашни любимци, но уви...

# 5
  • Мнения: 3 423
А мераци?

# 6
  • Мнения: 1 172
Да, убивала съм мравки.
Убивала съм съзнателно и хлебарки, и мишки.

Защо?

# 7
  • Мнения: 3 376
Мравки,охлюви,пеперуди...много жестока съм била към животинките като се замисля...
Преломният момент беше,когато смазах една буболечка и шумът,който се чу тогава Sad...Оттогава спрях да ги тъпча и настъпвам.

А сега дори не консумирам животни,риби и подобни...Променила съм се,"облагородила" съм се както каза Лора  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 3
   Да! Не съм от хората за които казват ,че и" на мравките  път прави" Crazy

# 9
  • Мнения: 1 100
Нямах предвид онова с райта. Имах предвид онова системно смазване с пръст или с крак, след прилагането на които трупът на мравката се размазва и остава следа.
Замислих се, колко е жестоко.
Много други насекоми съм убивала, но само с мравките съм се гаврила така. И с комарите. Ама те пък изобщо не ми тежат на съвестта. Щяха да ми изпият кръвчицата. И като ги шатна, моята кръв остава по стената разпльокана.

# 10
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Да, а лятото организирахме клане на голи охлюви на двора, че така бяха плъзнали  Sick, посипвахме ги със сол и те си умираха

# 11
  • Мнения: 2 353
  С прахосмукачка. Много тъпо, да ги бях смачкала.

# 12
  • Мнения: 2 018
Абе ние цяло прасе си заклахме тази година, ти питаш за мравките  Mr. Green
Живота на прасето по-ценен ли е от живота на мравката?

За ББардо може и да сме убийци, ама аз въобще не мисля така.  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 212
Така като чета отговорите тук имало доста жестоки хора (т.е. жени исках да кажа). Как само с лека ръка отнемате живот... Как ли бихте се почувствали ако някое по-голямо същество от вас ви смаже като мравка. замислете се ако бяхте на мястото на мравките как бихте се чувствали. Дали щяхте да изпитвате болка когато някой ви мачка с крак да усещате как ви се трошат кокалите и как умирате в страшни мъки....

# 14
  • Мнения: 2 018
Така като чета отговорите тук имало доста жестоки хора (т.е. жени исках да кажа). Как само с лека ръка отнемате живот... Как ли бихте се почувствали ако някое по-голямо същество от вас ви смаже като мравка. замислете се ако бяхте на мястото на мравките как бихте се чувствали. Дали щяхте да изпитвате болка когато някой ви мачка с крак да усещате как ви се трошат кокалите и как умирате в страшни мъки....

 Joy Joy Опит за провокация

 Embarassed Засрамих се

Общи условия

Активация на акаунт