Ренгена пречи ли да се кърми след това ?

  • 527
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 043
Днес ми снимаха ръката , попитах дали и доколко е вредно , но не ми дадоха отговор кийто да ме удоволетвори . Иска ми се Бу или Хедра да ми кажат каквото знаят   Rolling Eyes

пиша с лява ръка и ревящо дете в скута и ви моля да ми простите вида на изречението


в пловдив в пещерско не ме приеха , каспела не работеше и в окръжна нямаха наличе целият прсонал и чаках с бебето си в коридора часове - аха да ме приеме някой , след това аха да ме снимат , после лекар няма да ми види снимките , накрая като дойде по някое време - то нямало кой да ме гипсира  ooooh!  а болиииии и дететоми напикано и гладно .... голяма трагедия бях

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 23:20 от krissie

# 1
  • Мнения: 3 926
Не ти ли предложиха оловна риза? Когато ми снимаха зъба си поисках изрично и обясних за какво ми трябва. И крака са ми снимали докато кърмех, и пак с оловна риза бях. Те се опъваха, но аз настоях. Добре, че рентгеноложката беше жена, та веднага се съгласи.
Като цяло щом е снимана ръката проблем не би трябвало да има. Но все пак лъчението си е лъчение.
Аз лично не бих кърмила поне 12 часа в такава ситуация, но зависи колко е голямо детето.
Това е. Надявам се и други да се включат с мнение Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 043
не не ми предложиха - а попитах преди да ме снимат  Sad

# 3
  • Мнения: 1 896
В повечето кърмачески сайтове из нета, като например kellymom пише, че няма никакъв проблем абсолютно и че това че не може да се кърми след рентгенова снимка е един от вече развенчаните митове свързани с кърменето. Пише, че след стандартна рентгенова снимка на гръдния кош няма проблеми, защото не дава абсолютно никакво отражение върху млякото и дори след разни други диагностични процедури като скенери и магнитни резонанси може да си се кърми. Даже ако е използван радиоактивен изотоп пак можело, но за това пишеше ако толкоз я притеснява майката, да не кърми 12 часа докато се изхвърли веществото, макар че нямало нужда.
Аз съм кърмила след рентген и скенер на главата, надявам се че не съм направила някаква ужасна грешка, просто навсякъде из нета пише, че няма никакви проблеми.

Eто от kellymom цитат:
Цитат
Regular X-rays such as a chest X-ray or dental X-rays do not affect the milk or the baby and the mother may nurse without concern.

Mammograms are harder to read when the mother is lactating, but can be done and the mother should not stop breastfeeding just to get this done. Furthermore, there are other ways of investigating a breast lump.

Newer imaging methods such as CT scan and MRI scans are of no concern, even if contrast is used.

And special X-rays using contrast media? As long as no radioactive isotope is used there is no concern and the mother should not stop even for one feed. Herein are included studies such as intravenous pyelogram, lymphangiogram, venogram, arteriogram, myelogram, etc.

What about studies using radioactive nucleotides (bone scans, lung scans, etc.)? The baby will get a little radioactive nucleotide. However, as we often do these very same tests on children, even small babies, and the potential loss of benefits if the mother stops breastfeeding are considerable, the mother should, in my opinion, continue breastfeeding. If you feel you must stop for a period of time, express milk in advance so that the baby can be fed your milk and not formula. After two half lives, 75% of the compound will be out of your body. This is surely waiting long enough (the half life of technetium, which is used in most radioactive scans is only six hours, so that 12 hours after the injection, 75% of it will be out of your body). The exception is the thyroid scan using I-131. This test must be avoided in breastfeeding mothers. There are many ways of evaluating the thyroid, and only very occasionally does a thyroid scan truly have to be done. If the scan must be done, doing it with I-123 requires the mother to stop nursing for 12 to 24 hours only depending on the dose. Check first before taking the radioactive iodine—the test can wait until you know for sure. In many cases where the scan must be done, it can be put off for several months. Incidentally, lung scans with radioactive contrast no longer is the best test to rule out a lung clot. CT scan is now the preferred test to prove or disprove the diagnosis.

В същия дух неща пише в babycenter и където се сетите още.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 23:38 от basilisk

# 4
  • Мнения: 1 043
 Hug това е голямо облекчение за мен , жената която ме снима ми каза че не било безвредни и се отлагали лъчите с месеци от тялото - и аз като ми текнаха сълзи в първият момент , толкова много значи за мен и не съм го усъзнавала така досега ... винаги съм си мислила колко е полезно за нея

на мен ръката ми снимаха само - паднах гадно и ето на сега с гипс на дясна ръка - отгоре от рамото чак до пръстите на ръката .... такъв ктсмет значи - за пръв път на 27 години да си счупя нещо ...

# 5
  • Мнения: 3 926
Криси, не се разтройвай Hug Всъщност ако живеем в нормална държава и да не кърмиш сигурно пак ще ти предложат риза, само и само да не се облъчи друга част от тялото ти.
Ето, Базилиск е написала, че няма проблем.
Въпросът е, че това наистина си е лъчение и, че тук техниката не е в най-цветущото си състояние. Но така или иначе не става въпрос за първи опити с рентген Grinning Щов хората са изследвали, значи не лъжат. Но за друг път да знаеш - кърмиш не кърмиш седиш и се натискаш за оловна риза - нямат право да ти отказват Naughty Глупендери такива Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 173
Аз ходих на три роцедури с радар,който е по-безобиден от рентгена или скенера в Пловдив,защото ми облъчваха едната гърда - имах запушени канали.Рентгеноловката ми каза да изхвърля кърмата от двете гърди и тогава да кърмя.Аз я послушах като даже не кърмих през целия ден,а и зползвах от запасите замразена кърма.Не знам какво да ти кажа,аз лично не бих кърмила,но това е въпрос на личен избор.Аз съм голям шашкалник ,така че по думите на мъжа ми не мога да съм критерий!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И за мен лъчението си е лъчение, но ако се изчака период от 12-24 часа не би трябвало да има проблем, като разбира се през това време се поддържа лактация с цедене......и разбира се хвърляне на изцедената кърма.

Общи условия

Активация на акаунт