смуче си палеца

  • 675
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Здравейте,

Започна да си смуче палеца- на 3,5 месеца е, но много активно го прави. По какъв начинда реша проблема навреме?
Малко предистория - кърмим се изключително - но когато тя реши че е готова и спира да суче - в общи линии суче за около 5-8 минути. Биберон - залъгалка не ползва(не желае). Притеснява ме че от около 2 седмици активно се смуче палеца- независимо че аз го махам - тя веднага го пъхва отново. Имам момченце на 2 год и 3 месеца и не мога да обърна внимание непрекъснато на нея - въпреки че досега имах баба на помощ. но оттук нататък няма да имам помощ и ме притеснява фактът че като още по малко внимание получава - дали няма да се задълбочи проблемът......
моля кажете как да се справя и трябва ли сега да взимам мерки ли да изчакам малко  - и кое време е подходящото за спиране от този навик.
По принцип и синът ми не е позлвал залъгалка, но той за много кратко се опитваше да си сложи палеца в устата - но само с достатъчно внимание и махането му от устата се справих с този проблем. При нея обаче излгежда този метод няма ефект - просто трябва непрекъснато да съм при нея и да и махам ръцете - което е невъзможно да стане....

# 1
  • Мнения: 5 760
Трудно се отвикват от този навик особено след като предпочита палеца, а не биберона. Добре е да слагате ръкавички без пръсти и по възможност да махате пръста от устата при всяка възможност. Успехът не е сигурен  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт