Полагат ли ми се детски?

  • 1 427
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 121
Здравейте момичета  Grinning От години не живея в България, синът ми няма българско гражданство, аз имам. Все още се осигурявам, ако има значение. Чудех се дали ми се полагат детски? И къде мога да подам документи, ако вече не е късно. А еднократна помощ при майчинство дали мога да взема newsm78

Благодаря ви Hug

# 1
  • Мнения: 2 818
Доколкото си спомням в декларациите има точка за това дали детето се отглежда в страната... т.е. мисля, че няма да ти отпуснат, но някой по-запознат да се включи.

# 2
  • Мнения: 9 973
виж в социалните питай.
ако си родила в Б-я в соц. попълваш молба или декларация за 200лв.-3 г. е срока Peace

# 3
  • Мнения: 1 121
Ами там е работата, че даже не родих тук.  И детето не се отглежда в страната. Но една приятелка е като мен и взима. Само дето не знам детето й с какво гражданство е Confused

# 4
  • Мнения: 9 973
щом не е родено в Б-я,няма как да вземеш 200лв.
за детските newsm78 Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
О не,помощи,обезщетения и добавки се полагат само на живущи в страната,детето също трябва да е родесно тук.А по законодателството на държавата в която живееш не ти ли се полага нещо за детето?

# 6
  • Мнения: 1 121
Нем. Нищичко Sad

Но както и да е, просто се чудех как стоят нещата Confused

Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 7
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Ако и двамата с таткото сте български граждани, трябва да отглеждате дето в БГ, за да получавате помощи за деца. В сучай, че само ти си с българско гражданство, трябва и детето ти да е с българско и да го отглеждате в страната. Тогава ще имате право на т.нар. 'детски'.

# 8
  • Мнения: 3 695
Ако детето има българско ЕГН, независимо къде е родено, имаш право на 200 лв за раждането му. Знам го със сигурност, защото племенникът ми е така. Срокът за получаването е 2 (или 3) години. За детските не знам как стои въпроса.  Peace

# 9
  • Мнения: 721
За социалните от 200 лв - акт за раждане се иска и ЕГН. Ако не искаш да го правиш българче няма как да ги вземеш.

# 10
  • Мнения: 750
Нямаш право на детски, даже и на еднократна помощ мисля

# 11
# 12
  • Мнения: X
Хе, ми то детето не е българче, ти искаш и помощ и детски  Laughing

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
То се гледа и дохода за детските, а и гражданството.
Мисля, че не се полагат Rolling Eyes

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 891
Здравейте момичета  Grinning От години не живея в България, синът ми няма българско гражданство, аз имам. Все още се осигурявам, ако има значение. Чудех се дали ми се полагат детски? И къде мога да подам документи, ако вече не е късно. А еднократна помощ при майчинство дали мога да взема newsm78

Благодаря ви Hug


Моя приятелка която не роди в БГ подаде документи и от социалните и казаха че еднократна помощ ще вземе.т.е тези 200 лв.
За детските обаче незнам как стои въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт