Бихте ли спряли детето за малко от градина, поради страх от грипна зараза?

  • 4 874
  • 74
  •   1
Отговори

Анкета

Ако имате възможност, бихте ли спрели детето си за две седмици, например, поради страх от грипна зараза?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 30 яну 2008, 16:52

  • Мнения: 3 146
Здравейте, въпросът ми сигурно ще ви се стори много глупав, но наистина си мисля да спра сина си, който е в първа група, до края на януари, например, пък ще го погледа мъжът ми за малко.
Основната причина е, че ме притеснява да не се разболее от грип, а и в момента има малко хрема, затова си мисля, че е по-податлив на зараза. То аз и заради хремата няма да го водя, но въпросът ми се отнася и до здраво дете.


Може би, бихте казали, че е добре да боледува и да си изгради защита, но той вече 2 пъти доста беше болен, откакто е тръгнал на ДГ. Струва ми се малък, а пък на 22. 01 има рожден ден. Гадна работа! Винаги епидемията е по времето на рождения му ден!
Все си казвам:" Ще стане по-голям, няма толкова да се разболява...", но дали ще дойде този момент.

Питам ви това, защото мисля, че съм малко параноична със страха си от болестите...

Предварително благодаря за вниманието!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 731
Ако имах възможност -да бих го спряла .Обаче понеже нямам такава ще си ходи на градина.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не мога да преценя.
Макар че не това е правилния отговор за мен.
По принцип не го спирам при такива епидемии а и съм се убедила че и в къщи може да се зарази. Миналата година го спрях две седмици преди да тръгнем на море за да е здрав и да не ни се провали морето като спрях и с деца на площадката да го срещам. Е на морето отидохме с клацид. Откъде се зарази така и не разбрах но за малко да си пропуснем морето.
Сега не ми се иска да го спирам, но пък му предстои важно изследване със скъпи консумативи за което сме запазили час преди месец и сме ангажирали медицински екип така че не мога да си позволя да е болен и да го пропуснем.
Може би ще го пусна още 1-2 дни като се моля да ни пропусне грипа и после ще остане в къщи.

# 3
  • Мнения: 581
 Не, не бих я спряла.Вирус може да хване не само от градината.

# 4
  • Мнения: 1 877
Гласувах с първа опция... и а з съм параноя в това отношение

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако имах възможност бих го спряла и съм го спирала от януари понякога до началото на март. Разбира се, че може на всякъде да пипне вирус, но хигиената в детските градини е толкова занижена, че и най-незначителното заболяване в тази среда се изражда. Освен това едно дете на 3-4 години няма изградена имунна система и при чести боледувания /каквито се случват, когато детето посещава градина/, тя още повече отслабва. Така, че не се знае дали при желанието си да изпишем вежди няма да избодем очи.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Миналата година я спрях за една седмица. Тази година ще видим как ще се развият нещата, но ако започнат масово да се разболяват децата ще я спра. За мен важното е здравето на детето. Да вярно е , че като си е вкъщи пак може да се разболее, но вероятността е по малка. А защо да се мъчи с противния грип детето.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Да бих го спряла,ако има кой да го гледа .

# 8
# 9
  • Мнения: 552
Да, бих я спряла! Дори в момента все още отлогам тръгването й на градина, по тази причина. Съгласна съм , че и в къщи може да се зарази, но болестите, които прихванахме в градината ги изкарахме много по-тежко в сравнение с други боледувания. Пък и сега много се говори за новия грип Соломонови острови, за тежките му симптоми и т.н. Има ли някой който го е "минал", за да сподели за проявлението и лечението му

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Ако за две седмици бих я опазила - да, бих я спряла. Обаче грипът със сигурност ще продължи да се разнася сред децата в яслата/пък и не само там/ доста по-дълго. Затова не виждам смисъл да я спирам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не мога да преценя.Може би ако обявят грипна епидемия...

# 12
  • Мнения: 7 201
...но ако започнат масово да се разболяват децата ще я спра. За мен важното е здравето на детето. Да вярно е , че като си е вкъщи пак може да се разболее, но вероятността е по-малка. А защо да се мъчи с противния грип детето.
PeaceТака бих постъпила и аз.

# 13
  • Мнения: 2 232
Миналата година спрях баткото когато беше грипа и не ни хвана.Тази година ако пак стане масово разболяване, най-вероятно пак ще го спра за известно време, тъй като имам възможност да го гледам в къщи.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 23:01 от Deja Vu

# 14
  • Мнения: 238
Ако някой твърдо може да ми каже за колко време да го спра за да го отърва - да. Особено при положение, че и мен сега ме е шубе да не ме хване. За съжаление никой не може да гарантира, че 10, 14 или 20 дни ще го спасят, от която и да е болест Sad
И тъй като няма кой да го гледа у дома с профилактична цел, категорично ще ходи на градина, а аз ще стискам палци да му се размине  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт