Колко време стерилизирате шишетата ...

  • 1 226
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 544
Здравейте мамита, до кой месец стерилизирате шишетата на бебчовците???

# 1
  • Мнения: 3 861
До към осмия. Сега вече преварявам само водата. Педито каза за водата до годинка, а за шишетата до 6-я месец, ама аз се попрестарах така за по - сигурно Grinning

# 2
  • Мнения: 456
В книжките пише до към 6 месеца. Естествено може и до по-късно - индивидуално решение на всяка майка...Аз не съм много добър пример, защото съм го правила не повече от 3-4 пъти.   Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 611
До около 8мия месец преварявах вода и стерилиzирах редовно шишетата. След това го правех 2- 3 пъти в седмицата , като вече купувах мин. вода, която става zа кърмачета и правех млякото с нея.

# 4
  • Мнения: 3 595
Нямам още опит, но акушерката вчера от курса за бременни каза, че стерилизацията на шишетата е необходима най-много до края на втория месец. Само да се измият с четка и веро и после да се изплакнат с преварена вода. Каза, че трябва да се оставят с отвора надолу, за да се отцедят добре иначе където останат капчици започва образуването на микроорганизми. Да има отделно място, където да се сушат само бебешките неща и ако се спазвали тези неща нямало никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 5 140
Стерлзирах шишетата до 10-11месец,а вода преварявах до към 1год и 6 мес,сега сме на минерална Девин или ходим до Княжево,тя ставала за малки дечица.

# 6
  • Мнения: 2 755
До 7 месец.

# 7
Цитат на: Raly75
Здравейте мамита, до кой месец стерилизирате шишетата на бебчовците???

 до края на първия месец.

# 8
  • Мнения: 532
Май до към 3- 4 месец.Вода още преварявам. 7 месечни сме.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
до четвърти - после почва да лапа де що види нещо- излишно е да стерилизирам шишето при положение, че пипа наокол и слага всевъзможни неща в устат.... мое лично мнение  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 544
Много ви благодаря на всички. Май е крайно време да спра. Tada

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз преварявах шишетата до третия месец, като третия месец първо през ден, два . После в седмицата един - два пъти и накрая спрях. Бибата ползвахме до 1г. нея я изварявах рядко. Миех я с топла вода и сапун, даже с вряла вода от бойлера.
Смятам, че е добре на детето да не се трепери прекалено.
Гладенето на бельото също спрях в третия месец.
Веселина

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: Веселина Кънева

Смятам, че е добре на детето да не се трепери прекалено.

И аз съм на същото мнение. Навън като хукне няма да му е толкова стерилно...

# 13
  • Мнения: 5 241
Аз стерилизирах до преди 1-2 седмици.Но спрях тъй като Йоан започна да пипа на всякъде,да лапа почти всичко което докопа,така или иначе бурканчетата за кухнята не ги стерилизарам,а от тях яде 3 пъти на ден,докато от шишето е 1 път + 1 шише за вода.Сега тях ги пускам веднъж в седмицата,ако се сетя  Embarassed

# 14
  • Мнения: 414
Цитат на: Raly75
Здравейте мамита, до кой месец стерилизирате шишетата на бебчовците???


Шишета, биберони, лъжички - само веднъж - преди първата употреба. Но да уточня, че не съм давала мляко с шише.

Общи условия

Активация на акаунт