детето ми стъпва накриво

  • 1 472
  • 4
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Дъщеря ми на 1г и 7м от известно време стъпва  с пръстите навътре и с давата крака. Засъжаление чак в петък ще я водим на ортопед. Последно бяхме преди 3м и тогава според него нямаше проблем, но сега имам чувството че нещата стават от ден на ден все по зле (дано да си въобразявам). Чета за плоскостъпието при децата,  за криви ходила и какво ли още не и все повече започвам да се съмнявам че имамме този проблем.
Искам да попитам маиките  дали проблема може да се регулира по някакъв начин и изобщо има ли пълно оправяне или децата завинаги си остават с тази походка?
Освен на ортопед добре ли е детето да се види и от невролог или е излишно и проблема е изцяло ортопедичен?

# 1
  • Мнения: 774
Определено няма нужда от невролог.
Такива неща се лекуват почти на 100 процента,зависи какво е точно  .
Не се притеснявай толкова  bouquet

# 2
  • Мнения: 71
Здравей,
Аз като бебе съм имала подобен проблем - плоски стъпала и съм стъпвала накриво. Майка ми е водила на ортопед няколко пъти. Лекуването беше с ортопедични обувки(още си ги помня едни червенички стигаха ми над глезена).
Приключили сме с това (тогава медицината не е била кой знае колко напреднала). Трябва само да вмъкна, че е наследслвено (от майка, която също е дюстабан).
Към пубертата почнах направо да замятам едният крак настрани. Не мога да кажа защо, беше ми по-удобно да крача. Резултата се появи - на въпросния крак разширени вени и едно малко топченце, което много грозно стръчеше на прасеца. Почнаха да се пукат капиляри и много болеше.
Започнах да ходя на лекари, повечето искаха операция на вените.
Най - накрая отидох в Пловдив при един хирург. По негово мнение всико беше от рано прекратено лечение в детството ми.
Ходих две години със стелки в обивките. Понякога се налагаше да си връзвам еластичен бинт на глезените (нали там са разхлабени ставите на дюстабаните).
Днес вече ми няма нищо. Не нося вече стелки. Стъпвам правилно. Обувките не се изкревяват след един месец носене.

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Благодаря че се включихте по темата. Василеса определено ме настрои да мисля по позитивно. Като прочетох това за ставите вече съм почти сигурна че в петък лекаря ще каже че има плоскостъпие. Една педиатърка ни беше казала че има халтави стави, което впоследствие се отрече от същия този ортопед при които ще ходим, та ще видим какво ще каже сега.
Дано се включат още маики на деца с подобни проблеми.

# 4
Здравей дънди,аз съм nadejda st но пиша от друг профил,моят син се роди с изкривени ходила сега е на 2 и 4 месеца,ходим в Горна Баня ако имаш  възможност я заведи там,има много добри специалисти.Д-р Кехайов,Д-р Алексиев,Д-р Ефремов.Проблемат е че прегледите се заплащат-20 лева.Ние правихме операции но всеки случеи е сам за себеси,от опит го знам ,защото деца с нашия проблем са се оправили и без операции.Успех дано всичко де е наред, И САМО НЕ СЕ ПЛАШИ. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт