кои са майките ...

  • 1 591
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
кои са майките на които дечицата са им проходили рано и как е станало това на колко месеца първо са се изправяли в креватчетата им и след колко време след това са проходили

# 1
  • Мнения: X
Дъщеря ми проходи на 10 месеца.
Нищо не съм правила от седмия месец и опънах едно одеало на пода, пръснах играчки и я оставих. тя сама почна да пълзи, после да се изправя по мебелите, да пристъпва, държейки се за тях и накрая проходи. Нищо специално не съм правила, нито съм я насилвала.

# 2
  • Мнения: 1 586
Моят син също проходи на 10 месеца.Беше с проходилка,не е пълзял и до сега не пълзи,не се е изправял в кошара защото тогава бягме със сгъваема и нямаше как.Просто се виждаше ,че е готов и го сложихме на земята и той тръгна сам към нас - говоря за 5-6 крачки.Минаха няколко месеца докъто започна да ходи сомостоятелно. Flutter

# 3
  • Мнения: 417
Моята дъщеря проходи на 10 месеца и половина.Не е лазила никога,а на кошарата не помня кога точно взе да се изправя.Най интересното беше,че можеше да ходи пък не можеше да се обръща сама от гръб по корем и обратното.

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
кики проходи на 10месеца.преди това беше три месеца с каишки заради луксация.свалих ме ги когато беше на 8 месеца.за два месеца се научи да се обръща,пълзи.в деветия месец започна да се изправя на леглото,после започна да бута проходилката и в 10месец се пусна.за един месец проходи стабилно.

# 5
  • Мнения: 297
Дъщеря ми проходи на годинка, но първите си няколко крачки направи в 12-тия месец. Не помня точно кога започна да се изправя в леглото си. Зависи от леглото - нашето е с решетки и тя се хващаше за тях. Това й помогна за изправянето.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
На 10 мес проходи.

# 7
  • Мнения: 1 183
На 7 месеца се изправи в кошарата и я обикаляше,на 11 месеца направи първите 4-5 крачки и на 1 годинка сега проходи нормално  Peace

# 8
  • Мнения: 950
Моята също проходи самостоятелно на 10 месеца, а за първата крачка я направи на 8 и половина. Нищо особено не съм правила. От седмия месец ползвахме проходилка, но и много често я оставях да земята върху едно одеяло (друг е въпроса, че почти не седеше върху него), за да мога и аз да свърша някаква работа в къщи. В един момент започна да се изправя по мебелите и след това се пусна.

# 9
  • Мнения: 2 000
Големият ми син още нямаше 6 месеца като започна да се изправя сам в кошарата. На 10.5 месеца проходи. Не сме ползвали проходилка. Никога не е лазил.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моята проходи на 10 м и половина. Проходилка ползвахме между 7 и 9-я месец, когато я пуснах да пълзи из стаята. Започна да обикаля по мебелите и след месец проходи.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 552
Калоян се изправи сам в кревата на 6 месеца. От седмия месец вършееше с проходилката, проходи сам на 10 месеца. Лазил е. Нищо специално не съм правила.

# 12
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
дъщеря ми до началото на 7-мия месец седеше като препарирана - нито се обръщаше нито мърдаше, само главата си вдигаше като някоя костенурка. Ела да видиш обаче като се почна едно изправяне и въртене към средата на 7-мия месец. Сигурно е бебе рекордьор по падания от спалнята /не знам колко са, но са много/. В крайна сметка в края на 9-тия месец си ходеше самостоятелнои в началото на 11 беше стабилна.
Да обаче "умната" й майка /моя милост/ към средата на 11 месец реши че трябва да внимава да не падне детенцето и да си обели носа и да е грозно на снимката на рождиния ден и се почно едно държене за ръчичка и почти не я пусках да ходи сама. Това 2 седмици по мое желание и после 2 месеца по нейно желание не ми се откачи от ръката

# 13
  • Мнения: 1 193
Киара проходи на 11 мес. много стабилно- от раз. Изправи се в леглото на около 7 мес, не е лазила, но съм я слагала в проходилка ( колкото да свърша нещо набързо). Много обичаше да я държим за ръчичка и да щъка навсякъде. Нищо специално не съм правила, за да проходи. Всичко си е до детенце  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
моя проходи 2 дни преди да стане на 9 месеца, доста стабилно при това...никога не ми е давал да го водя за рачичка...сам си ходеше...
на 6 седна, почти на 7 се изправи....пълзеше доста...като първите му опити баха доста преди да седне....на към 4-5 чесеца...е тогава само на лакти, но се предвижваше...хубаво почна да си лази ан 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт