магистратури в европа

  • 1 423
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте!!!
много искам да запиша втора магистратура в европейски университети...но ми е трудно да напиша проклетото мотивационно писмо, което се оказва мнооого важно. Някой има ли идеи???? много ще съм благодарна!
аа магистратурата е по международно бизнес право, ако е от значение.
Мерси!

# 1
  • Мнения: 3 423
На какъв език? И наистина е жалко,
че искаш магистратура, стигнала си
дотам, пък не знаеш какви мотиви те
карат да записваш. Бизнес, право, че
и в международен мащаб. И да не си
в състояние два реда да драснеш.

# 2
просто търся и друго мнение, и в това няма нищо лошо, защото, може би не ти е известно, но в тези университети мотивационното писмо е много важно. преценява се всяка кандидатура само по документи и впечатлението, което трябва да се направи на комисията е решаващо. понеже такива писма не се пишат всеки ден, всеки съвет е от полза. а това, че не съм публикувала тук своята версия на такова мотивационно писмо, не значи автоматично, че не съм написала такова, както и не значи, че нямам мотивация. моля и да отбележиш, че европейските критерии за образование и за лични постижения далеч не са съвместими с българската реалност, двете неща са доста различни.
тъй като и в интернет трудно се намират примерни писма точно за такъв вид образование като втора магистратура, а повечето са само за кандидатстване в университет или Law school, реших да поставя въпроса в този форум.
Благодаря на тези, които наистина имат някакъв полезен съвет!!!
Приятен ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
В гугъла написваш cover letter и ти излизат знайни и незнайни линкове и образци.

# 4
  • Мнения: 107
На тези писма им се казва Personal statement
Според мен никой не може да ти даде идеи, защото това трябва да е твоето лично заявление защо искаш точно тази специалност и този университет.
Относно формата-можеш да намериш много сайтове.

# 5
мм да така е, търсих и в гугъл. благодаря все пак. мисля, че почти съм го написала добре, макар че се измъчих вече. както и да е - стискайте палци  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт