ГРИС ???

  • 6 024
  • 13
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Кажете ми за гриста.Нищо незнам. Embarassed Как се приготвя с мляко и за колко голямо бебе може?? Свеки от две седмици напира-мляко с грис та мляко с грис.Та кажете ми?

# 1
  • Мнения: 7 186
Я виж тук,има доста рецепти за бебета,включително и тази,която търсиш. Wink
 Arrow http://biblioteka.biberonbg.com/index.php

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Цитат на: Lady Marmalade
Я виж тук,има доста рецепти за бебета,включително и тази,която търсиш. Wink
 Arrow http://biblioteka.biberonbg.com/index.php


Мерси,прочетох го,но това е само рецептата.А и се води десерт,не мога да й заместя хранене с това.Значи ли че вече може да го яде,а глутен ? Embarassed

# 3
  • Мнения: 5 241
Ами принципно отдавна можеш да и даваш грис.Има каша-грис която се дава на деца навършили 4 месеца.Сега на детската кухня също има десерт грис който давам за следобедна закуска  Simple Smile

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Грис може да даваш за следобедна закуска. Приготвям го така:
Вода(прясно мляко) колкото едно бурканче от пюре на Ганчев,
3 мерителни лъжички от Нан или Фризолак или 3 ч.л. но пълни грис.
Като заври водата слагам гриса и бъркам около минута. Като изстине слагам 5 мерителни лъжици адаптирано мляко, а ако млякото е прясно малко захар, ако детето така е свикнало. Към прясното мляко може да се добави малко ванилия. Първоначално става много рядко, но като изстине, набъбва и се сгъстява.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз давам грис за следобедно хранене от 7 месечна възраст. Приготвям го така:
В 150 ml преварена вода слагам 3 суп. лъжици грис, слагам да заври при непрекъснато бъркане. Сгъстява се леко и го отделям от котлона. Прехвърлям в купичка за сервиране.След около 15 минути, след като е поизстинала сместа, прибавям 3 мерителни лъжички от ад. мляко при непрекъснато бъркане.
На моя бебо не му е достатъчно сладко това, затова евентуално прибавям плодово пюре или съвсем малко захар.

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
и аз го правя така, като накрая прибавям и намачкан банан или настъргана ябълка, круша

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
за да не пускам нова тема ще попитам тук:
а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 807
Не те съветвам да го приготвяш с прясно мляко, можеш да го правиш само с вода, като след като махнеш от котлона да добавиш кърма/адаптирано мляко.

Синът ми много го харесва и с добавен плод вътре - с банан най-вече Wink

# 9
  • Мнения: 2 807
а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?  newsm78

Ами според мен не може, т.к. е с адаптирано...  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 320
..... а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?

Не е задължително да има и мляко , но нищо не ти пречи да сложиш мляко в първата порция , а втората да я дадеш само с плодове.

На Митко ги правя с банани или пасирани плодове от компот / като използвам и сока /.

# 11
  • Мнения: 102
Аз давам грзи на малката от 6-ти месец. Смесвам и го с плодово пюре и така го приема по-добре.

# 12
  • Мнения: 1 289
Грис давам от 9-тия месец като замествам следобедното хранене. Правя няколко варианта.
1.Варя го с мляко и зхар - още е на адаптирано мляко, нищо че  е на 1 г и 3 месеца;
2.варен във вода с малко масло и захар или сиренце, а може и двете;
3.сварявам 1-2 лъжици грис във вода и ги добавям към плодово пюре - като кисел.

# 13
  • Мнения: 542
Всички рецепти са страхотни, а моята тайна е, че слагах по една щипка канела, преди да го сваля от котлона....дава невероятен аромат, без да променя вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт