Какво знаете за "Зимафлуор"?

  • 3 634
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
На последната ни консултация, като навърши беба 6м., нашата педиатърка й изписа капки "Зимафлуор", които се дават отсега за период от 10м. + 2м. почивка, в продължение на 2-3г. Капките били необходими за постоянните зъби, не за млечните, а за постоянните. Тъй като за първи път чух за това "ново" чудо на фармацевтиката, все още не съм ги взела, защото искам да събера повече инфо, преди да давам каквото и да е. Такива капки се дават ако в района, в който живее детето съдържанието на флуор в питейната вода е по-малко от 0,2 мг./л. Та аз откъде да знам колко флуор има във водата в Пловдив /оттук сме/ , а колко флуор има в преварената вода, нали бебетата пият преварена вода. Аз давам отвреме навреме деминерализирана, в която пише, че съдържанието на флуор е 0,3 мг./л., значи ако пие такава излиза, че не са необходими капки. Да не говорим, че по принцип малката буба изобщо не обича да пие вода. М/у другото капките са синтетика, а не са на билкова основа. Трудно ми е да реша какво да правя. Моля ви ,ако сте давали такива капки или сте чували за тях, или изобщо имате информация, ще ви бъда благодарна за помощта. Не искам отсега още да й давам неща, за които не съм убедена в ползата им.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки зъболекар ще те убеди колко са необходими. Аз ги давах на децата си докато не чух, че е установен канцерогенен ефект от тях (пише го по западните сайтове, в български едва ли ще го прочетеш). Сега им давам минерална вода и съм сигурна, че получават достатъчно флуор.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.fluoridealert.org/
http://www.fluoridation.com/

Виж тук, потърси във форума и реши сама......аз не бих давала........и поради това, че фирмата производител се занимава с генно модифициране

# 3
  • Мнения: 5 500
По принцип педиатрите изписват Зимафлуор от втория месец, защото до 3-тия се формират постоянните зъбки, а млечните още в утробата. Така, че е напълно безмислено вече в твоя случай! Като се пресметне и факта, че флуора е почти токсичен, ама тука няма кой да ти го каже, направи си извода сама дали да го даваш.
На мен също ми изписаха т. е на детето ми, но ги давах точно три-четири пъти докато не прочетох някои неща, които ме втрещиха и спрях!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Здравей, аз давам на Александра Зимафлуор, но когато навърши 1 г. Лично аз съм убедена в ползата на флуора за здравината на зъбния емайл.
Ето тук можеш да прочетеш друго мнение (на стоматолог)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2349&postdays=0& … =asc&start=15
Прочети дългия постинг на Vivi

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Isкам само да добавя, че в някои градове в БГ водата изкуствено се флуорира. Примерно в Бургас е флуорирана. В много държави по света водата също се флуорира изкуствено. Ако не ме лъже паметта Лаура беше писала за обработване на зъбите с Флуор (в Канада), но мисля, че там не се поглъща флуорът, а се обравотва самия емайл. Ако пуснеш търсачката тук мисля, че доста теми ще намериш!
Успех! Grinning

# 6
  • Мнения: 485
И на нас ни изписаха:shocked!: .Аз даже и рецептата не си взех-просто я забравих,но няма да ги давам.

# 7
Здравей Bigoni!
Ето моето мнение дано да ти помогне. От 10 годишна майка ми е забелязала ,  че имам ронливи зъби. Доста сме ходили по стоматолози и на времето са ми изписали някакво лекарство което по мои спомени го слагах между венеца и бузата да се разтопи. Спомням си че бяха сладки като бонбончета. имам спомени че терапията продължи докато навърших 13 години. Забременях на 22 и още първия месец на бременността ми отидох на последен профилактичен преглед при стоматолог и и разказах за това нещо със роненето на зъбите. Тя ми каза да пия Zymafluor. Посъветвах се с моят гинеколог и той ми каза същото. реално бебето докато расте в мен си взема всичко необходими, но малко остава за мен. Та това лекарство ми помогна. Чукам на дърво Simple Smile до сега нямам никакъв проблем със зъбите. Когато отидохме на 1-ва консултация с беба попитах педиатърката за Zymafluor-a  за бебета и тя ми го изписа от втория месец., заради оформянето на постоянните зъби в третия месец. До сега /вече 1 година и 3 месеца/ малката не е дала никаква реакция срещу това лекарство, а аз го давам всяка вечер заедно с Vigantol-a. Това е! Аз лично съм доволна. Смятам да направим няколко месечна поуза, но пърчо ще питам педиатърката ни! Дано да ти помогне това писание. Съжалявам, че стана толкова дълго Simple Smile
успех на всички Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 289
Цитат на: bigoni
Капките били необходими за постоянните зъби, не за млечните, а за постоянните. Тъй като за първи път чух за това "ново" чудо на фармацевтиката, все още не съм ги взела, защото искам да събера повече инфо, преди да давам каквото и да е.
Не искам отсега още да й давам неща, за които не съм убедена в ползата им.

Щом не си убедена, просто не ги давай, но водите в Бг, доколкото знам, са бедни на флуор. Права е педиатърката ти за постоянните зъби. Млечните подготвят мястото на постоянните. Ако млечните са болни, какво остава за другите. Нямам опит още в това отношение, защото щерка ми е малка, но съм виждала "гробници" в устите на деца на мои приятели - черни, изядени от кариеси зъби. Освен това на децата им растата и постоянни зъби, заедно с млечните, които после не се сменят.
Ради пие капки, защото не само педи-то ни, но и зъболекари ни ги препоръчаха. Схемата е същата, като при вас.

# 9
  • Мнения: 6 472
Флуорните таблетки не са "ново чудо". Просто търговската марка е различна. Едно време в училище  (до 3-ти клас), задължително се раздаваха на децата всяка сутрин. Просто бяха някакви български. Сега също има български аналог на значително по- ниска цена. Честно казано не мога да се сетя как се казваха, но ако отидеш и питаш в аптеката ще ти ги кажат Grinning

# 10
  • Мнения: 550
Благодаря ви за отговорите дотук момичета, виждам че повечето смятате, че са вредни и да не се дават. Ще изчакам още мнения, ако има, а писах също съобщение на моя приятелка лекарка, с малко дете е на 1г., да видя и тя какво ще ме посъветва.

# 11
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bigoni
Та аз откъде да знам колко флуор има във водата в Пловдив /оттук сме/ , а колко флуор има в преварената вода, нали бебетата пият преварена вода.

Обаждаш се във ВиК и искаш данни за съдържанието на флуор.
Ако те не знаят (а трябва!) се обаждаш в ХЕИ, там се следят тези работи. Стига да попаднеш на нужния човек.
В преварената съдържанието е същото като в чешмяната, стига да не ти е извряла половината вода. Grinning

# 12
  • Мнения: 414
Цитат на: luluto
Флуорните таблетки не са "ново чудо". Просто търговската марка е различна. Едно време в училище  (до 3-ти клас), задължително се раздаваха на децата всяка сутрин. Просто бяха някакви български. Сега също има български аналог на значително по- ниска цена. Честно казано не мога да се сетя как се казваха, но ако отидеш и питаш в аптеката ще ти ги кажат Grinning


Българските се казват Флуорин. Струват под лев, ако не ме лъже паметта от последното купуване, че стигат за сума време. Но понеже вече не се произвеждат капки Флуорин, аз купувам хапчета и ги разтварям във шишето с вода. Все същото е, питала съм зъболекарката, само дето не давам 6-7 лв. за шишенце Зимафлуор (май толкова бяха те).
Ама сега като чета, че било канцерогенно... то аз и без друго от дъжд на вятър се сещам да давам де...

# 13
  • Мнения: 3 562
Цитат на: vedrra
.....
В преварената съдържанието е същото като в чешмяната, стига да не ти е извряла половината вода. Grinning


АКО НЯКОЙ ВИДИ - ЕДНО ПИТАНЕ Laughing

Във връзка с това, което казва Ведра - към нея и всички останали имам едно въпросче  Laughing
Променя ли се съдържанието на флуор във водата при преваряване (готвене)?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Рая
Всеки зъболекар ще те убеди колко са необходими.


При нас точно зъболекарят ни ме отказа от идеята да давам препарата на Сиси.

Общи условия

Активация на акаунт