ох, днешната младеж ...

  • 2 142
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 718
Вчера след градината с една приятелка заведохме децата в сладкарница, където има люлки и т.н. Бяха се заиграли и няма тръгване. Но вече по едно време ги навихме и тръгнахме. Минаваме си ние покрай един блок, гледаме полиция, полицейски коли, всичко в ленти. Зори се зачуди какво ли е станало, каза "има някакви стъкълца, може да е имало катастрофа". Там има едно кафе, което е силно казано "кафе", по-скоро махленска кръчма.
А днес прочетох по нет-а: 20тина младежи си направили мелето, скандали, побоища, стрелби ... Имало само един ранен.
Съвсем наблизо се намира градината. Добре, че по това време много малко деца има там. А не си мисля какво щеше да стане ако бяхме минали по-рано. Дияна мрази всякакви гърмежи, пищи на всички такива звуци, а ако има буря у нас е ад. Едва ли щяхме да пострадаме, но децата щяха да се уплашат много.
Така е. като се продава оръжие на сулю и пулю.

# 1
  • Мнения: X
Абе незнам, мен вече най ме е страх от тия подрастващите, направоооо  #Cussing out , при тва от момичетата повече, отколкото от момчетата  #Silly  Ние с мъжа ми онзи ден се прибираме от имен ден и минаваме покрай една групичка момчета, както си говореха, така се сбиха.....много странно ми се стори, даже питах още ли правят така...просто напоследък съм далеч от действителността, обграждаща тийнейджърите, а тя е доста безскрупулна.

# 2
  • Мнения: 3 479
Цитат на: pandora
Абе незнам, мен вече най ме е страх от тия подрастващите, направоооо  #Cussing out , при тва от момичетата повече, отколкото от момчетата  #Silly  Ние с мъжа ми онзи ден се прибираме от имен ден и минаваме покрай една групичка момчета, както си говореха, така се сбиха.....много странно ми се стори, даже питах още ли правят така...просто напоследък съм далеч от действителността, обграждаща тийнейджърите, а тя е доста безскрупулна.


Пандора, на една родителска среща психоложката на училището каза, че агресията сред момичетата е много по-често срещана сега и много по-силно изразена отколкото сред момчетата. Това ми звучи много страшно и не мога да разбера защо се получава така.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна е все още малко, само в 1ва група е на детската градина. Но ... като, че ли момичетата са по-буйните, а момченцата са по-кротички, е има малко изключения.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 791
Напълно съм съгласна  за агресията сред днешната младеж и много често се сблъсквам с възмутително поведение на такива гамени! Ипитвам страх за моите деца, ще съумея ли да ги възпитам да не са такива, ще успеят ли да се опазят от "примера" в училище.....Дано!

    Но искам да ви споделя какво ни се случи вчера, защото това не по-малко ме изуми!
Разхождахме се с мъжа ми и децата (малката с количка), наложи се да минем през подлез, на излизане вече от подлеза, мъжа ми се опита да качи количката, но се видя, че не става- разстоянието между гумите на количката не съответстваха . Аз тъкмо му казвах, че няма да стане (а беше и стръмничко), викам :" Дай, ще трябва и аз да хвана , да носим", когато забелязвам до нас двама младежи на около 16-18г., които си разговаряха усилено. За миг единия прекъсна разговора си и вика :" дайте да помогна!" #Shocked

  Представяте ли си! Някакви младежи с изсухлени дънки, забързани и разговарящи, да се сетят да предложат помощ и то на мъжа ми, за да не вдигам аз количката с него! Е, това направо ме разби! В смисъл, нямате представа колко изумена и разбира се възхитена бях, на фона на всичко друго което бих очаквала от днешната младеж!

Евала на младежа! Евала на родителите му!
Просто нямаше как да не ви споделя това!

# 5
  • Мнения: 3 777
Във връзка с предния пост.
Излизам от блока и ме чакат камара стълби, на кафето до блока двама тийн стоят и пият бира. Изглеждат абсолютно неблагонадеждни.
В момента в който ме видяха, скочиха взеха количката и я свалиха, учтиво и културно.
Просто онемях.

Имало възпитани деца все още. Simple Smile
Нека виждаме и доброто .

# 6
  • Мнения: X
Е, има разбира се, все пак сестра ми е на 18 и не е патологичен тип Wink  Просто, като цяло са много агресивни, при това момичетата, някак по-демонстративни са....момчетата не са кой знае колко по-различни от това, което са били винаги....

# 7
Преди 2 седмици чувам аз някакви крясъци под прозореца на Офиса/той гледа право в двора на яслата,където водя дъщеря си/Часът е някъде към 3 следобяд-значи децата спят,неможе да са на двора...2 девойки+4 младежа пият бира от големи 2-литрови бутилки,крещят неистово и  #Shocked пикаят по дърветата като кучета!!!!Дорева ми се-мислех да отида-ама ме достраша-младежите-с 3-4 глави над мен-пияни...после мислех с момичетата да поговоря/нещо от сорта-поне вие бъдете по-разумни-озаптете си приятелите-един ден и вие ще сте майки.../В това време излиза госпожата да им направи забележка и да ги изгони...и се прибра набързо-явно и тя се уплаши... ooooh! Тюхках се цяла вечер,спомних си ние на тази възраст как се събирахме в една беседка м/у блоковете,метяхме си люспите от семки и фасовете и си прибирахме момчетата ако се изпонапият/което да си призная се е случвало,но никога не е имало вандализъм.../ #Puppy dog Стана ми страшно-какво време е дошло и как ще възпитавам аз моето собствено дете,как ще го опазя. Thinking

# 8
  • Мнения: 2 584
според мен всичко идва от тези филми и игри които играят, двете ученички които миналата година пребиха момичето защото била по хубава и момчетата я харесвали, това го има само в филмите, да не говорим че вместо свобода си е пълна анархия вярно при нас беше друго но тогава ученицита с униформа, никакъв грим, бижута, а за цигарите да не говорим сега какво отивам в училището на сина 7 клас момичета нагримирани облечени по-последна мода не можеш да разбереш ученик или учител е това, сина е 6 клас и вярно има свобода да си избира дрехите но съм му казала че такива дънки тип Мишо шамара няма да позволя да носи, като стане на 18г. и започне да се издържа сам ако иска и гол да ходи, просто се разхайтиха много тези деца.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
А знете ли, че много от подрастващите гаменчета вкъщи са кротки и добрички ангелчета? Познавам такива. Родителите им въобще не подозират как се държат навън и са спокойни, че тяхното дете е добре възпитано. В тази връзка  Bulb вероятно сред нас във форума са майките на някои от тях и може би се възмущават от чуждите (свои) агресивни и груби пубери.  Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 791
Така е! Не случайно при подобни нашумели случеи в медиите, родителите се "кълняха", че това не може да са сторили техните деца, че те не са способни на такова нещо! Просто не ги познават достатъчно, пред тях са едни, с "приятели" други!

Мен от това най- ме е страх, искам децата ми да са такива каквито са навсякъде, да не са двулични и пр. Ако някой знае къде е грешката детето да стане едно пред родителите си, друго в своята среда, моля да сподели, макар да не е по темата!Какво родителско поведение допуска детето да израстне такова? Може би прекалената свободия, както и прекалената взискателност подбуждат такава двойнственост?
   Ако не- да пускам тема ....Считам го за много важно, понеже днес се възмущаваме от чуждите порастнали деца, а утре да не посеем същото!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Уилма, задаваш въпроси, чиито отговори биха били достойни за Нобелова награда...
Аз самата пред родителите си съм се държала по един начин, пред връстниците си, в средата си - по по-различен. Не се смятам за двулична но пък и не съм убивала никой.

И как да разбера дали моя син реагира адекватно, с добро и с възпитание в ситуации когато не съм около него? Мога да съдя само косвено...обсъждайки с него събития, случки, филми и т.н. и да се надявам, че в центъра на събитието ще мисли по сходен на показаното пред мен начин. Ама гаранция нямам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 791
Да де, ясно, всеки е имал тайни от родителите си и естествено че в приятелски кръг се държиш другояче, но аз говоря за ония крайности, разбираш ли?  Когато си коренно различен вкъщи и с приятели, затова споменавам двойнственост, двуличие и такива....Това ме притеснява...Не искам един ден и аз да кажа за някое от децата си:"Ама не може да бъде, синът ми , примерно, не е такъв!" Shocked  Естествено, че никой не допуска, че детето му може да е убиец..Просто се питах, кое родителско поведение или грешка провокира едно дете да израсте способно на такава агресия или двойствено поведение...

Абе както и да е, не искам да отклонявам съвсем темата, sorry!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: wilma
Какво родителско поведение допуска детето да израстне такова? Може би прекалената свободия, както и прекалената взискателност подбуждат такава двойнственост?


Случаите, които зная са точно такива - родителско поведение в една от крайностите. Ето някои примери за двете лица на дете:
Една приятелка, много фина и интелилгентна жена, възпитава дъщеря си твърде либерално, оставя я да взема решения самосстоятелно, освен нещата, свързани с образованието, държи се с нея като с равна, приятелски, няма лошо, но резултатът е плачевен - умно, красиво момиче в езикова гимназия вместо да  ходи на училище  проституирала (на 15г., сама ми се похвали). Качвала се в скъпи коли на непознати мъже, и тарифата си ми каза. Тъжно! Много разсъждавах дали да кажа на майка й.... Последното, което чух за нея е , че е студентка и родителите й са горди с нея.
Друго момиче - много амбициозни родители, то курсове, уроци, спортове, навсякъде я записваха, но тя нямаше желание за нищо. В присъствието на родителите си говори на книжовен български, ползва сложни думи, когато я чух с приятелите и онемях - това момиче говореше на жаргон, псуваше като таксиджия и обиждаше задочно хора, с които иначе се държеше изключително възпитано. Какво стана с нея - на 16 г. заплаши майка си, че ще избяга от къщи и  доведе гаджето си да живее с тях. И други неща.
Дано преодолеят грешките на растежа преди да се случи нещо по-лошо.
За съжаление няма рецепта, всички искаме да възпитаме от децата си достойни хора.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 791
Мдааааам, Thinking  наистина няма рецепта...
Благодаря ти, Karen, за примерите!

Общи условия

Активация на акаунт