Каква музика слушат децата ви?

  • 2 240
  • 27
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Каква музика слушат децата ви?
Моя син е доста музикален от много малко бебе и през деня не гледа ТВ, а пускам музика.
Има си любими детски песни на български и английски и се опитва да припява.
Забелязах, че като пусна класическо пияно и нежна музика на Кладерман, наостря уши и слуша, ли слуша - 2, 3 часа може  седи на столчето си като отнесен...
Каква музика е подходяща най-много за бебета и малки дечица, като изключим бебешките песнички?

# 1
  • Мнения: 7 263
Като много малки им пусках преобладаващо класика. Сега слушат на практика всичко без чалга и рап. Класиката се слуша в къщи и модерните и интерпретации с нови аранжименти във варианта Бонд или Васко Василев. Слушат много стари рок банди защото и ние слушаме - Скорпионс, Ролингстоунс, Рейнбоу, Дийп Пърпъл и другите от този порядък. Бийтълс също присъства. Нова БГ музика - всичко качествено от съвременните автори, а напоследък има доста приятни неща, малко  по-стари естрадни варианта - Васко Кеца, Тоника, Щурците, Сигнал, Ахат, БТР и т.н.
Следяха с огромен интерес Мюзик Айдъл, харесват Слави и всичко правено от него. Напоследък пускам и много фолклорна музика в нови аранжименти - харесва им.
Класическата китара също е нова музика за тях, и също много им допада. Според мен децата трябва да слушат много и разнообразна музика за да развият слуха си, но трябва да е качествена и стойностна  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 877
Последно - едни много хубави дискове с приспивни песнички от цял свят. Има бразилски, италиански, френски, руски, африкански, какви ли не. Чудни са, най-много обичаме една бразилска "Байа, байа" и една италианска за комарчето. Eто този е бразилският диск:
Много готин е дискът с песни от детски спектакли на Николай Бинев - "Николай Бинев пее".
Песничките са от различни драматизации на детски приказки ("Копче за сън", "Бременските градски музиканти", "Джуджето дългоноско", "Меко казано" и т.н.) Много красиви и топли, а някои и ужасно забавни!
На Йълдъз Ибрахимова детският диск е много хубав. Тя го записа, когато дъщеря й беше на пет-шест години; момиченцето също участва в някои от песните, както и възрастната й майка. Чисто и красиво направени песни, повечето не ми бяха познати, но много ми харесаха.
От музиката за възрастни харесва опера, и то (нормално) по-популярните неща. Музика от балетите, които е гледала. Установих, че харесва българска музика, доколкото разбирането на текста я улеснява. Научила е разни неща на Камелия Тодорова и е голяма скица, като ги пее.
Иначе ходи на хор и оттам учат разни песнички, та като усети, че за момент не е център на внимание, запява тях  Laughing

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 23:15 от Aнда

# 3
  • Мнения: 3 804
явно вси4ки деца като малки оби4ат класиката след това  инават през разли4ни етапи
големите ми слушат 4алга и рап  #Crazy
малката слуша това
http://www.bebelilly.net/accueil.html
http://www.hitentertainment.com/barney/flash_mx/sites/player.asp
само 4е и ги взех на двд,и покрай БАРНИ ве4е повтаря няколко думи4ки на аглийски и припява на една от песните
http://pbskids.org/barney/children/music/index.html

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Анда, благодаря много!
Ще се опитам да намеря първите 2 диска.

dtti, от къде си купила последният диск за Барни?

Дадохте ми идеи, защото ми се иска да обогатя колекцията с музика на малкия.
Той дори и хорца обича и си подскача на тях, но вкъщи никой не слуша народна музика.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Общо взето всичко без чалга, рап и хип-хоп (и без това са от един тип и трите). Но най-много им харесва рок, имат си любими групи.

# 6
  • Мнения: 3 804
Олинце ние сме извън БГ затова освен със сайтовете не мога да ти помогна,ина4е при нас всеки ден дават Барни и тогава нищо друго не се гледа

# 7
  • Мнения: 3 622
Обожава детските руски песнички даже ги знае да ги пее и тези на Слави Трифонов   Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Емилия много обича да слуша бг детски песнички.
"7-те козлета", "Ние сме войници", "Мила кукла барби"
В градината им пускат Планета и другата муз. програма
(забравих и името) и от там е научила някои песни.

# 9
  • Мнения: 172
  Децата     слушат    разнообразна   музика-като   жанр,тембър,ритъм  и .........За   изпъл
 нение   предпочитат   съвременното   звучене   и   аранжименти   в  песните  на   Бон-
 Бон ,Таралежите,Усмивки  и   др.   ДВГ.
     У   дома,  от  коледа,  до  сега    слушаме   вълшебната   китара   на   Armik   и    пеем
  песните   на   Таралежите -  детски   лудории ,ваканция  и    др.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря съм забелязала, че харесва чалга. В нас музика почти не пускам. Но по заведения, по радио, по телевизията  като чуе чалгичка се кефи...  Embarassed А на диск съм и записала детски песни , които си ги пуска да пее доста често.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 850
Пускам им всякаква музика-обичат Тоника Grinning,всякакви детски песнички,а също обичат и чалга,та и такава им пускам понякога.

# 12
  • Мнения: 1 193
Ние в къщи чалга не слушаме, но пък всичко друго се приема  Grinning Малката е голям фен на една от песните на Джъстин Тимбърлейк.

# 13
  • Мнения: 899
Обикновено слуша каквото и пуснем Mr. Green-предпочита нейните си песни,т.е детски.Но често се случва да слуша метъл има си и любими групи и песни.В нас освен по-тежък рок и пънк /в различни вариации/ друго не се слуша.  superuu

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият много харесва пените на Слави Трифонов, любима му е Цеко Сифоня. Забелязвам, че предпочита повече рап парчета и малко по-твърда музика. Малката и тя се заслушва по класиката, но рядко й се удава тази възможност. Освен детските й песнички, забелязвам, че много й харесва да имитира танците в "Танцувай с мен". Пее и играе от много малка.

Общи условия

Активация на акаунт