Как да направя захарни фигурки за торта??

  • 19 337
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Знае ли някой как се правят в домашни условия захарни фигурки за торта?   Струвами се 4е е с белтък, пудра захар ...но смао ми се струва, никога не съм правила и незнам как се правят Sad  Sad Ще прявя торта за Великден и искам да и сложа великденски зай4ета.
Някой знае ли сместа за тестото??

# 1
  • Мнения: 4 176
Ще следя отговорите. Стана ми интересно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз правих миналата неделя. Рецептата е тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25131

Надолу има превод и съм разказала. какво ми се е плучило.

# 3
  • Мнения: 750
Едва сега видях въпроса и веднага пускам линк към необходимите инструкции!  Simple Smile

тук има идеи, рецепта на захарното тесто и инструкции

основни рецепти за основните видове материал за украса

други такива рецепти и инструкции

още идеи за украса на торти

Хайде сега ти гониш!  Grinning

P.S.
Забравих да ти кажа, че в сладкарниците Дайски и Пчела продават готови разкошни захарни фигурки на всякакви животинки, пеперудки и цветчета. Средна цена 50 ст.

# 4
  • Мнения: 307
Мерси много за тези рецепти...трябва да потърся глюкоза оба4е...
 Ако някой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Смени глюкозата с мед. При мен се получи. А глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и вероятно в аптеките. Не е скъпа.

# 6
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Raya
Смени глюкозата с мед. При мен се получи. А глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и вероятно в аптеките. Не е скъпа.

Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 127
Цитат на: mia
Мерси много за тези рецепти...трябва да потърся глюкоза оба4е...
 Ако някой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)


Аз си купих глюкоза от Женския пазар, по-точно в новата покрита част на един щанд.
Успех!

# 8
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето още един сайт с рецепта за тесто за фигурки и други идейки Laughing
http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a8/
А това  е една рецепта за марципан,от който също може да се правят фигурки или да се покрие цялата торта:
Марципан
200 гр. ситно смляни бадеми
10 горчиви смляни бадеми или олио от горчивите бадеми
200 гр. пудра захар
малко розова вода
подправки, напр. ванилия, кора от лимон
1 щипка карамфил
Всичко се смесва докато стане на гладко тесто. Оформя се на топка, овалва се в пудра захар и се оставя една нощ. След това е готов за по-нататъчна преработка

Рецептата е на rosa Stuck Out Tongue

# 9
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: Mamica
Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.


Съжалявам, но не е така. Наистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. Освен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото тя придава на тестото еластичност.

# 10
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Raya
Цитат на: Mamica
Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.


Съжалявам, но не е така. Наистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. Освен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото тя придава на тестото еластичност.

Аз помислих че от тази на прах.

# 11
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Предлагам ви една идея, която видях в предаването на Гала.
Стопявате захар до карамел и още докато е течен, рисувате фигурки върху восъчна хартия, откъдето лесно се отлепват като се втвърдят. Вероятно трябва да украсят тортата минута преди поднасянето на масата.

# 12
  • Мнения: 5 877
А някой пробвал ли е да рисува върху точена глазура директно с хранителни бои - тоест с четка? Дали пък няма да се получи?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 847
Сигурно ще се получи. Аз не бих го направила. И без това боите са толкова вредни. Или бих предупредила (както направих за розичките), че не се ядат.

# 14
  • Мнения: 5 877
А ти с какви бои го правиш? Защо точно са вредни? Тези глазури, които ги отпечатват промишлено, не са ли на същия принцип? И шарените готови торти?
Иначе и на мен не ми се дояжда нещо с неестествен цвят, обаче как да направиш торта с фигурки и да не дадеш на децата да ядат фигурките?

Общи условия

Активация на акаунт