ЦИСТИТ

  • 18 508
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте,
От години имам хроничен цистит, който много ме мъчи. Пробвала съм какво ли не!
Ако някой от вас е имал подобен проблем и се ИЗЛЕКУВАЛ по някакъв начин, моля да споделите.

# 1
  • Мнения: 2 005
За излекуване -не, но се поддържам с  доза билкови таблетки Цистон и така слава Богу нямам проблеми Praynig Тази зима веднъж само съм имала цистит и след ударната доза ципрофлоксацин - продължавам до края на сезона с цистон  Peace Дано ти помогнат и на теб...Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 71
Благодаря,
Ципрофлоксацин съм го пила много пъти.
Но този Цистон, никой от уролозите, при които ходих, не ми го изписа.
Какъв е този продукт. Да не е нещо като Уростима?

# 3
  • Мнения: 4 326
здравей!
и аз имам,но се оказа ,4е имам остатъчна урина,която поддържа инфекцията и не мога да се отърва и от бактериите...въпреки серията от операции.
помага ми сок от боровинки,алое,цистинал-капки,но за съжаление-не се намират вече,пиене на много течности без газирани и студени напитки..
успешно справяне с ужаса цистит!

# 4
  • Мнения: 71
Благодаря,
Нистина е някакъв УЖАС.
Искам да те попитам, при полов контакт случвало ли ти се е на другия ден да не можеш да уринираш!
При мен има затруднения, но според уролога е на психична основа.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Аз също като ивалина пия Цистон и ми помага. Не знам дали има излекуване, аз имам песъчинки в бъбреците.
Цистон е билков препарат на Хималая.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244507.msg5710601
http://si-plus.com/index.php?p=16

# 6
здравейте и от мен,аз също имам хроничен цистит от 2г. и се справям само със нитрофурантойн и неоренал.Найстина помагт .а също са ми изписвали и нелидикс по 1 през вечер,също помага.Успех

# 7
  • Мнения: 3 241
Доста теми има за цистита, в една от последните имаше списък с правила, които е добре да се спазват за предпазване от кризи.
Та основните две неща са - хигиена и течности. Но май за пълно излекуване никой нищо не пише!
Аз съм пила Неоренал 3 месеца и пак направих криза. Пия си и сега редовно мечо грозде, но ако усетя нещо най-много разчитам на МНОГО течности.

А за уринирането след секс - абсолютно задължително е! Веднага по възможност трябва да го направиш.
Това, че не ти се уринира - явно е до настройка, в смисъл - трябва да спадне малко възбудата и да се отпуснеш да уринираш:) Дай си малко време  Peace

# 8
  • Мнения: 675
Здравейте.И аз съм с цистит.Появи ми се една година след като родих сина си.Много е гадно.Лекувах се с хомеопатия.Имах подобрение около 2 години .Сега пак ме хвана.
А знае ли някой,дали ЦИСТОНА,може да се пие от кърмачки.
ina 15,откъде намираш сок от боровинки.Чела съм,че е много ефикасен при цистит.
Също при цистит е много ефикасно да се пие всеки ден прясно изценен сок от моркови.

# 9
  • Мнения: 71
Валивана, искам да ти кажа, че аз също пих боровинки (но не сок, А КАПСУЛИ)  и ефектът не беше много добър. Урологът, който ме лекува ме откри някакви песъчински и сам ме попита дали съм вземала боровинки.
Така, че разумно с приема им.

# 10
  • Мнения: 675
Валивана, искам да ти кажа, че аз също пих боровинки (но не сок, А КАПСУЛИ)  и ефектът не беше много добър. Урологът, който ме лекува ме откри някакви песъчински и сам ме попита дали съм вземала боровинки.
Така, че разумно с приема им.
Аз знам,че не е желателно да се пият такива капсули.Те освен че не помагат,могат и да навредят.Аз помислих,че си пила сока от боровинките.Иначе,аз миналата година намерих в една билкова аптека във Варна,листа от червена боровинка.Правих си чай от тях.Но сега не мога да намеря за съжаление.

# 11
  • Мнения: 71
Аз също съм от Варна. Не знаех, че има разлика между капсулите и сока (извинявам се за невежеството си).
Толкова много ли помагат тези листа и толкова трудно ли се намират. Аз капсулите ги вземах от една билкарка, според която уж те били направени от изсушени листа. Но явно не е така.

# 12
  • Мнения: 3 410
На моята дъщеря най добре и се отразиха нектара с алое и боровинки и чая от дръжки на бели череши. Естествено в началото пихме антибиотик, но след това се доизлекувахме с алоето. Мисля, че в тази комбинация освен, че помага екстракта от боровинки, и алоето има добър ефект заради силните си антибактериални свойства. Ето ви една интересна статия за това тук

# 13
  • Мнения: 24
Здравейте! Аз също страдам от това адско мъчение Цистит! От близо година се боря успешно с него със Неоренал, чай Мечо грозде, сок от боровинки, Уринал и едни капки името на които ще напиша по-късно защото не ги помня. Иначе си трябва адска хигиена, да се пие много вода, да не остава урина в пикучния мехур, да не се стискате когато ви се пишка, да се пазите от настиване на краката. Това е което знам и съм изпробвала на себе си! Няма лечение има временно справяне с проблема, от там нататък ако се спазват тези простички съвета може и цял живот да не се обади цистита! Дано съм била полезна и успех на всички които страдат от тази гадост! Praynig

# 14
  • Мнения: 71
Здравейте! Аз също страдам от това адско мъчение Цистит! От близо година се боря успешно с него със Неоренал, чай Мечо грозде, сок от боровинки, Уринал и едни капки името на които ще напиша по-късно защото не ги помня. Иначе си трябва адска хигиена, да се пие много вода, да не остава урина в пикучния мехур, да не се стискате когато ви се пишка, да се пазите от настиване на краката. Това е което знам и съм изпробвала на себе си! Няма лечение има временно справяне с проблема, от там нататък ако се спазват тези простички съвета може и цял живот да не се обади цистита! Дано съм била полезна и успех на всички които страдат от тази гадост! Praynig

За съжаланение, никоя от вас не се е похвалила, че е оздравяла от нещо. И аз се мъча да се адаптирам начина на живот така, че все да мога да се пазя от настиване и да приемам билките. Но уви, пак се обажда (вярно, че по-рядко), но все пак.
АКо някоя от вас е вземала уростим, моля да сподели дали е пробвала по-дългата схема и ма ли ефект. Аз съм го вземала дв апъти по 3 месеца през 6 месеца. Сега разбрах, че можело 6 месеца, но по схема с прекъсвания. Уж имало по-силен ефект.
Относно мечето грозде на мен не ми помага. Много ме болят бъбреците от него. Вземам неоренал само. Правили ли сте си гинекологични изследвания (посевки за бактерии). На мен урокултурите ми излизат чисти, но ми намериха ешерихия коли във вагинален секрет (което е странно). Реално поброненитео при мем настъпи след излекуване на бактериите. Пак имам цистит от време на време (но поне не кървя). Преди всичките ми цистити бяха с обилна кръв в урината (та то течеше само кръв) и не можех да уринирам, защото даже съсирици имах в уретрата. Беше някакъв ужас. И затова сега пуснах тази тема. Явно приченителя на цистита е отстранен при мен, но от време на време имам дискомфорт и трудност при уриниране.
Проявявам интерес към този Цистон. От къде се купува? В аптеките има ли го. Съща исакм да попитам този Уринал на бикова основа ли е?

Общи условия

Активация на акаунт