Гоблени-16

  • 55 095
  • 533
  •   1
Отговори
# 405
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
е браво на вас, то големи красоти  Hug тази графика съм я виждала ушита и е супер  Peace
аз си шия по 1 гоблен, колкото да се изкушавам.
я верно някой да каже за тониранмата панама (не цветна) има ли други в други разцветки освен в кафяво?
Дъмпи - за цветна или за тонирана питаш?
цветни има всякакви  Hug а тонираните май се правят специално за определен гоблен (негърката и венецианската маска на Ланарте са с такива)
кита - къде е 2 часа през нощта?  Crazy и какво трябва да се сетя?
дай да видя бебето  Blush може пък да ми хареса  Joy

# 406
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Goody, ша ме умориш бре!
Трябваше да се сетиш, че съм мега мързелива, за това предложих да не се шие девойката /много работа/
Бебето е показано, от лявата ти страна с оранжевата тениска.
Освен това продават тонирана панама в Бг и аз имам същото питане като Дъмпер.
И накрая 2,20 стана вече у Коста Рика.
Приятен Ви ден девойки. Аз се потапям

# 407
  • Мнения: 434
може ли схемата на туй сладурче?  Flutter
donsita@abv.bg   bouquet


Ако се отнася за моята графика я качвам тук:

http://sissak1.mylivepage.com/file/530/2000_%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D … 8%D1%87%D0%B5.rar

donsita,изпратих ти го и по пощата

# 408
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
Goody, ша ме умориш бре!
Трябваше да се сетиш, че съм мега мързелива, за това предложих да не се шие девойката /много работа/
Бебето е показано, от лявата ти страна с оранжевата тениска.
Освен това продават тонирана панама в Бг и аз имам същото питане като Дъмпер.
И накрая 2,20 стана вече у Коста Рика.
Приятен Ви ден девойки. Аз се потапям
#Crazy това не е бебе, това е малък МЪЖ  Heart Eyes
давай тогава пермина да го видим - след като изплуваш, де  Mr. Green

# 409
  • sf
  • Мнения: 10 080
sissak , мерси много !   bouquet
на каква панама я шиеш и с какъв бод?

# 410
  • Мнения: 7 803
Goody има тонирана панама, демек на петна. Кетри и Здравчето шиха на такава  Peace ама аз видях в ибея такава на сини облаци, та ме интересува има ли такава в бг и колко струва?

# 411
  • София
  • Мнения: 757
Ivanichka, предай се, видях те!
Дай малко помощ за пермините с червенata колa, plzzz
Ами предавам се веднага без бой Laughing

Редовно чета но все не остава време да пиша  Embarassed
Миналата седмица бях вкъщи с малкия, че беше болен и гледах всеки свободен момент да шия. Та "Съпружество"-то е почти готово - остава ми само един цвят, бях го снимала по едно време миналата седмица, но така и не ми остана време, да кача снимката в нет-а, а тя така и така вече е невалидна.... та се е видяло, че ще го показвам вече готов  Joy
И да се оплача, въпреки че не му е тук мястото, но вчера малчо беше на ясла и снощи пак вдигна температура, та сега са с баща си вкъщи, че мен вече ми е неудобно само болнични да представям...

Относно въпроса кръстчета или гобленов - както го е решил дизайнера  Hug Като ученичка съм шила кръстчета вместо 1:4 на разграфена българска панама - ами грозно е (ако имам време ще покажа), т.е. в случая по-добре 1:4, но пък гоблените които ших на Клейтън - никога няма да ушия 1:4 - предвидени са си за кръстчета, че има и разни половинки, четвъртинки, как да стане 1:4 - няма смисъл (виждала съм ги така ушити, но да не извиняват, тея дето са ги направили 1:4, ама не ми аресаха...  Rolling Eyes). А и контур върху гобленов бод, не ми се вързва много...
Та пак да повторя - както е решил дизайнера, ако е казал гобленов - гобленов (вече бих сменила 1:4 с 1:1, за да стане по-малко и преливащо (ако не е с детайл разбира се)), ако е направено за кръстчета - кръстчета Laughing

Кита,  каква помощ искаш за Пермините с червената кола?

# 412
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880


Относно въпроса кръстчета или гобленов - както го е решил дизайнера  Hug Като ученичка съм шила кръстчета вместо 1:4 на разграфена българска панама - ами грозно е (ако имам време ще покажа), т.е. в случая по-добре 1:4, но пък гоблените които ших на Клейтън - никога няма да ушия 1:4 - предвидени са си за кръстчета, че има и разни половинки, четвъртинки, как да стане 1:4 - няма смисъл (виждала съм ги така ушити, но да не извиняват, тея дето са ги направили 1:4, ама не ми аресаха...  Rolling Eyes). А и контур върху гобленов бод, не ми се вързва много...
Та пак да повторя - както е решил дизайнера, ако е казал гобленов - гобленов (вече бих сменила 1:4 с 1:1, за да стане по-малко и преливащо (ако не е с детайл разбира се)), ако е направено за кръстчета - кръстчета Laughing



Ето това имах предви и аз Hug! Изобщо не мога пък да си представя Дименшънс шит 1:4, там е бъкано с контурни бодове, просто не мога да си го представя. Шия както е казал дизайнерът и това е.

# 413
  • Мнения: 535
Goody, сега ще започна "Мадона от Карло Долчи". Ще го снимам, за да ви покажа как изглежда картинката  Peace. Много е мъничък и симпатичен гобленът и съм го нарекла за сина ми.
А, я, аз да ви питам, някой знае ли каква е символиката на "Денят и Нощта", защото въпреки, че съм ги ушила незнам нищо за тях? А, много хора ме питат  Thinking.

# 414
  • Мнения: 23
Здравейте мами!
 Отдавна ви чета и се възхищавам на творенията ви. Тъй като скоро започнах да шия първия си гоблен и не съм много в час та имам следния въпрос: дали става добре ако се шие с различни марки конци? / Една приятелка ми подари огромно количество чилета на DMC,  Anchor  и още няколко марки  но точно за маковете които съм си харесала и се шият с Anchor имам само 4цвята. Та може ли другите да ги шия с DMC ?/

# 415
  • Мнения: 1 163
Здвавей,Zara A !Лично аз си шия с различни марки конци в един гоблен,може да не е правилно но честно казано не се забелязва Simple Smile

# 416
  • Мнения: 7 803
и аз не мисля, че има проблем  Peace

# 417
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз отдавна си комплектовам конците с каквото имам и не се забелязва изобщо.

# 418
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Зара, ако гобленчето е от някое списание или е малко и незадължаващо можеш спокойно да съчетаваш цветовете по собствено желание.Съветът ми, обаче е, ако гоблена ти е по някоя картина или например е упоменато, че е разработка на Вилер/да речем/-да се придържаш стриктно към номерата, описани в ключът към схемата, защото иначе ще получиш нещо различно.Има онлайн таблици за съответствие на една марка конци към друга и можеш да ги намериш, както в нета за по-лесно, така и в много списания-непрекъснато ги пускат.Успех!

# 419
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Някой по-горе питаше за тонирана панама-аз ползвах всички видове-иначе е на дмц и се предлага в по-добре заредените магазини.Цената е около 26 лв за метър, ширината й е 1 м.Има я в бежев, син и зелен оттенък, а има една страхотна в златно за икони-върхът-направо не ми се шие с друга, ама няма как за обикновените гоблени...

Общи условия

Активация на акаунт