пица с готово тесто

  • 12 209
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
 Купих си замразено тесто "мис каприз" с намерение да правя пица! Сега съм го оставила на терасата да се размрази. После трябва ли да го оставя на топло да втасва и въобще как се процедира? понеже искам по тъничка подложка, ще трябва да го разточа - нали?

# 1
  • Мнения: 103
Привет! Сигурно вече си приготвила вечерята, но сега видях темата ти.
Тестото аз го размразявам на стайна температура и докато се постопли леко втасва. Преди да го сложиш в тавата, която естествено е намазана с мазнина го разточваш с точилка да придобие горе - долу формата на съда, в който ще печеш. Това е - отгоре сигурно знаеш как да действаш Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 861
Ами чак да го разточваш не, но го разстели на тънко в тавата.
Остави го да втаса малко и чак тогава му слагай плънката.

Не искам да те плаша, но колкото пъти съм взимала готово тесто на "мис каприз" не е ставало добре, като подметка е. Аз затова взимам от онова обикновенното тесто, което продават по магазинчетата за хляб или сама си го меся.

Дано всичко при теб да бъде ок.

Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 2 531
Не е за вечеря, а за утре! Затова и го оставих на терасата ! Кажете сега колко време трябва да втасва??? Ако е за обет, към 10 да го сложа на топло или???Аууу много ме отчая с твоя опит с тестото "мис каприз"!!! Аз пък реших че ще е по добро!
И още нещо - в гореща фурна ли да я метна да се пече?

# 4
  • Мнения: 506
аз също не харесвам това тесто,вкъщи предпочитаме обикн.тесто за хляб от магазина.Оставям го в хладилника до момента на готвене,намазвам тавата с малко олио,разстилам тестото с ръце,намазвам с доматен сок,отгоре каквото обичаме и завършвам с кашкавал и 2 яйца /чуквам ги най-отгоре/,мятам в загрятата фурна и пека около 20мин./докато кашкавала придобие онзи вкууусен вид/ и после мисля,че знаеш newsm64

# 5
  • Мнения: 3 861
Не е за вечеря, а за утре! Затова и го оставих на терасата ! Кажете сега колко време трябва да втасва??? Ако е за обет, към 10 да го сложа на топло или???Аууу много ме отчая с твоя опит с тестото "мис каприз"!!! Аз пък реших че ще е по добро!
И още нещо - в гореща фурна ли да я метна да се пече?
в затоплена фурна, да!
Ако имаш време остави го да втаса и 1 час, но не на много топло!!!

Аз лично кашкавалът го слагам накрая, когато  другото се е запекло защото става бързо.

Общи условия

Активация на акаунт