има ли разочаровани майки от хомеопатията

  • 3 730
  • 41
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Здравейте неискам с тази тема да обидя някого.Но на моето дете не и помогна това лечение.За три месеца уж хомеопатия но все неуспешно и все прибягвахме до антибиотик.Ако има други мами като мен нека пишат своите случки и приживявания.

# 1
  • София
  • Мнения: 311
Когато се обърнахме миналата година за първи път към хомеопатията успехът не дойде веднага - сменихме три лекарства, докато налучкаме точното. Нещо явно бях пропуснала да кажа на интервюто или хомеопатичката е пропуснала да ме попита, не знам.  Притеснението ми беше огромно, нямах подкрепата на най-близките ми хора. И аз бях на път да се откажа. Но се получи, макар и след няколко месеца.
Не знам какъв е случаят при вас, дано се справите с проблема  Peace

# 2
  • Мнения: 1 753
Към тези които ще пишат в тази тема. Хубаво е да се има предвид, че когато `хомеопатията не помага` причините могат да бъдат стотици. Така че за да бъдем полезни с някакви разсъждения по темата е добре да се описва слечаят на `непомагане` подробно. Какъв хомеопат сте посещавали? Как са ви изписвани лекарствата, правено ли е интервю, вие казали ли сте всичко на интервюто, колко време продължава самото то и лекуването след това.... Какви са били реакциите след приема на лекарството... Много неща, всики от които могат да доведат до грешка. И до `нелекуване`  Wink

# 3
  • Мнения: 2 761
Но се получи, макар и след няколко месеца.

Aми нормално като за хомеопатията-докато смения6 едно,друго,трето и до6ло време болестта да си ходи.
Ина4е при4ините със сигурност са стотици...Проблема е,когато заради сляпата вяра в не6то измислено положението се вло6и.
По-сигурно от старите изпитани рецепти за сега не съм открила  за себе си.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
Когато отидохме първия път, проблем при нас беше, че не знаех какво да кажа. Какво да гледам и на какво да обърна внимание. После човек свиква и се учи.
И много е важно първото интервю. Вярно е, че всеки път то се допълва, но трябва да го има.

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Наясно съм че това не е магическа пръчица и че още първият път като вземе дадено лекарство всичко ще се излекува.За 4м. почти, сменихме няколко лекарства и всичките без успех.На първото интервю отговорих на всички въпроси които интересуваха хомеопата.Може би допълнително ме изнерви че никой от близките ми не ме подкрепи за този вид лечение.Но въпреки всичко имах търпение няколко месеца.

# 6
  • Мнения: 100
Проблемът не е в хомеопатията, а в лекарството. Просто още не е дадено правилното лекарство.

# 7
  • Мнения: 100
Ако заболяването е хронично, ефект започва да се забелязва още в рамките на един месец, особено при децата. После може периодично да се връщат симптомите и да се налага да се повтаря лекарството, но те стават по-леки и през по-голям период от време, докато накрая изчезнат напълно. Но все пак подобрението има още след първата една-две седмици.

Ако пък заболяването е остро, ефект (в смисъл да започне подобрение, не пълно излекуване) трябва да се види още през първите два-три часа - за температура и болки в ухото, например, а за кашлица, настинки - два три дена максимум.

За екземите и кожните заболявания процесът е по-бавен.

Във всеки случай, ако не се получава нищо, не е виновна хомеопатията, а погрешното лекарство.

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Не казвам че хомеопатията е виновна за нещо,но когато започнеш нещо ново както в случая при мен очакваш резултати.Аз лично не видях такива.Може наистина да не са ни дали точното лекарство,но немога да измъчвам детето си.

# 9
  • Мнения: 100
Това ми е мисълта - да се знае колко да се чака. Пациентът да е предварително информиран при различните случаи горе долу за колко време трябва да подейства лекарството,  а лекарят да прецени с каква скорост се развива болестта и колко лекарства може да си позволи да изпробва. Понякога симптомите са много оскъдни и нехарактерни и с нищо не могат да отличат най-правилното лекарство. В такива случаи най-добре е да се приложат и други нетрадиционни методи, а в краен случай и традиционни, за да не остане пациентът разочарован и изтормозен, а още по-зле - болестта влошена.

За пример ще дам, че цялото тяло на моето дете почти от раждането беше покрито с атопична екзема и смених пет лекарства и чаках търпеливо година и половина за да изчезне напълно.
Сега е на седем и половина и няма помен от нея.

Така че за едни заболявания се чака години, за други не повече от ден.

# 10
  • Мнения: 165
Аз незнам от кое точно не съм доволна: Simple Smile Може би нямам нужното търпение като на yoannabg , но вече половин година неуспешно лекуваме жълто-зелено течение от влагалището на дъщеря ми, което е породено от бактерии Е.Коли. Сменихме наистина много лекарства и ако отшуми е за максимум 4-5 дена. Решила съм вече утре да започна предписания ни от GP- то антибиотик. Аз лично това решение го вземам много присърце, защото го имам като отказване от борбата, но знаейки колко са опасни тези бактерии за пикочните пътища и бъбреци, просто вече не издържам.
През всичкото това време хомеопатката ми не дава вид да е притеснена и търси лекарството.
Ще го дам пустия антибиотик, пък да видим.
Иначе смятам за острите състояния да си ползвам отново хомеопатията.

# 11
Аз незнам от кое точно не съм доволна: Simple Smile Може би нямам нужното търпение като на yoannabg , но вече половин година неуспешно лекуваме жълто-зелено течение от влагалището на дъщеря ми, което е породено от бактерии Е.Коли. Сменихме наистина много лекарства и ако отшуми е за максимум 4-5 дена. Решила съм вече утре да започна предписания ни от GP- то антибиотик. Аз лично това решение го вземам много присърце, защото го имам като отказване от борбата, но знаейки колко са опасни тези бактерии за пикочните пътища и бъбреци, просто вече не издържам.


Разбирам притесненията ви. Вие сте майка. Но антибиотичното лечение, което вероятно ще спре течението по-бързо от хомеопатията /и Вие ще сте доволна/, няма да излекува проблема, а само ще го подтисне. След това болестта отново ще се появи, но вероятно на друго място или друго ниво и вие няма да го свържете с потискането на настоящия проблем, защото това ще бъде нова, друга "болест". А острите състояния могат да бъдат проявления на хроничното.
Не не опитвам да влияя, но не винаги с хомеопатия се постигат бързо желаните резултати. Хомеопатите не са /вероятно/ на нивото, на което биха желали да бъдат. В тяхната съвестност не се съмнявайте.
Когато не се реше случая успешно, изход е да се потърси друг хомеопат.
Надявам се да бях полезна.
През всичкото това време хомеопатката ми не дава вид да е притеснена и търси лекарството.
Ще го дам пустия антибиотик, пък да видим.
Иначе смятам за острите състояния да си ползвам отново хомеопатията.

# 12
  • Мнения: 165
Тези неща наистина ги знам, но притесненията ми вече са големи и психически не издържам. Да сменя хомеопата, незнам, води се една от най-добрите в града и отношението й много ми допада. Но все пак може и да пробвам при друг.

# 13
  • Мнения: 100
Понякога един хомеопат колкото и да е добър, може да зацикли и да гледа на нещата едностранчиво. В същото време не толкова добър хомеопат да открие правилното лекарство, защото е погледнал на нещата от друг ъгъл и е видял нещо, което първият не е забелязал или не е питал за него. Западните хомеопати често сами си праващат пациентите при техни колеги, когато видят, че не могат да се справят.

# 14
  • Мнения: 27
ДОБРО Е ТОВА ЛЕЧЕНИЕ ПРОСТО ТРЯБВА МНОГО ТЪРПЕНИЕ

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 14:58 от FANI_MIMI

Общи условия

Активация на акаунт