Работодател аз съм най-велик, за смях май станах в този миг

  • 19 343
  • 230
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Нека се посмеем за сметка на работодателите, които в стремежа си да пуснат помпозна обява, често стават смешни. Това ми желание естествено е предизвикано от поредната такава обява, която получих вчера:


Компанията предлага:
- Работа в модерен офис и офис техника;
- на дали това най много ме итересува, че ще имам PC и факс
- Позитивна бизнес среда; -тя не е работна, тя е бизнес среда
- Корпоративен етичен кодекс;  Shocked
- Утвърдени програми за атестиране;
- Кариерно развитие и фирмено обучение. Това словосъчетание "кариерно развитие за първи път го чувам" има по-нормални изкази с които да ми обяснят, че евентуално мога да получа повишение.

Но винаги най-смешни са изискванията  hahaha

Изисквания към кандидата:
 - Отлична вербална интелигентност, познания по бизнес етикет, фирмена култура, свободно владеене на английски и немски език; Учила съм вербална и невербална комуникация, но не можах да си преведа вербална интелигентност.
- Познаване правила за водене на бизнес кореспонденция, Word, Excel, Web;
- Умение да управлява информационни потоци;
- Самоорганизирана и отговорна личност;
- Социално компетентна личност.


Даже се чудех дали да не назоваваме и фирмите, чиито обяви цитираме, та освен да е смешно, да е и полезно.
Ще се радвам да обогатим темата с доста подобни обяви.  Mr. Green

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
- Познаване правила за водене на бизнес кореспонденция, Word, Excel, Web;

Web ли? Web дизайн или Интернет имат предвид? Покрай Уърда и Ексела, та и Уеб.

Споделяла съм тук как преди време попаднах на изискване за "више бразувание" Но къмент.  Stop

# 2
  • Мнения: 5 647
Много обичам ЧР-тата. Винаги успяват да ме развеселят.

# 3
  • Мнения: X
"да стои добре в офис"
аз пркрасно умея да стоя,седя и да пепелирам облакътена на бюрото, е и други неща,ама хората като се интересуват главно от това... newsm78

# 4
  • Мнения: 5 370
Преди време се хилихме тук на една обява, в която за овчар в Гърция се искаше....английски. И някакво друго безумно искане имаше, даже въпросната беше цитирана май и по вестници.
Иначе аз се подсмихвам най-редовно на обяви, които зарибяват с т.нар. competitive salary. Mr. Green

# 5
  • Мнения: X
Ха сега,де ми как ли ще звучи на английски подвикването " Гя,гя гяяя!" <може би нещо като "Go,go,Go!" Joy hahaha

# 6
  • Мнения: 274
Мен ме дразни максимално "Възнаграждение, обвързано с резултатите". Ми кажи си "Давам процент" и толкоз......... ooooh!

# 7
  • Мнения: 5 370
Ха сега,де ми как ли ще звучи на английски подвикването " Гя,гя гяяя!" <може би нещо като "Go,go,Go!" Joy hahaha
Офф топик-ти кого.....дресираш? Mr. Green Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 423
Ха сега,де ми как ли ще звучи на английски подвикването " Гя,гя гяяя!" <може би нещо като "Go,go,Go!" Joy hahaha
Не бъдете животни. Разбира се,
че на овчаря му трябва английски,
за да се разбира с работодателя.
Не с овцете.

# 9
  • Мнения: 230
Да си кажа и аз за един работодател.
Обявата беше за гл.счетоводител, но се изискваше шофьорска книжка и английски. На въпроса ми защо английски, работодателя отговори, " За да може да кажете "He is in lunch break" когато съм в обедна почивка". А що се отнасяло до шофьорската книжка, мазния крайслер дето съм го виждала отвън си го карал сам, но в бъдеще, евентуално, можел да купи някоя кола да можел счетоводителя да ходи до банката.  Grinning

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От Вас очакваме:

- Висше или Средно образование;
- Компютърна грамотност;
- Владеене на английски език;
- Отлични комуникативни и презентационни качества;
- Умения за работа в екип;
- Коректност и лоялност;
- Стремеж към нови знания и самоусъвършенстване;


И всичкото това нещо за продавач и заплата около и до 300лв. в много известна верига магазини.

# 11
  • Мнения: 94
Аз пък винаги съм се смяла на изискването за чиста шофьорска книжка. Ми то от мойта по-чиста няма, ама не защото съм добър шофьор, а защото почти не карам.

# 12
  • Мнения: 376
Офис-секретар/ка на фирма за инвестиции в недвижими имоти. 
   
Описание на длъжността:
 Кореспонденция и общуване с клиенти и партньори на фирмата.
- е това ти е, ще си общуваме

Ниво в йерархията:
 Висше управленско ниво
ехаааа
 
Компанията предлага:
 Спокойна и културна работна атмосфера в идеалния център на София. 
е само това ли....Жееега, жеега в центъра на София

# 13
  • София
  • Мнения: 593
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!

# 14
  • Мнения: 274
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!
И не само, и не само..... http://www.brains.hit.bg/4.htm

Общи условия

Активация на акаунт