5 годишен- боли ме сърцето

  • 1 691
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте! Синът ми е 5 годишен и за 2 седмици 2 пъти ми казва, че го боли сърцето. Първия път беше след един рожден ден , каза , че му биело много бързо. Вчера се въртя 10 мин на един въртящ се стол и пак каза, че го боляло. Кардиоложката  ще се върне чак в понеделник и до тогава ще откача. На вас случвало ли ви се е и дали е нещо опасно или не може да локализира болката, както ми каза педиатърката?

# 1
  • Мнения: 984
аз знам, че сърце не боли, само стяга и прескача, ако го боли може да му се е схванал гърба и от там усещането за болка в сърцето

# 2
  • Мнения: 3 166
Случвало се е да му е много ускорен пулсът!
Оказа се, че е от Салбутамол!
Приема ли нещо детенце?

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
аз знам, че сърце не боли, само стяга и прескача, ако го боли може да му се е схванал гърба и от там усещането за болка в сърцето

Стяга и прескача при аритмия. Ама то не само това е заболяването на сърцето.
При синусова тахикардия не прескача, а в гръдния кош се получава едно много специфично чувство.
Аз бих го завела на друг кардиолог веднага. Не бих чакала понеделник.
И още нещо посинява ли му устичката в такива моменти, задъхва ли се често, уморява ли се лесно? Съветвам те да обърнеш внимание на тези неща, лекарят най-вероятно ще те попита за тях.

# 4
  • Мнения: 129
не пие нищо, по цял ден играе, вечер си ляга в 10 , а цяла сутрин е на училище- не спи следобед от 2 годишен. Не му е посинявало нищо

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами ако те притеснява състоянието на детето заведи го на друг кардиолог за твое успокоение. Само да не си измисля или да играе на някъква игра.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 746
Знам, че сърце не боли. И аз като малка (ученичка) изкарвах акъла на мама, беше нещо със сърдечният мускул, но не помня какво.
За твое успокоение - заведи го на кардиолог.

# 7
  • Мнения: 1 753
Аз като малка непрекъснато се оплаквах, че ме боли сърцето. Като се започнало от 5-6 годишна, та до 15-16 годишна все нещо ме боли сърцето...  Rolling Eyes Няма да ти казвам колко лекари обиколихме, колко кардиограми са ми правили.... какви ли не диагнози не ми поставиха и накрая нищо не се потвърди. Само си изгубихме времето и допълнително се стресирахме. За мен специално си беше голям стрес, особено като прочетох някаква възможност за вроден порок на сърцето... такъв рев изревах, че не е истина. И така и не се разбра какво ми беше. Може и още да си го имам проблема, който не се откри, защото и сега от време на време имам пристягания и прескачания, но вече не им обръщам внимание...  Confused

# 8
  • Мнения: 161
Ако е настинал,може да го болят междуребрените мускули.Сърце не боли! А при децата сърдечната дейност и пулса са по-ускорени.На моята бебка така и хлопа сърчицето,че ми изкарва ангелите,ама казаха,че при децата е така,а тя е и слабичка и съвсем се усилва звука.Направи консулт сега с педиатъра ви - нека го чуе за успокоение,а пък го консултирай дечко и с кардиолог в последствие.Дано всичко е спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт