Деца с диабет - тема 2

  • 42 669
  • 436
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Тъй като станахме много (за съжаление Sad) и темата вече е доста голяма, пускам нова. Дано в тази тема има повече добри новини Praynig

Това е линк към първата тема:дете с диабет

Ето и още някои, полезни линкове:

Форум диабет

Българската енцикопедия на диабета

Здравни новини и открития за захарния диабет

Ново Нордиск - за децата с диабет

Диабетична кухня

# 1
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Ия, благодаря за новата темичка.

Попитах за Микстарда, защото ние все още сме в болницата в местния град. Снощи за първи път му го биха. Вечерта беше с висока захар 22,2, а днес сутринта пак е с висока 19. Досега чакахме да му мине темпертурата и разстройството, затова и не сме ходили при специалисти. Местните доктори си правят експерименти с него и ние като всички родители сме много загрижени. Имунитета му е много отслабнал и постоянно му се спи.

# 2
  • Мнения: 78
Знаете ли д-р Константинова дали е на работа ? Вече трети ден не си вдига телефона , а ми е много важно да се чуя с нея !

# 3
  • Мнения: 3 743
Знаете ли д-р Константинова дали е на работа ? Вече трети ден не си вдига телефона , а ми е много важно да се чуя с нея !

Би трябвало да е на работа от 7.01 Thinking
Пробвай и на този тел. 952-38-40, вътр. 241

# 4
  • Мнения: 112
Ия, благодаря за новата тема и за линковете!
Но като гледам часа, в които си я създала, имам един въпрос: Ти спиш ли през нощта? Извинявай за нетактичността ми!

# 5
  • Мнения: 417
Spinki, от кога детето е в това състояние? С какви изследвания диагностицираха диабета му /само висока кръвна захар не е достатъчна/? За какво му дават антибиотиците - ако е вирусна  инфекция те няма да помогнат, а разстройството може спокойно да е от тях. Толкова ли е зле детето, че да не може да пътува?. Моето предложение към Вас е да се чуете с др.Константинова, да и реазкажете всичко, ако трябва да намерите начин да транспортирате детето си с линейка до София, отделение по диабет. Детето да се поеме от лекар занимаващ се с детски диабет и да бъде долекувано в София. Вярвам, че д-р Константинова наълно би Ви съдействала.

# 6
  • Мнения: 3 743
Ия, благодаря за новата тема и за линковете!
Но като гледам часа, в които си я създала, имам един въпрос: Ти спиш ли през нощта? Извинявай за нетактичността ми!

Ами да ти кажа честно раничко ставам Mr. Green, а и сега Марти е болен и на второто ми ставане през нощта да меря захар и температура и повече не лягам Wink

# 7
  • Мнения: 1 698
Д-р Константинова е на работа от 14,01,08г. Ние в сряда бяхме на консултация при нея, но тя каза че е адски натоварена и затова не успява да вдигне на всички телефона си. Мога да кажа само да бъдеш настоятелна marafara.

# 8
  • Мнения: 78
Вече се свързах. Благодаря ви

# 9
  • Мнения: 3 743
Вече се свързах. Благодаря ви

Какво се разбрахте за помпата, ще влизате ли в болницата?

# 10
  • Мнения: 112
marafara, явно помпата ви е пристигнала. Дано! Вярвам, че всичко ще бъде наред!  Praynig
Писах ти на ЛС, но сигурно нямаш време да си отвориш кутията.
Пожелавам ви много спокойствие, положителни резултати при контрола на диабета и повече свободно време за да пишеш във форума.
Целувки на Мария!  Hug

# 11
  • Мнения: 78
В понеделник ще ходим при Стефков във фирмата за "обучение" как работи помпата. Константинова в понеделник е дежурна в Педиатрията и единия вариант е в понеделник след обяд да ходим при нея да сложи помпата или във вторник след 14 часа  в кабинета й. Не сме решили кога да отидем - в педиатрията минусите са  , че може да е много заета и да не успее да ни обърне достатъчно внимание и че има деца с инфекции, а ако остане за вторник губим цял ден от отпуската ми , която така трудно получих и Мария вече губи търпение. Та още не знам какво да направим. Константинова не иска да лежим , смята , че ще се справим и в къщи , само каза да имаме много тест - ленти за мерене. Просто ни хвърля в дълбоката вода - да се спасяваме или да потъваме .  Thinking  newsm78 Laughing

# 12
  • Мнения: 1 698
marafara, за колко време ви доставиха помпата? Надявам се, че не се чака дълго. На Новорапид ли ще минете? Лекарката ни убеждава, че и Актрапида е добър вариант. При нас не са минали 6м и от Здр.каса нямало да ни разрешат да сменим инсулина?! Но пък Дари не иска да яде междинните закуски, голям зор е, затова вече не знам кой е по-добрият вариант?

# 13
  • Мнения: 3 743
marafara, чакаме да пишеш как вървят нещата Heart Eyes Hug

# 14
  • Мнения: 1 934
   Спинки , и аз като Ия , те съветвам непременно да отидете в София в Детската клиника и там да довършите лечението си и да ви нагласят режима. Говоря от личния си опит, дъщеря ми беше прилизително на вашата възраст , когато й откриха диабета и в Пловдив ни мотаха 2 месеца-точно толкова лежахме в болница, лекуваше ни лекар , който не е ендокринолог и резултатите бяха плачевни. Но ние всеки ден бяхме убеждавани , че лечението е еднакво в Лос Анджелис , София и Пловдив. Лошото е  ,че лекарите нямат доблест,когато са неспособни да помогнат , тогава да си го признаят и да те изпратят при специалистите. В резултат от това лечение , дъщеря ми беше постоянно с високи стойности, още повече й увеличаваха дозата и стойностите ставаха още по-високи , просто порочният кръг на хиперинсулинизиране се затваряше все повече и все повече  Sad Веднага щом я заведох в София ,разбрах че няма нищо общо между лечението в Пловдив и София   newsm10
  Спинки , желая ти от сърце успех в лечението на детето ти !!!

Общи условия

Активация на акаунт