Децата причина ли са за разпадане на семейството?

  • 2 998
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Напоследък много се размножихме. Ние, родителите, отглеждащи сами децата си. Аз лично за себе си наблюдавам една много гадна тенденция:
Семействата се разпадат в момент, когато ще се ражда дете или то съвсем скоро се е родило.
Има ли такова нещо според вас? Каква е причината?

# 1
  • Мнения: 623
Сиси, умно момиче си, не задавай такива въпроси. Децата може да са всичко друго, но не и причина за разпадане на семейството. Причината е навсякъде другаде, но не и в децата.
Дори и не си го помисляй...извинявай, ако съм прозвучал прекалено остро, но да си мислиш, че децата са причина е...

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, децата играят ролята на 'реактив' във връзката. Засилват процесите един вид Wink

# 3
  • Мнения: 623
Не, децата играят ролята на 'реактив' във връзката. Засилват процесите един вид Wink

Само бих добавил: Или в положителна или в отрицателна посока

# 4
  • Мнения: 911
Сиси!

За какво семейство може да говорим, дето децата да го развалят?!!!

Това, че тук сме много и се роим все повече от ден на ден, не означава, че в ДиС са станали по-малко или са решили да нямат деца, за да имат семейства. Нелепо е да се мисли, че децата могат да са причина за разрив в семейството, и направо се чудя какво депресивно настроение те е навело на такива мисли?!!!!!

Ако се питаш за това как мъжете изживяват бащинството и някои от тях не могат да понесат, че вече не са център на вселената и ги хващат мътните докато жените им бременеят или пък не понасят бебешки плач, пък си вдигат чукалата и...останалото всички го знаем - това е друг въпрос и темата трябва да се формулира по друг начин.

# 5
  • Мнения: 1 425
Не, децата играят ролята на 'реактив' във връзката. Засилват процесите един вид Wink
  Peace
Ако има връзка - децата я засилват. Ако няма връзка ...

# 6
  • Мнения: 1 731
Сиси, умно момиче си, не задавай такива въпроси. Децата може да са всичко друго, но не и причина за разпадане на семейството. Причината е навсякъде другаде, но не и в децата.
Дори и не си го помисляй...извинявай, ако съм прозвучал прекалено остро, но да си мислиш, че децата са причина е...
Децата са повода за се разпадне семейство, в което преобладава егоизма на единия, на другия или на двамата. Повече грижи, нови отговорности, промяна...Защо да е неуместен въпроса на Сиси? Все по-често забелязвам, че хората гледат собственото си спокойствие и рахат, и двойки, които са заедно от години и уж са перфектни такива, се разпадат именно в периода около зачеването. Confused Детето е голям ангажимент. И съм на мнение, че грижите около него или сплотяват двойката (ако са споделени) или създават отчуждение (ако някой ги схваща като ограничаване на личната му свобода, мрънка и си намира поводи да клинчи).

# 7
  • Мнения: 1 660
Сабина, не че е неуместен въпроса на Сиси, ама и аз не мога да се съглася, че децата са било причина, било повод за разпадане на семейството или по-скоро на връзката, а и то семейството продължава да съществува в един по друг вид. Инак:

Не, децата играят ролята на 'реактив' във връзката. Засилват процесите един вид Wink
  Peace
Ако има връзка - децата я засилват. Ако няма връзка ...

такъв `реактив`, нерядко, се явява и липсата на деца, само дето това е май в един съседен подфорум.
и в резултат - същото, дето го е написал Пантер, ама:
ако има връзка - невъзможността да има деца от нея, я засилва. ако няма...

# 8
  • Мнения: 2 336
Моето лично мнение, че децата стават катализатор на разпада. Този разпад с времето ще се осъществи, но те ускоряват... Защото едно дете, да не говорим за повече са голяма отговорност, задължение, както морални така и физически.
Не искам тук да коментирам мен лично кое ме доведе до това мнение, но нещата са се развили така не само при нас. Когато един (как да се изразя най- меко) свободолюбив индивид се види принуден да стои перманентно ангажиран, когато битовите задължения станат ежедневие най лесното е да кажеш - не издържам и да си грабнеш шапката и да отидеш да потърсиш разнообразието.
Което в повечето случаи нямаше да се осъществи толкова скоро ако нямаше дете.
Казвате, че децата не са причина. На мнение съм, че за всеки осъзнал се, че е родител това не причина! Peace
Но масата  народ стават родители още преди да разберат значението на тази дума и или пък изобщо не стават за такива и най-естествената им реакция е да разбият семейството си.

# 9
  • Мнения: 623
Моето лично мнение, че децата стават катализатор на разпада. Този разпад с времето ще се осъществи, но те ускоряват... Защото едно дете, да не говорим за повече са голяма отговорност, задължение, както морални така и физически.
Не искам тук да коментирам мен лично кое ме доведе до това мнение, но нещата са се развили така не само при нас. Когато един (как да се изразя най- меко) свободолюбив индивид се види принуден да стои перманентно ангажиран, когато битовите задължения станат ежедневие най лесното е да кажеш - не издържам и да си грабнеш шапката и да отидеш да потърсиш разнообразието.
Което в повечето случаи нямаше да се осъществи толкова скоро ако нямаше дете.
Казвате, че децата не са причина. На мнение съм, че за всеки осъзнал се, че е родител това не причина! Peace
Но масата  народ стават родители още преди да разберат значението на тази дума и или пък изобщо не стават за такива и най-естествената им реакция е да разбият семейството си.

Сиси, сама си си отговорила. Катализатор - да, но причина - категорично не! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 915
Според БНД-то в къщи съм само майка на Мартина и съм била с него за да има детето баща.
Иначе и аз смятам, че са по-скоро катализатор.

# 11
  • Мнения: X
Сиси, умно момиче си, не задавай такива въпроси. Децата може да са всичко друго, но не и причина за разпадане на семейството. Причината е навсякъде другаде, но не и в децата.
Дори и не си го помисляй...извинявай, ако съм прозвучал прекалено остро, но да си мислиш, че децата са причина е...
Дани, ние просто си говорим  Peace

# 12
  • Мнения: 623
Сиси, умно момиче си, не задавай такива въпроси. Децата може да са всичко друго, но не и причина за разпадане на семейството. Причината е навсякъде другаде, но не и в децата.
Дори и не си го помисляй...извинявай, ако съм прозвучал прекалено остро, но да си мислиш, че децата са причина е...
Дани, ние просто си говорим  Peace

Знам Каси и аз просто си говоря Simple Smile Peace

# 13
  • Мнения: 2 336
Явно грешно съм задала въпроса си. Не децата са причина, а тяхната поява...

# 14
  • Мнения: 660
Много често появата на децата е причина да видим у другия черти, които дотогава не е проявявал, и сами да проявим черти, които не сме предполагали, че притежаваме. Освен това в някаква степен се променят и очакванията и изискванията към другия човек.
Появата на детето променя равновесната точка на системата (дори и преди това тя да е била намерила своето устойчиво състояние) и ако новото равновесие натежи далеч от основата... клонът се чупи.

Общи условия

Активация на акаунт