Кой назначава секцио по медицински причини?

  • 1 394
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 222
Здравейте,
моя позната е:
- бременна в 9ти месец
- на 37 години,
- раждала е преди почти 17 години секцио (операция по спешност след като 12 часа след изтичане на водите не е направила разкритие)
- бебето е "голямо" по думите на гинеколожката й (преди две седмици беше 3500гр)
- нестандартен таз (не е тесен, а нещо друго, което не запомних как се нарича)
При все това лекарката й решава да я прати да ражда нормално. На мен не ми се струва много логично, но какво мислите вие? Каква е самата процедура с назначаване на секцио по медицински причини? Ще съм благодарна да споделите опита си.

# 1
  • Мнения: 46 477
Ако беше в друга държава, никой нямаше да повдигне въпрос за секцио.
В България - зависи от болницата и от доктора.
Ако има съмнения, нека се консултира с втори лекар Simple Smile

Друг е въпроса, ако иска да ражда секцио, тогава трябва да се договори с лекаря, но и ще трябва да си плати.     

# 2
  • Варна
  • Мнения: 222
Ами за консултация с друг лекар вече е късно, защото терминът й е днес. Просто ми е интересно кой решава и каква е процедурата.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами за консултация с друг лекар вече е късно, защото терминът й е днес. Просто ми е интересно кой решава и каква е процедурата.

Е какво като терминът й е днес? Тя тръгнала ли е да ражда. Ако да - ще реши екипът, който води раждането. Ако още не - има време да се консултира с друг лекар.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
бързам да кажа, защото съм с нестандартен таз, като жената ако не бяха правили снимка рентген(тогава ехото беще рядкост) , но това преди 19 г, на бебето, нямаше да го открият! главата му никога не би могла да мине през шиповете на таза, има си някакво наименование, още пове4е е с голяма глава по на4ало! допълнително вси4ки бебета  и на 3 секцио ми бяха яко пресукани и увити с пъпната  връв! малката направо заради това навлизане в таза, я изкараха 23 дни по рано от термин, беше сма4кана през носа! така,4е зависи от наблюдаващия и ехото, прави се консулиум от няколко лекари и се пристъпва  към секцио ,ако се налага спешност или ненормално полежение на бебето и аномалии по таза!

# 5
  • Мнения: 2 865
Мисля че тези които са раждали секцио при следващото раждане пак са секцио задължително освен ако не настояват те самите за нормално.
Мисля че трябва да постъпи в болница и там решават за начина на раждане.
Другия вариант е уговорка с лекар.

# 6
  • Мнения: 14 133
Да търси второ мнение, докато още не е тръгнала да ражда. За мен звуче абсурдно наблюдаващият гинеколог да препоръча нормално раждане при подобни обстоятелства.  Twisted Evil

# 7
  • Варна
  • Мнения: 222
Да търси второ мнение, докато още не е тръгнала да ражда. За мен звуче абсурдно наблюдаващият гинеколог да препоръча нормално раждане при подобни обстоятелства.  Twisted Evil
Ами и аз мисля така, същото каза и лекарката, при която водих моята близка преди 3 седмици. Но този втория преглед беше на частно и гинеколожката не може да назначи секцио по медицински показатели, тази която води консултациите - не иска. А жената е толкова затънала в заеми, че и дума не може да става за лична уговорка или раждане в частна клиника... Затова исках да попитам вас - кой всъщност решава дали е необходимо секцио.
Благодаря на всички, които се включиха! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
по принцип при тези показатели трябва да е секцио според мен  Confused секциото се решава от лекарска комисия в болницата (обикновено от шефката на отделението и още няколко гинеколога). ако твоята позната настоява, може и да стане  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 222
Здравейте,
да се отчета Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Бебчето се роди тази сутрин, 4500гр, 53см. Вчера приеха жената в болницата за преносване, а днес сутринта я оперираха - без уговорки.
Още веднъж благодаря на всички, които се включиха!

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да и е живо и здраво бебенцето. Бързо оздравяване на майката.

# 11
  • Мнения: 1 671
Малко късно, но сега видях темата! Да е живо и здраво бебчето и майката бързо да се възстановява!:bouquet:  bouquet  bouquet
Дали ще се направи секцио се решава от мед. екип при приемането на жената в болницата за раждане, тоест наблюдаващия лекар от ЖК няма думата (освен ако не води раждането Wink). Исках да го напиша заради други жени, които могат да се окажат в подобно положение.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 790
тоест наблюдаващия лекар от ЖК няма думата (освен ако не води раждането Wink). Исках да го напиша заради други жени, които могат да се окажат в подобно положение.

Това за всички случаи ли важи? А ако секциото е по медицински причини?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 222
Малко късно, но сега видях темата! Да е живо и здраво бебчето и майката бързо да се възстановява!:bouquet:  bouquet  bouquet
Дали ще се направи секцио се решава от мед. екип при приемането на жената в болницата за раждане, тоест наблюдаващия лекар от ЖК няма думата (освен ако не води раждането Wink). Исках да го напиша заради други жени, които могат да се окажат в подобно положение.



Благодаря, аз наистина нямах представа как става цялата организация.   bouquet   bouquet   bouquet
 В крайна сметка решението за секцио е взел точно завеждащия отделението, а операцията е направил екипа на смяна. Вчера бях на свиждане, бебето е старшен сладур (като всички бебета).  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт