Какво с маскарпоне?

  • 3 157
  • 7
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,имам една кутия маскарпоне,но не ми се прави традиционното тирамису.Моля ви дайте някоя интересна рецепта,за да си го употребя.

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей:)

Може да го ползваш навсякъде където ползваш извара - то е всъщност сметанена извара. И за млечна(Снежанка) салата може да го ползваш дори. Ако искаш нещо сладко - всякакви чийзкейкове и и кремове са чудесни с маскарпонето!

Кажи нещо по-конкретно какво обичате!

Аз например прaвя бърз крем в чаши - начупени бишкоти, плодове според сезона(може и замразени, но оставени да се отпуснат) и маскарпоне разбито с малко сметана и захар. МОже и ядки, или кафе или шоколад - вариациите са много и според вкуса. Peace

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 08:40 от natalyna

# 2
  • Мнения: 3 216
Аз го харесвам намазано а филия. Embarassed Като сандвич.

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
  natalyna -благодаря ти,ще пробвам крема в чашки,имам бишкоти и сметана,плодове също.  bouquetА може ли да ми дадеш рецепта за крем блюле,ако имаш Praynig
Веднъж правих чийзкейка на Танита с карамеловата заливка,стана много вкусен,но ползвах сирене Филаделфия,с маскарпонето дали ще е същия вкус. newsm78

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
  natalyna -благодаря ти,ще пробвам крема в чашки,имам бишкоти и сметана,плодове също.  bouquetА може ли да ми дадеш рецепта за крем блюле,ако имаш Praynig
Веднъж правих чийзкейка на Танита с карамеловата заливка,стана много вкусен,но ползвах сирене Филаделфия,с маскарпонето дали ще е същия вкус. newsm78

Крем брюле аз не правя (защото ще трябва да си го ям сама, моите мъже не го харесват) но ето една рецепта - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,41.0.html

Мисля, че ще стане чийзкейка на Таня и с маскарпоне:)

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Наталина,благодаря ти,ще пробвам и двата крема.  bouquet

# 6
  • Мнения: 236
Тази рецепта е от " Перфектната вечеря " не мога да се сетя кой от участниците направи този крем. Спомням си от предаването че всички харесаха крема. От тогава все се каня да направя този крем и накрая пак правя Тирамису. Ако го направиш, моля те пиши харесва ли ти!

Лек шоколадов крем

Продукти - 4 яйца, 200 г ( 1 ч.ч. ) захар, 400 г сирене “ Маскарпоне ”, 2 с. л. сладко вино, 2 бр. натурален шоколад, 6 с.л. сварено прясно мляко, целувки.
Начин на приготвяне - 1. Жълтъците на яйцата се отделят, сипва се захарта и се разбиват с миксер, докато се получи бял крем. 2. Прясното мляко се налива в малка тенджера, начупва се шоколадът и се загрява на много слаб огън, като се бърка, докато шоколадът се разтопи.3. Сиренето се прибавя при разбитите жълтъци, налива се виното и се разбърква с дървена шпатула, така че да се получи хомогенна смес. 4. Целувките се слагат в дълбока чиния и се натрошават. 5. Натрошените целувки се сипват на дъното на подходящи чаши. 6. Белият крем се разделя на 2 половини. В едната част се сипва изстиналият шоколад и се разбърква добре. 7. Във всяка чаша се сипват по 2 с. л. от белия и от кафявия крем. Десертът се оставя да престои 2 часа в хладилник и се сервира.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Разбий го с течна сметана. Горе-долу опаковка 200 г сметана на 1 опаковка 500 г маскарпоне. Нарежи белени праскови от компот и ги добави. Естествено можеш да импровизираш с плодовете, аз лично го обожавам с праскови.

Общи условия

Активация на акаунт