За моята любов Брюге, за университетския Хент , а и за белгийската бира

  • 1 484
  • 11
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Пускам темата с идеята хората, които търсят интересни преживявания и обичат старата Европа да споделят впечатленията си от Белгия- не видях такава тема.

Наскоро научих, че моят любим град Брюш се нарича на български Брюге  Wink
Това е едно разкошно средновековно градче, което посетих с 2 приятелки като на шега през един уикенд преди година и нещо. Останах очарована и мисля, че е едно от най-колоритните места, на които съм била.





Посетихме и Гент (с местен акцент е Хент), където духът е много младежки и свеж. Купонът е на лице - пихме бира на една маса с белгийци, холандци и англичани (с които се запознахе в самата кръчма) до 2 часа през нощта.
Настанихме се в красива къща от 18 век , където се даваха стаи на хотелски начала. Добре, че имахме GPS, защото иначе нямаше да се оправим с колата!






Да, отдадохме дължимото на белгийската бира - най-добрата !!  Peace



Донесохме си в Бг поне 5 литра различни бутилки. Имахме позната на летището, не платихме свръхбагаж, а те не счупиха дори 1 бутилка!

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 18:13 от InaDot

# 1
  • Мнения: 1 937
Сърцето ми още се скита някъде из Льовен (Leuven)
Университетско градче. И бира. Стела Артоа се произвежда там.
И в Брюж(ш)/Брюге съм била  Simple Smile.

Хубава тема, InaDot!

# 2
  • Мнения: 2 839
Брюж (да не сте посмели да го обиждате на Брюге  Laughing) е и моето последно любимо място. Не само, че ми хареса града, ами и някак ми хареса да съм там. Снимките от 097 до края са от там.
Залцбург старата част също има запазено място в сърцето ми.
И други си имам  Laughing
Но определено Брюж в момента ми е най-любим  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 937
"Магаренце", наздраве по една Стела и един Гролш (тоз последният е от конкуренцията, май, ама...)  Laughing Ще ми се да имам възможност да отида до там с теб.
За да съм по темата, добавям едно градче на брега на Северно море, ама като не му помня името... newsm78

# 4
  • Мнения: 2 241
Много ми е любим Брюж, романтичен град, наричат го северната Венеция заради каналите, но на мен повече ми лежат на сърце спокойствието и чистотата на Брюж. Ходила съм няколко пъти и всеки път е било слънчево, което в сравнение с Брюксел направо си е постижение (но може да е било случайно  Simple Smile). Освен това градът е с много интересна история, бил е един от най-развитите и културни градове в Европа и този дух още живее там. Обичам места, в които миналото наднича зад всеки ъгъл.  Simple Smile


На български език е възприето френското произношение Брюж, а Брюге е на фламандски. Колкото до Гент, това на български е ни риба, ни рак, защото на фламандски е Хент (Gent), а на френски Ган (Gand).


От Гент имам по-малко впечатления, ходила съм само веднъж и валеше из ведро, помня само една катедрала, в която се приютихме, след това притичахме до едно кафене и както си седяхме вътре на топло и сухо, видяхме една група 7-8 годишни дечица с жълти дъждобранчета, високи боти и къси панталони, т.е., между ботите и края на панталоните имаше поне 2 педи голо  Shocked (действието се развива през февруари). Това ми е най-яркият спомен от Гент. Simple Smile

А на карнавала в Аалст ходили ли сте? И въобще разкажете повече за живота в градовете, в които сте били, Льовен също ми е интересен, аз за съжаление все за кратко съм ходила, по няколко дни.

# 5
  • Мнения: 2 839
"Магаренце", наздраве по една Стела и един Гролш (тоз последният е от конкуренцията, май, ама...)  Laughing Ще ми се да имам възможност да отида до там с теб.
Как изревнувах докато разбера на кой викаш магаренце  Laughing Стела е и моята любимка, даже доста се колебах дали да не кръстя сина си Артоа  Mr. Green  С теб в Брюж си е направо повод да мечтая  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Лятото бях в Брюж и ми хареса ужасно много. Особено малките ресторантчета с гледка към каналите, средновековната атмосфера също.
Харесах си един малък хотел, който смятам да посетя някой ден... Имам много снимки от там, но не са качени и не мога да покажа.
В Белгия ям само морски дарове и шоколадови бонбони. Задължително стриди поне веднъж дневно, за последно хапвам на летището, миди, стриди, морски охлювчета,омари и всякакви другио гадинки Simple Smile с бяло вино ...

Сетих се и за курорта на брега на океана Ноке - много популярно място в Белгия - времето беше топло, така че си направихме и плаж.

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Ох, разчувствах се Simple Smile
Преди близо 14 години изкарах едно незабравимо лято в Гент... Спомени, бира и дългогодишни приятелства ме свързват с това място. Живот и здраве, след 2-3 месеца, пак ще отида там...
Brugge е като картинка, за последен път бях там преди 2 години. Чудно място!
Ето малко от моите снимки.

И по една Bruggse Tripel от мен  beer2

# 8
  • Мнения: 395
Момичета обичам ви заради тази тема Simple Smile
Но още повече обичам Брюж.....Аз съм си казала,ако един ден случайно се омъжа ще искам меден месец в Брюж. Толкова е романтично, красиво, спокойно и магнетично там. Наистина сърцето ми е там.Била съм 5-6 пъти в Брюж, винаги с различни компании , но винаги всички са оставали очаровани от красотата на градчето Simple Smile

Колкото до Гент...хм свързвам го единствено със студентските купони там...всяка четвъртък вечер- студентска вечер Simple Smile. Иначе има красива архитектура, както почти навсякъде из Белгия.

Аз и Брюксел си харесвам по някакъв си мой начин- харесва ми този микс от култури и хора....някак си се чувствам много добре там Simple Smile

За бирата....никой не споменава черешвата, крушова, ябълкова, кайсиева и тн. бира . А аз така си я обичам. Kriek Max  ми е любимата черешова....и понеже съвсем наскоро се върнах от Белгия в момента хладилникът ми е зареден с белгийска биричка,шоколади и трюфели   chef

# 9
  • Мнения: 2 839
Аз и Брюксел си харесвам по някакъв си мой начин- харесва ми този микс от култури и хора....някак си се чувствам много добре там Simple Smile

Да! И при все навалицата, някак ми е много спокойно там. Добре ми е, ама ми е и спокойно, даже някак блаженно. Не знам защо, столица на Европа е, политически и бизнес център, обаче чувствам някакво душевно спокойствие, сякаш съм на село  Hug

# 10
  • Мнения: 2 839
Посестрими, фенки на Брюж, тези дни са пуснали в торентите нов филм. In Bruges
Нов е, оценката му е доста добра - 8,1.
Сядам да гледам  Grinning

# 11
  • Мнения: 11 747
Ооо, в събота гледах 'В Брюж' - много як!  Mr. Green  Хареса ми и филма и Брюж, дано да ида някой ден!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт