Парлодел за спиране на кърма - що за препарат е?

  • 1 083
  • 5
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 708
Извинявам се ако темата не е за тук...

Парлодел за спиране на кърмата (детето е на 10 месеца)- някой пил ли е, колко е опасен?

Изписала го е педиатърка го на колежка да го пие 2 седмици.

Страда всеки ден - прилошава й от него!

Как да се помогне?

Благодаря предварително за вашия споделен личен опит!





# 1
  • Мнения: 159
Аз съм пила Парлодел два пъти - преди 4 години и съмсем наскоро - преди 2 месеца. Мисля, че действа на всеки различно (колко иронично, като при всички лекарства...  Thinking ). Първият път мина съвсем без да усетя нито едно от страничните му действия, но втория имах постоянното чувство, че съм леко замаяна и отнесена. Препаратът не е "опасен" - той просто има странични действия, които при някои са по-изразени. Все пак, Парлодел действа на мозъчния център, който регулира нивата на Пролактина (хормона за произвеждането на кърма). Аз изпих две опаковки, но да си призная, все още имам капки кърма, но тъй като това ми състояние в момента не ме притеснява, реших, че няма да го пия повече. Има и други теми по въпроса, но проверете и препарата Достинекс, за него съм чувала по-добри отзиви   bouquet 

# 2
И първия,и втория път съм пила Бромокриптин за спиране на кърмата.Не съм усетила някакви неразположиния.

# 3
  • у дома
  • Мнения: 708
всички тези препарати хормонални ли са?

бромокриптина колко време се пие?
проблеми с гърдите след това?

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 726
Парлодел и бромокриптин е едно и също.

# 5
  • Мнения: 1 583
Сестра ми го пи това нещо-нямаше никакви проблеми.
Аз нищо не пих преди години....постепенно разредих кърменията,накрая спрях да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт