за в болницата

  • 1 234
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
аз искам да попитам мамите раждали секцио - за 7дена колко чифта ританки ,блузки и т.н. дрешки ще са ми необходими.
приготвила съм по 5 бр. от вид но не съм сигурна че ще стигнат.
една позната ми каза че е носила по 20бр.ританки,блузки, и .........
но пък за после какво ще ги правя толкова много.
дайте ми съвет.благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 586
Аз лично ползвам бодита и като беше малък +ританки.За в болницата бях взела няколко комплекта но не ми стигнаха и се наложи мъжо да тича да купува.Вземи си 7 за всеки ден да имаш пък и после няма да са ти излишни защото сега е зима и дрехите съхнат бавно..............................Успех и леко раждане! Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Моят съвет също е да си вземеш 7 комплекта дрехи за всеки ден по един.- 7 бодита/бельо/ които се закопчават отпред по-лесно се обличат, 7бр ританки /бельо/ и 7 бр бодита /връхни дрехи/, вземи си и ръкавички 2бр- бебетата много се дерат с малките си ноктенца. Вземи и една шапчица за след баня - въпреки че в родилните домове е много топло.

# 3
  • Мнения: 10 982
Ако имаш възможност, попитай в болницата. В нашата, например, не искат дрешки за бебето, само комплект за изписване.

# 4
  • Мнения: 953
благодаря ви. бях се шашнала от факта че трябва да купя 20бр.,като се има в предвид че бързо ги израстват и няма да са ми нужни толкова след болницата.
но между 7-10 бр. ще си снабдя.сега съм ги докарала на 6бр.

# 5
  • Мнения: 469
Във всяка болница е различно.На нас не са ни искали дрехи предварително.Всички бебета се повиваха в пелени.Жорко се роди доста голям и не се побираше в пелените,затова помолиха да донесем камизолки,а от кръста надолу пак беше с пелени.

# 6
  • Мнения: 636
Между 7 и 10 ще са ти напълно достатъчни дори и след изписването. Не се впускай в излишни покупки. След като се роди бебчето, ще видиш кои дрешки са ти най-удобни за обличане и ако не ти стигнат винаги можеш да купиш още Peace.
Леко раждане Hug

# 7
  • Мнения: 554
Бях си приготвила 4 бр. камизолки и 4 бр. ританки, давах ги за пране на майка ми, но ние бяхме в болницата точно 5 дни и едно пране на един чифт ни стигна. Преобличат бебета само сутрин след като ги изкъпят, не виждам за какво са чак 20 бр., хубаво е да имаш един в повече ако нещо се изцапа, но на мен не ми се е налаголо.

# 8
  • Мнения: 208
Зависи в коя болница ще раждаш, там където аз раждах не искаха никакви дрешки за бебоците.

# 9
  • София
  • Мнения: 553
Аз раждах в Майчин дом /нормално, ако това в случая има значение/, но и на мен не ми искаха никакви дрешки по време на престоя ни там, а направо за изписването. Те си ги обличаха всички бебета с еднакви дрешки и на нас не ни даваха нито да им сменяме памперсите, нито да ги обличаме. Ние си носихме мокрите салфетки и памперсите само.

# 10
  • София
  • Мнения: 627
Аз раждах в Токуда и не са ми искали нито дрешки, нито памперси. Така че най-добре попитай в болницата, в която смяташ да раждаш. Успех  Peace

# 11
  • Мнения: 502

една позната ми каза че е носила по 20бр.ританки,блузки, и .........
Много са.
Според мен както са ти писали - за всеки ден по комплект - боди, ританка, блузка.

# 12
  • Мнения: 403
Не са ми искали никакви дрешки за бебчо.Най-добре да си вземеш за всеки ден.

# 13
  • Мнения: 953
благодаря ви момичета.добих представа за бройката.ще питам и в болницата разбира се,но понеже вече се подготвям/сами сме със съпруга ми и трябва всичко предварително да изпера и подготвя/за това питам.колко за болницата,колко и за в къщи т.е. като се приберем също ще трябва да имам някой друг чифт готови,докато си изпера другите.
голямо благодаря.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз раждах в Тина Киркова и не са ми искали дрешки за бебето. Искаха само комплект за изписването и пакет памперси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт